BALI ME AVION, INDIVIDUAL

View photos

Description

Bukuria e eger mbizoteron kudo ne Bali. Ishulli krenohet me një mori vullkanesh mbresëlënëse, plazhe të kristalta, zhytje të klasit botëror, jetë nate, fusha ikonike orizi dhe ujëvara të mrekullueshme.


Program

 • 1

  PERSE TA VIZITOJ?

  Bali ka disa nga brigjet më të mrekullueshme në botë. Nga ujërat e qeta për surfing në plazhet Seminyak ,Padang Padang ( te shfaqura dhe ne filmin Eat, Pray, Love) deri në rërën e zezë vullkanike të plazhit Keramas, ju kurre nuk do ta keni problem të gjeni një oaz me ujë të ngrohtë që të përputhet me dëshirat dhe interesat tuaja.

 • 2

  KOHA IDEALE PER TA VIZITUAR:

  Nuk ka kohë të keqe për të vizituar Balin tropikal, pasi moti është vazhdimisht i ngrohtë dhe i lagësht gjatë gjithë vitit.
  Shumë turistë preferojnë ta vizitojnë në sezonin e thatë midis Majit dhe Shtatorit, kur nivelet e lagështisë priren të jenë në nivelin më të ulët.
  Megjithatë, vizita gjatë Janarit dhe Marsit mund t'u ofrojë oferta më të mira për hotelet dhe paketat turistike.

 • 3

  AKTIVITETE QE DUHET TI PERJETONI PATJETER:

  - Vizito patjeter Nusa Lembongan, Nusa Ceningan, Nusa Penida. Vendet me Instagramable ne Bali.

  - Gjurmo ujevarat e shumta qe ndodhen te fshehura ne Bali. Sugjerimi jone eshte ujevara Leke Leke.

  - Vizito patjeter Ubud-in dhe tempullin PURA ULUN DANU BRATAN.

  - Fushat e medha te orizit te bera nga dora njerezore jane nje tjeter destinacion qe nuk duhet ta humbisni.

  -  Ndjehu në krye të botës në Pura Lempuyang.

 • 4

  SUGJERIMET TONA:

  * Zgjidhni te akomodoheni ne Ubud ne menyre qe ti merrni me te miren ketij destinacioni ekzotik*

   

  Me poshte do te gjeni hotelet tona te preferuara:

   

  Kappa Senses Ubud
  Mandapa, a Ritz Carlton Reserve
  Dinara Ubud
  COMO Shambhala Estate
  Bambu Indah
  -
  Sametnangshe Boutique

 • 5

  SHENIM:

  Per data specifike dhe sygjerime te personalizuara per kerkesen tuaj plotesoni formen e aplikimit ne te djathte dhe agjentet tane do t'iu kontaktojne sa me shpejte per t'iu asistuar.


Included

 • Bileta e avionit vajtje – ardhje.
 • Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
 • Bagazhe dore 8 kg + valixhe 20 kg
 • Akomodimi ne resort sipas perzgjedhjes

Not included

 • Gjithcka e papërmendur me sipër.

Location