Një qytet si asnjë tjetër, sapo të vizitoni Budapestin, do të mbeteni të fiksuar për gjithë jetën. Midis ushqimeve te ndryshme, bareve të vecanta, banjave termale dhe kryeveprave arkitekturore, ky qytet i ka te gjitha.

Instagrammable spots in Budapest - The most VIRAL right now!

TOP ATRAKSIONET:

- Godina e parlamentit
- Bazilika e Shen Stefanit
- Opera
- Banjat termale
- Sheshi i heronjve
- Bastioni i Peshkatareve
- Kisha e Shen Matiasit
- Keshtjella e Budas
- Ishulli Margaret


The Best Instagram Spots In Budapest - Heroine in Heels


SUGJERIME QE NUK DUHEN NEGLIZHUAR:

- Godinen e Parlamentit, sidomos pergjate nates pasi dritat e bejne akoma me shume magjike.

- Lundroni pergjate Danubit, duke e shijuar udhetimin me nje gote Proseco. ( na kontaktoni per biletat e disa prej anijeve lundruese me te vecanta ne Budapest)

- Vizitoni banja termale Szechenyi, per te perjetuar relaksin ne pishinat e jashtme dhe te brendshme termale, por ne te njejten kohe dhe arkitekturen e tyre mahnitese.

- Mos humbisni muzete e shumte qe ndodhen ne Budapest, ne ju sugjerojme Shtepine e Terrorit dhe Muzeun e Iluzioneve si me te vecantet.

- Fisherman Bastion dhe Mathias Church jane 2 atraksionet kryesore qe duhet te shihni ne pjesen e Budas.

- Jeta e nates ne Budapest eshte fantastike dhe mund ta perjetoni duke provuar nje nga ndertesat e braktisura te kthyer ne Club. (per sugjerime na shkruani)

- Mengjeset provojini ne New York Caffee, nje nder kafenete me moderne dhe me luksoze jo vetem ne Budapest por ne te gjithe europen. (ne i dime oraret kur ka me pak rradhe dhe jemi gati te ndajme me ju disa truke te vogla)


 Per me shume informocaioni specifike mbi datat me cmimet me te lira te fluturimeve apo akomodimeve ju lutem  KLIKO KETU dhe ploteso formen e kerkeses.

Nje nga agjentet do tiu kontaktoje ne kohe reale me oferten e personalizuar per ju