ZANZIBAR, Paketa turistike all inclusive 2024

View photos

Description

Paketa turistike All inclusive 2024. I ndodhur ne Tanzani, Zanzibari eshte destinacioni perfekt per te perjetuar magjine e kulturave te ndryshme dhe nje sere aktivitetesh argetuese. Paketa All inclusive.


Program

 • 1

  PERSE TA VIZITOJ?

  Nese deshironi te perjetoni magjine e disa prej plazheve me te bukura, te mahniteni nga shumellojshmeria e kafsheve te egra apo te eksploroni boten nenujore, ZANZIBARI eshte vendi ideal per ju.

 • 2

  KOHA ME E MIRE PER TA VIZITUAR:

  Shtatori eshte periudha ideale per te vizituar kete destinacion.

  Temperaturat mesatare: 28°C - 34°C

  Mund ta vizitoni dhe gjate periudhave te tjera te vitit por shmangni muajin Prill & Maj pasi reshjet shtohen dhe nuk do te mund ta shijoni.

 • 3

  AKTIVITETE QE DUHET TI PERJETONI PATJETER:

  - Zhytje ne ujerat e kristalte per te eksploruar boten nenujore.

  - Per ata qe i dashurojne kafshet, Zanzibari ju ofron te shikoni nga afer jeten e kafsheve te egra dhe jo vetem.

  - Erezat jane ato qe e bejne ishullin me te vecantin, ndaj duhet te merrni pjese ne turet e Erezave qe vendasit organizojne.

  - Vizita ne Stone Town, i mbrojtur nga UNESCO per bukurine e tij.

  - Noto me breshka, pse jo?

 • 4

  SUGJERIMET TONA:

  Me poshte do te gjeni disa nga resortet me te bukura ne Zanzibar:

   

  - Casa Paradis

  - Hekaya Zanzibar

  - Kilindi Zanzibar

  - The African Paradise Beach Hotel

  - Zanziblue Hotel

 • 5

  SHENIM:

  Per data specifike dhe sygjerime te personalizuara per kerkesen tuaj plotesoni formen e aplikimit ne te djathte dhe agjentet tane do t'iu kontaktojne sa me shpejte per t'iu asistuar.


Included

 • Bileta e avionit vajtje – ardhje.
 • Bagazhe dore 8 kg + valixhe 20 kg
 • ALL INCLUSIVE
 • Akomodimi ne resort sipas perzgjedhjes

Not included

 • Gjithcka e papërmendur me sipër.

Location