PUSHIME NE ITALI, CAPRI, SALERNO, AMALFI €549

View photos

Description

 • CAPRI, SALERNO, AMALFI, POSITANO 

  Datat e nisjeve: 

  ► 18, 25 Korrik 549 Euro/person
 • ► 1, 8, 15 Gusht 599 Euro/person

 


Program

 • 1

  DITA E PARE

  Nisja nga Tirana ora 19:00 në drejtim të Durrësit. Nisja me traget nga Durrësi në orën 22.00. Lundrimi për në Bari.

 • 2

  DITA E DYTE

  Mberritja në Bari në orën 08:00. Nisja për në Salerno me autobus. Sistemimi në Hotel. Pasdite e lirë per te shijuar detin, pasi hoteli ndodhet buzë plazhit ose një shëtitje në qytetin e Salernos. Darka në Hotel.

 • 3

  DITA E TRETE

  Mëngjes në Hotel. Nisja heret me autobus për në Sorrento dhe me traget për në Ishullin Kapri. Shëtitje në këmbë në Sorrento, ku vizitohen: Porti, Katedralja, Manastiri St Frencis, Sheshi Shen Antoni, Bazilika Sant Antonio etj. Shëtitje panoramike në Ishull e Caprit ku vizitohen: Marina Grande, sipas deshires plazh ne zonen Cala Grande, pjesa tjeter e grupit vazhdon pjesen e qendres se Caprit qe ndodhet ne pjesen e siperme te ishullit dhe ka nje pagese prej 4 euro vajtje-ardhje dhe ngjitja behet me fenikular. Ku do vizitojme Piazzeten, Kishen e Shen Stefanit, Grand hotel Quisisana, Kopshtet e Agustit, Belvedere di Punta Cannone, Vila Krupp.
  Kthimi me traget në Sorrento. Kthimi ne Hotel ne Salerno. Darka dhe Fjetje në Hotel.

 • 4

  DITA E KATERT

  Mëngjes në Hotel. Nisja me autobusin publik te qytetit për në Amalfi (8 euro per person). Shëtitje në këmbë në Amalfi, ku vizitohen: Katedralja, Muzeu i Letrës, Chiostro del Paradiso etj. Qendrojme ne Amalfi per plazh rreth 4 ore. Kthimi ne Salerno.
  Pasdite e lire per plazh afer Hotelit ose per shetitje ne qytet. Darka ne Hotel.

 • 5

  DITA E PESTE

  Mengjesi ne hotel. Opsionale shetitje me varke ne Positanon plot me ngjyra (42€/person). Qendrimi i lire ne Positano per rreth 4-5 ore, per vizite dhe plazh.
  Per personat qe nuk preferojne shetitjen ne Positano, mund te relaksohen ne plazhin e Salernos. Darka ne hotel. 

 • 6

  DITA E GJASHTE

  Mengjesi ne Hotel. Nisja për në Napoli me autobus. Shëtitje panoramike në monumentet kryesore të qytetit, ku vizitohen: Duomo, Pallati Mbretëror, Sheshi Plebiscito, Teatri San Carlo, Castel Nuovo,etj. Nisja per ne Bari ku do te marrim tragetin e ores 20:00.

 • 7

  DITA E SHTATE

  Mberritja ne portin e Durresit ne oren 08:00 ne mengjes dhe transferta per ne Tirane.
  Fundi i sherbimit tone! 


  SHENIM: 

  Fëmijët

  • 0-2 vjec janë falas;
  • 2-12 vjec, nëse akomodohet në dhomë me 2 të rritur, përfiton €100 zbritje.
  • Mbi 12 vjec paguan si i rritur.
  • Personi ne dhome teke paguan 700 euro.
  • Nëse nuk i ka mbushur 18 vjec, dhe udhëton me njerin ose asnjerin nga prindërit, i duhet patjetër prokurë e noterizuar.

  • PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 10 DITE PARA NISJES.
   ►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
   ►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
   ►CMIMET DHE DISPONUESHMERIA E MUZEUMEVE, EKSKURSIONEVE DHE CDO AKTIVITET TJETER LOKAL MUND TE NDRYSHOJNE DHE JANE PERGJEGJESI E VETE OPERATOREVE LOKALE QE MUNDESOJNE KETO SHITJE. PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME KETO AKTIVITETE, KLIENTI LAJMEROHET PERPARA KRYERJES SE SHERBIMIT. 


Included

 • Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit
 • Mëngjesi dhe darka
 • Udhëtimi me traget Durrës -Bari me 2 nete fjetje
 • Udhetimi me traget vajtje ardhje Sorrento – Kapri.
 • Akomodim në Hotel Mediterranea 4*
 • Transfertat dhe shëtitjet me autobus sipas program

Not included

 • Gjithcka e papërmendur me sipër.
 • Hyrjet në monumente dhe muzeume.
 • Taksa e qytetit 3-4 euro per person/dita
 • Bileta e transportit Salerno-Amalfi-Salerno
 • Bileta e anijes Salerno-Positano-Salerno

Location