STAMBOLL ME AUTOBUS, 4 DITË €109

View photos

Description

 • Maj: 12-15, 26-29
  Qershor: 9-12, 23-26
  Korrik: 14-17, 28-31
 •  
 • ►€109 HOTEL  EMIN
 • ►€119 HOTEL GRAND EMIN
 •  
 •  
 •  


Program

 • 1

  Tirane - Stamboll

  ►Dita e Parë:

  -Nisja nga Tirana ne oren 19:00, (1 dite para dates se nisjes).

  -Nisja nga Durresi ne oren 18:00, (1 dite para dates se nisjes, pagese extra  €6/personi).

  -Nisja nga Elbasani ne oren 19:30, (1 dite para dates se nisjes).

  ►(Per realizimin e transfertave Durresi duhen minimalisht 9 persona pjesemarres)

  Vazhdojme udhetimin drejt Stambollit nepermjet Kapshtices. Ndalesa te shkurtra gjate rruges. Pas kryerjes se formaliteteve kufitare mberrijme ne Stamboll. Akomodimi ne hotel pasdite. Vizite Venezia Mega Outlet.

 • 2

  Stamboll

  Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit nisim turin e vizitave ne Stamboll dhe i drejtohemi pikave me te bukura te ketij qyteti nga Hipodromi, Xhamia Blu, Kisha e Shen Sofise me madheshtoria ne boten Ortodokse, Sarajet e Sulltanit (TopKapi). Kohe e lire ne Grand Baazar. Akomodimi ne hotel ne Stamboll. Opsionale, TURKISH SHOW.

 • 3

  Stamboll

  Mengjesi ne hotel. Nisim turin e vizitave ne akuariumin e Stambollit, Muzeu Historik Panorama 1453 , shetitje me anije ne Bosfor, vizite ne Dolma Bahce & ne shetitoren kryesore (SHESHI TAKSIM). Qendrim i lire nen sugjerimin e guides. Akomodimi ne hotel.

 • 4

  Stamboll - Tirane

  Mengjesi ne hotel, nisja drejt Tiranes. Ndalesa te shkurtra gjate rruges. Mberritja ne Tirane, Durres dhe Elbasan ne darke vone.

  Fundi i sherbimit tone !


  SHENIM

  POLITIKAT E FEMIJEVE

   • 0-2.99 VJEC JANË FALAS

  • 3-6.99 VJEC PERFITON 50 % ZBRITJE

  • MBI 7 VJEC PAGESE E PLOTE

   
  SHENIM:

  SHETITJA ME ANIJA NE BOSFOR ESHTE E OBLIGUAR PER TE GJITHE PJESEMARRESIT NE GRUP.

   

  ►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.

   

  ►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.

   

  ►PER REZERVIM NEVOJITET 30% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES .

   

  ► NE RAST ANULLIMI TE UDHETIMIT KLIENTI NJOFTOHET 3 DITE PARA

   

  ► PER REALIZIMIN E KETIJ UDHETIMI NUMRI MINIMAL I PJESMARRESVE ESHTE 20

   

  ►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.

   

  ►AGJENCIA NUK MBAN PERGJEGJESI  PER MBERRITJEN NE DESTINACION APO NDRYSHIMIN E PROGRAMIT NE VARESI TE KUSHTEVE ATMOSFERIKE APO FORCA TE NDRYSHME MADHORE.

   

  ►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.

  ►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.

   

  ►PASAPORTA DUHET TE KETE MINIMALISHT 6 MUAJ VLEFSHMERI NE MOMENTIN QE NISENI NE UDHETIM.

   

  ►GJATE QENDRIMIT NE AUTOBUS DUHET TE JENI TE PAJISUR ME MASKA MBROJTESE.

  Informacione të rëndësishme:

  (Udhetimi nga Greqia varet nga limiti ne Dogana, nese doganat kane arritur limitin e personave qe mund te kalojne atehere udhetimi do te kryhet nga Bullgaria)

  Duhet te mbani maska pergjate udhetimi,

  Në lidhje me kushtet dhe specifikat e COVID-19 për të kaluar kufirin  në TURQI do i’u duhet të keni:
  PCR Test, të cilin mund ta kryeni tek Laboratoret e akredituar; PCR-ja duhet të jetë jo më i vjetër sesa 72 orë para mbërritjes në Turqi; Rapid Test ose pashaporte vaksinimi me te dyja dozat.

  SHENIM

  POLITIKAT E FEMIJEVE

  • 0-2.99 VJEC JANË FALAS
  • 3-6.99 VJEC PERFITON 50 % ZBRITJE
  • MBI 7 VJEC PAGESE E PLOTE

  SHENIM

  ►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.

  ►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.

  ►PER REZERVIM NEVOJITET 40% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES .

  ► NE RAST ANULLIMI TE UDHETIMIT KLIENTI NJOFTOHET 3 DITE PARA

  ► PER REALIZIMIN E KETIJ UDHETIMI NUMRI MINIMAL I PJESMARRESVE ESHTE 20

  ►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.

  ►AGJENCIA NUK MBAN PERGJEGJESI  PER MBERRITJEN NE DESTINACION APO NDRYSHIMIN E PROGRAMIT NE VARESI TE KUSHTEVE ATMOSFERIKE APO FORCA TE NDRYSHME MADHORE.

  ►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
  ►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.

  ►PASAPORTA DUHET TE KETE MINIMALISHT 6 MUAJ VLEFSHMERI NE MOMENTIN QE NISENI NE UDHETIM.

  ►GJATE QENDRIMIT NE AUTOBUS DUHET TE JENI TE PAJISUR ME MASKA MBROJTESE.

  ► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI AS NUK KRYEN RIMBURSIME PER PERSONAT TE CILET REZULTOJNE POZITIV PAS KRYERJES SE TESTIT ANTIGJEN/PCR.
  ► CMIMET DHE DISPONUESHMERIA E MUZEUMEVE, EKSKURSIONEVE DHE CDO AKTIVITET TJETER LOKAL MUND TE NDRYSHOJNE DHE JANE PERGJEGJESI E VETE OPERATOREVE LOKALE QE MUNDESOJNE KETO SHITJE.
  PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME KETO AKTIVITETE, KLIENTI LAJMEROHET PERPARA KRYERJES SE SHERBIMIT.


Included

 • Akomodimi në hotel me 4*
 • Transporti sipas programit
 • Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit
 • Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.

Not included

 • Siguracioni i shëndetit në udhëtim
 • Hyrja në monumente dhe muzeume.
 • Gjithcka papërmendur në çmim përfshihet
 • Lundrimi me anije 10 euro ( e detyrueshme )
 • PCR Test
 • Sarajet e Top Kapi, 25 EUR/personi
 • TURKISH SHOW NE ANIJE 32 EURO
 • Istanbul Aquarium 20 EUR/Personi
 • Dreka dhe darka
 • Bileta e hyrjes Dollmabahce - €20

Location