LEFKADA - PARGA - JANINE 3 Dite €119

View photos

Description

QYTETET: ,PARGA , #LEFKADA, #JANINA
 • ► 27-29 Maj , Red Tower 4* - €119
 • ► 3-5 , 10-12 , 17-19 , 24-26 Qershor , Red Tower 4* - €129
 • ► 1-3 , 8-10 , 15-17 Korrik , Red Tower 4* -€139
 •  22-24 , 29-31 Korrik , Red Tower 4* -€149
 • ► 5-7, 12-14 , 19-21 , 26-28  Gusht Red Tower 4* -€149
 • 2-4 , 9-11 , 16-18 , 23-25 Shtator ,Red Tower 4* -€129
 •  
 •  
 • Hotel Red Tower 4* ( Mengjes + darke )


Program

 • 1

  DITA E PARE

  Nisja nga Tirana ne oren 12:00 te darkes (1 dite para nisjes ) . Ndalesa të shkurtra gjate  rrugës për në kufirin e Qafe Botes  .

  Pasi te kalojm ne token Greke ndalesa e pare do te behet ne qytetin turistik te Parges te ndërtuar në qafëmali dhe bregdet ku do te konsumojm edhe mengjesin e dites se premte pasi ne Parga do te jemi rreth ores 07:00 – 08:00 te mengjesit.Kohegjatesia vizites 1 ore e 30 min.Vazhdojmë me një shëtitje të shkurtër në qytet dhe ne shetitoren kryesore buze detit. Me pas nisemi drejt ishullit te Lefkades .Akomodimi ne hotel rreth ores 12 :00 .Kohe e lire per plazh prane hotelit .Darka ne Hotel .Pas darkes sipas deshires mund te ikim ne parti ne anije .(E sugjeruar)

   

 • 2

  DITA E DYTE

  Mëngjesi në hotel dhe nisja për në qëndrën më të famshme turistike të ishullit, Nidri.Aty na pret anija për një ditë plot ngjyra deti. Fillon udhëtimi në orën 9:45 Vizitojmë bregdetet me famë boterore të Lefkades...Porto Katsiki ose Egremni, Meganisi, Scorpions ....dhe shpellen Papanikolis. Vizitojmë dhe ndalojmë 1 orë në ishullin më të madh të detit Jon, Kefalonia dhe ishullin e Odisesë Itaka. Gjatë ditës bëhen 3-4 ndalesa për plazh. Kjo shëtitje e mrekullueshme eshte opsionale sipas deshires pasi ka kosto extra prej 35 euro per person dhe mbaron rreth ores 18:00 .Kthimi ne hotel.Darka ne hotel .Qendrim i lire.

 • 3

  DITA E TRETE

  Mëngjesi në hotel.Nisja për kthim nga kufiri Kakavisë. Ndalesë dhe shetitje në liqenin dhe kalanë e Janinës.Kthimi ne Tirane  rreth ores 21:00 ne darke . Fundi I sherbimit tone .

  INFORMACIONE RRETH HOTELEVE :

  - Hotel Red Tower 4*. Ndodhet midis 2 zonave me kryesore te ishullit ( Nidri dhe Lefkas ).90% e dhomave jane me pamje nga deti.Disponon pishine te jashtme infinit view dhe nje beach bar.Wifi & ajer i kondicionuar free . 

   

   

  Sugjerim :

  NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE .

  SHENIM

  POLITIKAT E FEMIJEVE
  • 0-2.99 VJEC JANË FALAS
  • 3-11.99VJEC, NËSE NJE FEMIJE AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, PËRFITON 50  % ZBRITJE
  • MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR
  SHENIM
  ►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) PAGUAN 25 % ME PAK SE CMIMI PER DY PERSONA .

  ►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.

  ►PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES.

  ►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.

  ►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.

  ►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.

  ►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER KUSHTET ATMOSFERIKE DHE ZHVILLIMIN E SPORTEVE DIMERORE

  ► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)

  ► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 2-3 DITË PARA.

   

  INFORMACIONE TË RËNDËSISHME:

   Duhet te mbani maska pergjate udhetimi,

  • Në lidhje me kushtet dhe specifikat e COVID-19 për të kaluar kufirin  në Greqi do i’u duhet të keni nje nga opsionet si me poshte:

   

  1. PCR Test, të cilin mund ta kryeni tek Laboratoret e akredituar ; PCR-ja duhet të jetë jo më i vjetër sesa 72 orë para mbërritjes në Greqi;
  2. RAPID Test jo me i vjeter se 48 ore para mberritjes ne Greqi.
  3. Certifikate vaksinimi me te dyja doza, ku nga doza e dyte te mos kene kaluar me shume se 9 muaj.


Included

 • Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit
 • Transporti me automjet komod
 • Akomodimi sipas hoteleve përkatëse
 • Vaktet sipas hoteleve perkates.
 • Perdorim i pishines se jashtme

Not included

 • Siguracioni i shëndetit në udhëtim
 • Taksa lokale €1.5 per dhome hotel 3*
 • Taksa lokale €3 per dhome hotel 4*
 • Party I darkes ne anije 10 euro.Hyrja+1 pije falas
 • SHËTITJA ME ANIJE NE VIZITEN E ISHUJVE €35

Location