BUDAPEST ME AVION, INDIVIDUAL

View photos

Description

Per te gjithe ju qe dashuroni artin, kulturen dhe deshironi te udhetoni pa shpenzuar shume, Budapesti eshte zgjedhja perfekte.


Program

 • 1

  PERSE TA VIZITOJ?

  Një qytet si asnjë tjetër, sapo të vizitoni Budapestin, do të mbeteni të fiksuar për gjithë jetën. Midis ushqimeve te ndryshme, bareve të vecanta, banjave termale dhe kryeveprave arkitekturore, ky qytet i ka te gjitha.

 • 2

  TOP ATRAKSIONET:

  - Godina e parlamentit
  - Bazilika e Shen Stefanit
  - Opera
  - Banjat termale
  - Sheshi i heronjve
  - Bastioni i Peshkatareve
  - Kisha e Shen Matiasit
  - Keshtjella e Budas
  - Ishulli Margaret

 • 3

  PYETJE QE DUHET TI DREJTONI AGJENTEVE TANE:

  - Cilat jane pikat kryesore qe duhet te vizitoni?

  - Si mund te shkurtoni kohen e harxhuar ne pritje te hyrjeve te atraksioneve?

  - Sa dite do te mjaftonte per ti marre me te miren ketij destinacioni dhe ne cfare rradhe duhet ti viztoj TOP ATRAKSIONET?

  - Cila eshte periudha me e mire per ta vizituar?

  - Transporti vendas me i mire/lire qe mund te sugjerohet.

  - Zona qe duhet shmangur gjate vizites ne kete qytet.

 • 4

  SUGJERIME QE NUK DUHEN NEGLIZHUAR:

  - Godinen e Parlamentit, sidomos pergjate nates pasi dritat e bejne akoma me shume magjike.

  - Lundroni pergjate Danubit, duke e shijuar udhetimin me nje gote Proseco. ( na kontaktoni per biletat e disa prej anijeve lundruese me te vecanta ne Budapest)

  - Vizitoni banja termale Szechenyi, per te perjetuar relaksin ne pishinat e jashtme dhe te brendshme termale, por ne te njejten kohe dhe arkitekturen e tyre mahnitese.

  - Mos humbisni muzete e shumte qe ndodhen ne Budapest, ne ju sugjerojme Shtepine e Terrorit dhe Muzeun e Iluzioneve si me te vecantet.

  - Fisherman Bastion dhe Mathias Church jane 2 atraksionet kryesore qe duhet te shihni ne pjesen e Budas.

  - Jeta e nates ne Budapest eshte fantastike dhe mund ta perjetoni duke provuar nje nga ndertesat e braktisura te kthyer ne Club. (per sugjerime na shkruani)

  - Mengjeset provojini ne New York Caffee, nje nder kafenete me moderne dhe me luksoze jo vetem ne Budapest por ne te gjithe europen. (ne i dime oraret kur ka me pak rradhe dhe jemi gati te ndajme me ju disa truke te vogla)

   

 • 5

  SHENIM:

  Per data specifike dhe sygjerime te personalizuara per kerkesen tuaj plotesoni formen e aplikimit ne te djathte dhe agjentet tane do t'iu kontaktojne sa me shpejte per t'iu asistuar.


Included

Not included


Location