PHUKET ME AVION, INDIVIDUAL

View photos

Description

Si ishulli më i madh në Tajlandë, Phuket është një arratisje e shkëlqyer për këdo që kërkon një pushim të klasit botëror në ishull tropikal të mbushur me hotele të bukura, plazhe të shkreta, ushqime dhe restorante joshëse, natyrë mahnitëse dhe shumë më tepër.


Program

 • 1

  PERSE TA VIZITOJ?

  Phuket ia vlen të vizitohet për këdo që kërkon të ulet dhe të pushojë, qoftë në një nga plazhet e bukura me rërë apo në pishinë. Qyteti ofron peizazhe piktoreske, kuzhinë të shijshme dhe jetë nate të gjallë me një çmim më të ulët se disa destinacione më të njohura udhëtimi.

 • 2

  KOHA IDEALE PER TA VIZITUAR

  Koha më e mirë për të vizituar është midis dhjetorit dhe marsit, kur moti është më i qendrueshem. Muaji më i nxehtë i vitit është marsi me një maksimum mesatar ditor prej 35 C dhe një mesatare të ulët prej 25 C.
  Muaji më i freskët i vitit është shtatori me një maksimum mesatar ditor prej 31 C dhe një mesatare minimale prej 24 C.

 • 3

  AKTIVITETE QE DUHET TI PERJETONI PATJETER:

  - Vizitoni plazhin Kata Noi.
  - Shihni statujen e madhe te Bhudes.
  - Beni shopping tek Phuket Town Night Market.
  - Nese deshironi te perjetoni pak adrenaline, vizitoni Tiger Kingdom duke takuar/perkedhelur nje tiger.
  - Shetitje me varke ne Phang Nga Bay.

 • 4

  SUGJERIMET TONA:

  Per te perjetuar magjine e ketij destinacioni, zgjidhni te akomodoheni ne resorte qe do tiu percojne energjine e xhungles por ne te njejten kohe dhe luksin e ketij destinacioni.

  Ne sugjerojme:
  - Island Escape by Burasari - SHA Extra Plus
  - The Village by Coconut
  - Villa Zolitude Resort & Spa - SHA Extra Plus
  Wyndham Grand Phuket Kalim Bay - SHA Extra Plus

  Opens in new window
   

 • 5

  SHENIM:

  Per data specifike dhe sygjerime te personalizuara per kerkesen tuaj plotesoni formen e aplikimit ne te djathte dhe agjentet tane do t'iu kontaktojne sa me shpejte per t'iu asistuar.


Included

Not included


Location