KORFUZ 6 DITE

Description

25 Qershor ➤€345 Messonghi Beach Resort 3* Superior All Inclusive 

30 Qershor 5 , 10 Korrik

➤€375 Messonghi Beach Resort 3* Superior All Inclusive

15, 20 , 25 Korrik

➤€395 Messonghi Beach Resort 3* Superior All Inclusive

30 Korrik ,4 , 9 , 14 , 19 , 24 Gusht

➤€415 Messonghi Beach Resort 3* Superior All Inclusive

29 Gusht , 3 Shtator

➤€390 Messonghi Beach Resort 3* Superior All Inclusive

Cmimet e mesiperme jane te vlefshme per pagesa brenda dates 25 Maj .


Program

 • 1

  DITA E PARE

  Nisja nga Tirana 23:30 nje dite para dates se shenuar . Vazhdimi i udhetimit për në Korfuz nëpërmjet Igumenicës me autobuz dhe traget. Pushime të shkurtra gjatë rrugës. Mbërritja në Korfuz. Akomodimi ne hotel.Konsumimi i drekes .Shfrytezimi i ambjenteve te resortit.Plazh .Konsumimi i darkes ne hotel. Vizite ne qender te Korfuzit, Sheshi Venecian( i cilesuar si nje nga sheshet me te medhaja ne Greqi ) , Kalaja e vjeter Paleo Frouria .

 • 2

  DITA E DYTE

  Mengjesi ne hotel. Vizite & plazh ne Paleokastritsa .Rruges ndales ne fabriken e pijeve dhe likereve " Koum Kouat".Qendrimi per plazh deri ne pasdite dhe sipas deshires vizite ne akuariumin & manastirin e Paleokastritses .(Opsionale Xhiro me Skaf per vizite ne disa nga plazhet me fantastike te zones se Paleokastrikes si Paradise , Rovinia , Limi Beach , 10 euro extra p/person) . Kthimi ne hotel . Darka ne Hotel .
  Shenim : Ne rastet kur gjate vaktit te drekes do te jeni ne plazhet jasht hotelit , mund te merrni LUNCH BOX nga hoteli .Porosin per LUNCH BOX duhet ta beni nje dite para ne recepsion sebashku me shoqeruesin e grupit.

 • 3

  DITA E TRETE

  Mengjesi ne hotel . Vazhdimi i udhetimit per ne portin kryesor te Korfuzit ku do te startojm udhetimin me anije per te bere vizite dhe plazh ne ishujt fantastik PAXOS - ANTIPAXOS .Ne kete shetitje te mrekullueshme do te kemi mundsi te bejm vizite ne shpellat blue te Ipapajas dhe Ahai .
  Vizite Panoramike ne shkembinjte e bardhe te Erimitis. Plazh ne ujerat fantastike te Antipaxos ne Paradise Beach . Me pas ndales fshatin Gaios per shetitje , plazh dhe konsumimin e drekes .( Kjo shetitje mrekullueshme ka kosto extra 35 euro p/person )
  Kthimi ne hotel rreth pasdites . Darka ne hotel .Qendrim i lire ne shetitoren e Gouvias .

 • 4

  DITA E KATERT

  Mengjesi ne hotel . Plazh , argetim dhe qendrim all inclusive ne resort.

 • 5

  DITA E PESTE

  Mengjesi ne hotel . Plazh , argetim dhe qendrim all inclusive ne resort.

 • 6

  DITA E GJASHTE

  Mengjesi ne hotel. Plazh ne hotel. Udhëtimi i kthimit me Traget dhe autobus për në Tiranë, nëpermjet Igumenicës, Qafë Botës dhe Sarandës. Pushime të shkurtra gjatë rrugës. Mbërritja në Tiranë ne darke .

   

  SHENIM:

  POLITIKAT E FEMIJEVE

  • FEMIJET DERI NE 2.99 VJEC PA PAGESE ( KUR SHOQEROHET ME 2 TE RRITUR )
  • FEMIJET NGA 3 - 11.99 VJEC 50 % ZBRITJE ( KUR SHOQEROHET ME 2 TE RRITUR )
  MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR

  POLITIKAT E HOTELIT 

  • WI-FI  , PA PAGESE

  • AJER I KONDICIONUAR PA PAGESE  .

  • SHEZLLONET E PISHINES TE PERFSHIRE NE CMIM ( NE BAZE TE DISPONUESHMERISE ).

  • SHEZLLONET NE PLAZH JANE ME PAGESE EXTRA.

   

  SHENIM

  ►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) PAGUAN 75% ME SHUME.
  ►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR, DHE ANASJELLTAS.
  ►PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 10-15  DITE PARA NISJES.
  ►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
  ►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
  ►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.
   CMIMET DHE DISPONUESHMERIA E MUZEUMEVE, EKSKURSIONEVE DHE CDO AKTIVITET TJETER LOKAL MUND TE NDRYSHOJNE DHE JANE PERGJEGJESI E VETE OPERATOREVE LOKALE QE MUNDESOJNE KETO SHITJE.
  PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME KETO AKTIVITETE, KLIENTI LAJMEROHET PERPARA KRYERJES SE SHERBIMIT.

  PROGRAMI ALL INCLUSIVE

  ➤ MENGJESI: 7:00 – 9:30
  ➤ APERITIV: 10:30 – 12:00 (kafe, caj, embelsira dhe biskota)
  ➤ DREKA 12:30 – 14:30
  ➤ APERITIV: 16:00 – 18:00 (kafe, caj, embelsira dhe biskota)
  ➤ DARKA: 18:00 – 20:00
  Gjate shijimit te vakteve (mengjes + dreke + darke) sherbehet birre kriko, vere, pije j0-alkolike, uje mineral
  ➤ PIJET E NGROHTA, PIJET E FTOHTA (Alkolike & Jo-Alkolike), AKULLORE: 10:00 – 23:00
  PIJET E NGROHTA: Kafe Filter dhe Caj
  PIJET E FTOHTA: Birre Kriko, Vere, pije jo-alkolie, pijet alkolike vendase

   


Included

 • Transporti me automjet komod
 • Akomodimi në hotel me 3*
 • Shoqërues shqiptar
 • All inclusive ( mengjes+dreke+darke+pije )
 • Perdorimi falas i pishinave.
 • SHEZLLONET NE PISHINE ( SIPAS DISPONUESHMERISE)

Not included

 • Hyrja në monumente dhe muzeume.
 • Gjithcka e papërmendur me sipër.
 • BILETA E TRAGETIT IGUMENICE-KORFUZ-IGUMENICE (€13)
 • Taksa lokale 1.5 eur/per dhome/per nate

Location