PLAZH NE ITALI

View photos

Description

Nese koncepti DOLCE FAR NIENTE ( kenaqesia e te mos berit asgje) eshte nje nga konceptet tuaja per kete vere, atehere mos nguro te prenotosh pushimet e tua ne Itali.


Program

 • 1

  Perse Italia?

  Vera është koha më e njohur për të vizituar Italinë, për një sërë arsyesh të mira.Është një vend që është i pasur nga ana kulturore, historike dhe arkitekturore; ka ushqime dhe pije të cilat do ti adhuroni, peizazhe dhe bukuri natyrore që duken kaq mahnitëse saqë duhet të kapësh veten për të kontrolluar se nuk po ëndërron, dhe një mori karakteristikash të tjera të pabesueshme që vërtet e bëjnë Italinë të jete nje nga TOP Destinacionet.

 • 2

  Plazh ne Amalfi

  Vilat e zbukuruara, kishat me kupola, pemët e limonit dhe vreshtat me tarraca kanë tërhequr vizitorë që nga romakët dhe Bregu i Amalfit është ende një vend popullor për t'u vizituar nëse dëshironi të ecni, të notoni dhe të lundroni, ose dëshironi të blini, të bëni banja dielli dhe të shikoni perëndimine diellit me një Spritz.
  Plazhet me te mira:
  - Marina Grande, Positano
  - Arienzo
  Beach, Positano
  - Maiori 
  Beach
  - Erchie Beach

 • 3

  Plazh ne Napoli

  Napoli mund të mburret me disa nga plazhet më të bukura në të gjithë Italinë. Nga plazhet me rërë të bardhë e deri tek ato shkembore, këtu janë plazhet më të mira në Napoli që ia vlen të vizitohen:
  Gaiola Beach
  - The Miseno
  - Miliscola Beaches

 • 4

  Plazh ne Puglia

  Puglia krenohet me plazhe të shumta me rërë të bardhë dhe brigje shkëmbore, gjë që e bën atë një parajsë të vërtetë për adhuruesit e diellit dhe detit gjatë verës së nxehtë Pugliese.Puglia është shtëpia e pikës më lindore të Italisë. Kjo është një zonë veçanërisht e veçantë, me një far madhështor, Katedralen Norman dhe një mozaik të bukur 'pema e jetës'.
  Disa nga plazhet me te mira:
  - Marina di Pescoluse, Salento
  - Cala Porto, Polignano a Mare
  - Torre Guaceto, Brindisi 

 • 5

  Plazh ne Sardenja

  Nëse gjithçka që dëshironi të bëni gjatë udhëtimit tuaj në Sardenjë është të pushoni në plazh, atëherë nuk ka dyshim: vizitoni Sardenjen në muajt e verës, nga qershori deri në mes të shtatorit. Kjo është koha kur ishulli merr motin e duhur të plazhit - ditë të ngrohta, me diell dhe mundësi shumë të ulëta për shi.
  Disa nga plazhet me te mira:
  - Cala Brandinchi
  - Spiaggia di Tuerredda
  - Spiaggia della Speranza
  - Spaggia Capriccioli
  - Cala Biriola

 • 6

  SHENIM:

  Per data specifike dhe sugjerime te personalizuara mbi kerkesen tuaj,plotesoni formen e aplikimit ne te djathte dhe agjentet tane do t'iu kontaktojne sa me shpejte per t'iu asistuar.


Included

Not included


Location