PLAZH NE GREQI

Description

Greqia është e njohur për motin e lavdishëm veror, diellin flakërues dhe qiellin e pastër blu nga maji deri në shtator. Kjo është zakonisht koha më e mirë për të vizituar Greqinë - vendi është plot jetë dhe eshtë gjithashtu sezoni i pikut.


Program

 • 1

  Perse Greqine?

  Greqia është destinacioni i përsosur veror, dhe jo vetëm për shkak të plazheve të saj të famshëm dhe ishujve të panumërt, por edhe për shkak të kulturës së pasur, ushqimit të shijshëm dhe historisë magjepsëse.Pavarësisht nëse jeni adhurues i historisë, ose preferoni një pushim të qetë në plazh, ose ndoshta jeni duke kërkuar për një pushim të mbushur me sport ekstrem - pavarësisht nga interesat tuaja, Greqia me siguri do t'i pëlqejë.

 • 2

  Plazh ne Mykonos

  Monumentet arkitekturore Mikoniane janë të shpërndara në të gjithë ishullin. Nga Venecia e Vogël te Mullinjtë e Erës, kishat e pafundme deri te ndërtesat e muzeut, vizitorët mund të zbulojnë dhe ndjejnë energjinë e jashtëzakonshme që fsheh Mykonos gjatë shekujve të historisë dhe ndërtesave të tij.
  Plazhet me te mira:
  - Psarou Beach
  - Ornos Beach
  - Platys Gialos Beach
  - Paraga Beach
  - Elia Beach
  - Agios Ioannis Beach

 • 3

  Plazh ne Santorini

  Santorini është destinacioni më i mirë i pushimeve romantike në të gjithë botën. Shtëpi luksoze të bardha të vendosura në shkëmbinjtë me pamje të jashtëzakonshme nga deti Egje, lindjet dhe perëndimet e diellit magjepsëse dhe një gamë e gjerë aktivitetesh romantike janë disa arsye pse ky ishull vullkanik është kaq i popullarizuar.
  Disa nga plazhet me te mira:
  - Red Beach
  - Kamari Beach
  - Perissa Beach
  - Perivolos Beach
  - Vlychada 
  Beach 

 • 4

  Plazh ne Krete

  Kreta është ishulli më i madh në Greqi dhe i pesti më i madh në Detin Mesdhe. Këtu mund të admironi mbetjet e qytetërimeve të shkëlqyera, të eksploroni plazhe të lavdishme, peizazhe mbresëlënëse malore, lugina pjellore dhe gryka të pjerrëta dhe të bëheni pjesë e kulturës së pasur gastronomike të ishullit.
  Disa nga plazhet me te mira:
  - Elafonisi
  - Falassarna
  - Preveli
  - Balos
  - Kommos 

   

 • 5

  Plazh ne Halkidiki

  Një kombinim befasues i blusë dhe jeshiles. Në formë si tridenti i Poseidonit, dhëmbët e Halkidikit dalin në detin Egje. Pyjet me gjelbërim të harlisur shtrihen deri në breg të detit, ku reflektimet e dritës së artë të diellit shtojnë ngjyra të gazuara në ujërat e bruztë.
  Disa nga plazhet me te mira:
  - Kalamitsi Beach
  - Alykes beach
  - Toroni Beach
  - Kalogria Beach
  - Lagomandra beach.

 • 6

  SHENIM

  Per data specifike dhe sugjerime te personalizuara mbi kerkesen tuaj,plotesoni formen e aplikimit ne te djathte dhe agjentet tane do t'iu kontaktojne sa me shpejte per t'iu asistuar.


Included

Not included


Location