ROMË ME AVION, INDIVIDUAL PAKETA TURISTIKE

View photos

Description

Roma, nje qytet ku hijeshia nuk mund te pershkruhet vetem me fjale por duhet shijuar me sy. Paketa turistike 2024


Program

 • 1

  PERSE TA VIZITOJ?

  Roma është një përzierje përrallore e historisë, arkeologjisë, artit, fesë dhe ushqimeve të shijshme; dhe sigurisht që është vendi më popullor për t'u vizituar në Itali. E vërteta është se Roma është një qytet që vështirë se të lë indiferent. Është lloji i vendit që ju ose e doni ose e urreni - dhe në mënyrë të pashmangshme e doni atë.

 • 2

  TOP ATRAKSIONET QE DUHEN VIZITUAR:

  -Coloseo
  -Vatican
  -Fontana Di Trevi
  -Pantheon
  -Piazza Navona
  -Bazilika e Shen Pjetrit
  -Piazza Di Spagna


 • 3

  PYETJE QE DUHET TI DREJTONI AGJENTEVE TANE:

  - Cilat jane pikat kryesore qe duhet te vizitoni?

  - Si mund te shkurtoni kohen e harxhuar ne pritje te hyrjeve te atraksioneve?

  - Sa dite do te mjaftonte per ti marre me te miren ketij destinacioni dhe ne cfare rradhe duhet ti viztoj TOP ATRAKSIONET?

  - Cila eshte periudha me e mire per ta vizituar?

  - Transporti vendas me i mire/lire qe mund te sugjerohet.

  - Zona qe duhet shmangur gjate vizites ne kete qytet.

   

 • 4

  SUGJERIME QE NUK DUHEN NEGLIZHUAR:

  - Roma nuk duhet neglizhuar per te bere SHOPPING dhe ne mund tiu sugjerojme disa nga zonat me te mira per bere blerje te zgjuara.

  - Nese deshironi te ndiheni Italiano vero, ne do tiu sugjeronim nje vizite ne lagjen Trastevere.

  - Padyshim qe kuzhina italiane eshte nje nder me te mirat ne te gjithe boten dhe ne kemi arritur te zbulojme restorantet me te mira per te provuar pizza/pasta.

  - Mbase mund te duket klishe, por teksa vizitoni Fontana di Trevi, mendoni nje deshire perpara se te hidhni monedhat, pasi mund tiu realizohet. :)

   

 • 5

  SHENIM:

  Per data specifike dhe sygjerime te personalizuara per kerkesen tuaj plotesoni formen e aplikimit ne te djathte dhe agjentet tane do t'iu kontaktojne sa me shpejte per t'iu asistuar.


Included

 • Akomodimi në hotel 3* ose 4*
 • Bileta e avionit vajtje – ardhje.
 • Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
 • Bagazhe dore me përmasa deri në 40x30x20cm

Not included

 • Gjithcka e papërmendur me sipër.

Location