Nëse jeni duke kërkuar për një destinacion të mrekullueshëm për pushimet verore, ishulli i Zakynthos në Detin Jon të Greqisë është zgjedhja perfekte. I njohur për plazhet e tij të bukura, ujërat e kristalta dhe peizazhet e mahnitshme natyrore, Zakynthos ofron një arritje të rrallë të bukurisë dhe relaksit. Ja pse duhet të planifikoni pushimet tuaja në Zakynthos:

  1. Plazhet e Mrekullueshme të Zakynthos: Ishulli është i famshëm për disa nga plazhet më të bukura në Greqi, duke përfshirë plazhin ikonik Navagio, i njohur gjithashtu si Plazhi i Anijes së Mbytur. Vizitoni gjithashtu plazhet si Laganas dhe Vasilikos për të shijuar rërën e artë dhe ujërat e qarta si kristali.

Pushime ne Greqi

  1. Mbrojtja e Breshkave të Detit në Zakynthos: Ishulli është një zonë kryesore për mbrojtjen e breshkave të detit Caretta-Caretta, të cilat zgjedhin plazhet e tij për të hedhur vezët. Kjo ofron një mundësi unike për turistët të mësojnë rreth këtyre kafshëve të rralla dhe përpjekjeve për ruajtjen e tyre.

 

  1. Shijet e Kuzhinës Zakynthiane: Gastronomia e Zakynthos është një tregues i pasurisë së saj kulturore, me një përzierje të shijshme të ndikimeve greke dhe mesdhetare. Shijoni ushqime të freskëta deti, vaj ulliri të virgjër, dhe verëra vendase që janë të famshme për cilësinë e tyre.

  2. Pasuria Kulturore e Zakynthos: Eksploroni qytetin e Zakynthos, i cili është i mbushur me ndërtesa historike, muzeume, kisha të vjetra dhe rrugë me kalldrëm që pasqyrojnë historinë e pasur të ishullit.

Pakete turistike ne Zakynthos, Carreta

  1. Mikpritja e Zakynthos: Banorët e Zakynthos janë të njohur për mikpritjen e tyre të ngrohtë. Ju do të ndiheni të mirëpritur dhe të vlerësuar nga vendasit, të cilët janë të gatshëm të ndajnë kulturën dhe traditat e tyre.

Zakynthos është një destinacion i mrekullueshëm për ato familje që kërkojnë një kombinim të aventurës, relaksit dhe zbulimit kultural. Nga atraksionet natyrore deri te veprimtaritë kulturore dhe mikpritja e pashembullt, Zakynthos garanton një përvojë pushimi të paharrueshme për çdo vizitor. Mos e humbisni mundësinë për të zbuluar bukuritë e këtij xhevahiri të Detit Jon!


Na ndiqni në faqen tonë web dhe në faqen e Facebook të Zenith Travel për oferta, paketa turistike, udhëtime turistike, udhëtime ditore, udhëtime në vendet më të veçanta, ture në grup, bileta avioni, bileta autobusi, hotele për pushime verore, hotele për pushime dimërore dhe për shumë shërbime turistike të tjera.