COLMAR - BAZEL ME AVION, INDIVIDUAL

View photos

Description

Colmar është një qytet paqësor dhe i qetë, arkitektura dhe rrugët e tij nuk krahasohen me Strasburgun. Më i vogël në përmasa, ai duket plotësisht si nje qyteze e vogel tipike, ideal për familje, ndryshe nga Strasburgu, i cili është një qytet shumë më i populluar dhe më pak i ngrohtë.


Program

 • 1

  PERSE TA VIZITOJ?

  E vendosur në rajonin e Alsake përgjatë kufirit midis Francës dhe Gjermanisë, Colmar është i njohur për shtëpitë e tij shumëngjyrëshe dhe tregun më të lezetshëm të Krishtlindjeve. Të endesh rrugëve të Colmarit është si të hysh në një përrallë.

 • 2

  TOP ATRAKSIONET QE DUHEN VIZITUAR:

  - Qyteti i vjeter dhe Place de la Cathédrale.
  - Musée Unterlinden.
  - Quartier de la Krutenau (Venezia e vogel)
  - Quartier des Tanneurs ( Shatervani qe frymezoi krijimin e "E bukura dhe bisha" )
  - Quai de la Poissonnerie

 • 3

  PYETJE QE DUHET TI DREJTONI AGJENTEVE TANE:

  - Cilat jane pikat kryesore qe duhet te vizitoni?

  - Si mund te shkurtoni kohen e harxhuar ne pritje te hyrjeve te atraksioneve?

  - Sa dite do te mjaftonte per ti marre me te miren ketij destinacioni dhe ne cfare rradhe duhet ti viztoj TOP ATRAKSIONET?

  - Cila eshte periudha me e mire per ta vizituar?

  - Transporti vendas me i mire/lire qe mund te sugjerohet.

  - Zona qe duhet shmangur gjate vizites ne kete qytet.

 • 4

  SUGJERIME QE NUK DUHEN NEGLIZHUAR:

  - Teksa vizitoni La Petite Venise, mos harroni te beni nje shetitje me varke ne kanalet me te bukura te Colmar.
  -Colmar ka kuzhine fantastike dhe ne mund tiu tregojme resorantin me Instagramable te zones.
  - Dicka qe duhet te provoni me doemos jane vera dhe cokollata, dy specialitete te kulinarise.
  - E teksa qendroni ne kete qyteze, mos harroni te beni nje vizite ne Strasbourg dhe Bazel gjithashtu, nje udhetim - 3 destinacione :)

 • 5

  SHENIM:

  Per data specifike dhe sygjerime te personalizuara per kerkesen tuaj plotesoni formen e aplikimit ne te djathte dhe agjentet tane do t'iu kontaktojne sa me shpejte per t'iu asistuar.


Included

 • Akomodim në hotel
 • Bileta e avionit vajtje – ardhje.
 • Bagazhe dore me përmasa deri në 40x30x20cm

Not included


Location