AMSTERDAM ME AVION, INDIVIDUAL

View photos

Description

Amsterdam ,qyteti i famshem per kanalet romantike, urat, bicikletat qe sundojne qytetin dhe sigurisht tulipanet!


Program

 • 1

  PERSE TA VIZITOJ?

  Vizitoni kryeqytetin e Holandës me famë botërore të shekullit të 17-të. Shijoni ndërtesat historike, muzetë e bukur dhe ambientet relaksuese qe ky qytet fsheh. Beni për një shetitjeme varkë nëpër kanale, shëtisni nëpër Vondelpark dhe bëni pazar në brendësi të qytetit.Mos harroni pa provuar dhe jeten e nates te pakten nje here.
  Amsterdami është një qytet unik!

 • 2

  TOP ATRAKSTIONET:

  - Rijksmuseum
  - Anne Frank House
  - Van Gogh Museum 
  - Kanalet e Amsterdamit
  - Kisha Ouse Kerk
  - Birra Heneiken
  - Red District

 • 3

  PYETJE QE DUHET TI DREJTONI AGJENTEVE TANE:

  - Cilat jane pikat kryesore qe duhet te vizitoni?

  - Si mund te shkurtoni kohen e harxhuar ne pritje te hyrjeve te atraksioneve?

  - Sa dite do te mjaftonte per ti marre me te miren ketij destinacioni dhe ne cfare rradhe duhet ti viztoj TOP ATRAKSIONET?

  - Cila eshte periudha me e mire per ta vizituar?

  - Transporti vendas me i mire/lire qe mund te sugjerohet.

  - Zona qe duhet shmangur gjate vizites ne kete qytet.

 • 4

  SUGJERIME QE NUK DUHEN NEGLIZHUAR:

  Amsterdami eshte nje nga qytetet me te vizituara ne te gjitha stinet, ndaj ne sugjerojme gjithmone te rezervoni paraprakisht akomodimin tuaj apo vendet qe deshironi te vizitoni.
  Per te shmangur rradhat e gjata ne sugjerojme gjithmone ti prisni ne avance biletat e muzeumeve.
  I konsideruarsi nje nga qytetet qe perdor me shume bicikleta, mos merrni me qera nje makine por nje biciklete.Ne kete menyre keni dhe mundesine te vizitoni me lehtesisht atraksionet dhe te shijoni rruget e bukura te Amsterdamit.
  Nese e vizitoni kete qytet gjate pranveres, mos humbisni festivalin e tulipaneve, do te jete nje nga gjerat me te bukura qe do te deshmoni ne Amsterdam.

   

 • 5

  SHENIM:

  Per data specifike dhe sugjerime te personalizuara mbi kerkesen tuaj,plotesoni formen e aplikimit ne te djathte dhe agjentet tane do t'iu kontaktojne sa me shpejte per t'iu asistuar.

  •  
  •  


Included

Not included


Location