Roma është një përzierje përrallore e historisë, arkeologjisë, artit, fesë dhe ushqimeve të shijshme; dhe sigurisht që është vendi më popullor për t'u vizituar në Itali. E vërteta është se Roma është një qytet që vështirë se të lë indiferent. Është lloji i vendit që ju ose e doni ose e urreni - dhe në mënyrë të pashmangshme e doni atë.

Romance in Rome: The best places in the Italian capital | Fast Cover

TOP ATRAKSIONET QE DUHEN VIZITUAR:

-Coloseo
-Vatican
-Fontana Di Trevi
-Pantheon
-Piazza Navona
-Bazilika e Shen Pjetrit
-Piazza Di Spagna

Couple Of Tourist On Vacation In Front Of Colosseum Rome Italy Stock Photo  - Download Image Now - iStockSUGJERIME QE NUK DUHEN NEGLIZHUAR:

- Roma nuk duhet neglizhuar per te bere SHOPPING dhe ne mund tiu sugjerojme disa nga zonat me te mira per bere blerje te zgjuara.

- Nese deshironi te ndiheni Italiano vero, ne do tiu sugjeronim nje vizite ne lagjen Trastevere.

- Padyshim qe kuzhina italiane eshte nje nder me te mirat ne te gjithe boten dhe ne kemi arritur te zbulojme restorantet me te mira per te provuar pizza/pasta.

- Mbase mund te duket klishe, por teksa vizitoni Fontana di Trevi, mendoni nje deshire perpara se te hidhni monedhat, pasi mund tiu realizohet. :)


 Per me shume informacione specifike mbi datat me cmimet me te lira te fluturimeve apo akomodimeve ju lutem KLIKO KETU dhe ploteso formen e kerkeses.

  Nje nga agjentet do tiu kontaktoje ne kohe reale me oferten e personalizuar per ju