PARIS ME AVION, INDIVIDUAL

View photos

Description

Me nje shumellojshmeri monumentesh, muzeumesh dhe katedralesh per t'u vizituar, nga Kulla Eiffel, tek Notre Dame apo muzeu i Louvrit, ju do ti gjeni te gjitha ne qytetin e dashurise.


Program

 • 1

  PERSE TA VIZITOJ?

  Kryeqyteti francez është një nga qytetet më romantike në Europë dhe një nga qytetet më të vizituara në botë. Ka pafund arsye për të vizituar Parisin : është një qytet i bukur dhe kulturor, me shume shetitore, me pamje të mrekullueshme dhe ka qenë burim frymëzimi për shumë shkrimtarë & artistë. Qyteti i duhur per ta vizituar me dashurine e jetes tuaj por ne te njejten kohe qyteti i duhur per tu argetuar me shoqerine.

 • 2

  TOP ATRAKSTIONET:

  - Kulla Eiffel
  - Muzeu i Luvrit
  - Kopshtet e Versajes
  - Lumi Siene
  - Katedralja e Notre Dame-it
  - Montmartre
  - Harku i triumfit

 • 3

  PYETJE QE DUHET TI DREJTONI AGJENTEVE TANE:

  - Cilat jane pikat kryesore qe duhet te vizitoni?

  - Si mund te shkurtoni kohen e harxhuar ne pritje te hyrjeve te atraksioneve?

  - Sa dite do te mjaftonte per ti marre me te miren ketij destinacioni dhe ne cfare rradhe duhet ti viztoj TOP ATRAKSIONET?

  - Cila eshte periudha me e mire per ta vizituar?

  - Transporti vendas me i mire/lire qe mund te sugjerohet.

  - Zona qe duhet shmangur gjate vizites ne kete qytet.

   

 • 4

  SUGJERIME QE NUK DUHEN NEGLIZHUAR:

  Parisi mund të vizitohet dhe me nje buxhet ekonomik nëse zgjidhni të qëndroni në apartamente pak më larg qendrës.
  Gjate perendimit ne sugjerojme viziten ne Arc de Triomphe ku pervec fotove fantastike mund te ngjiteni dhe te shijoni nje nga pamjet me te bukura ne Paris.
  Ne darke zgjidhni te beni nje shetitje me anije ne lumin Seine(na kontaktoni per disa nga shetitjet me te vecanta)
  Gjithashtu mos lini pa pare nje nga shfaqjet ne Mouline Rouge, nuk do te pendoheni per kete zgjedhje.
  Kulinaria fantastike nuk do t'iu zhgenjeje por ne do t'iu sugjeronim te provonit Macharoons, aty do te perjetoni magjine e vertete te kuzhines pariziene.

   

 • 5

  SHENIM:

  Per data specifike dhe sygjerime te personalizuara per kerkesen tuaj plotesoni formen e aplikimit ne te djathte dhe agjentet tane do t'iu kontaktojne sa me shpejte per t'iu asistuar.


Included

Not included


Location