LEFKADA 6 DITE

View photos

Description

► Red Tower 4* (Mengjes + Darke) 

*Qershor 12 - €265

*Qershor  19, 26 - €285

*Korrik 3, 10, 17 - €315

*Korrik  24, 31 - €345

*Gusht 7, 14, 21, 28, €365.

*Shtator 4 €305

Cmime me siper jane te vlefshme per rezervime brenda dates 26 Maj.


Program

 • 1

  DITA E PARE

  Nisja nga Tirana ne oren 12:00 te darkes (1 dite para nisjes ) . Ndalesa të shkurtra gjate rrugës për në kufirin e Qafe Botes  .

  Pasi te kalojm ne token Greke ndalesa e pare do te behet ne qytetin turistik te Parges te ndërtuar në qafëmali dhe bregdet ku do te konsumojm edhe mengjesin e dites se premte pasi ne Parga do te jemi rreth ores 07:00 – 08:00 te mengjesit.Kohegjatesia vizites 1 ore e 30 min.Vazhdojmë me një shëtitje të shkurtër në qytet dhe ne shetitoren kryesore buze detit. Me pas nisemi drejt ishullit te Lefkades .Akomodimi ne hotel rreth ores 12 :00 .Kohe e lire per plazh prane hotelit .Darka ne Hotel .

 • 2

  DITA E DYTE

  Mëngjesi në hotel dhe nisja për në qëndrën më të famshme turistike të ishullit, Nidri.Aty na pret anija për një ditë plot ngjyra deti. Fillon udhëtimi në orën 9:45 Vizitojmë bregdetet me famë boterore të Lefkades...Porto Katsiki ose Egremni, Meganisi, Scorpions ....dhe shpellen Papanikolis. Vizitojmë dhe ndalojmë 1 orë në ishullin më të madh të detit Jon, Kefalonia dhe ishullin e Odisesë Itaka. Gjatë ditës bëhen 3-4 ndalesa për plazh. Kjo shëtitje e mrekullueshme eshte opsionale sipas deshires pasi ka kosto extra prej 35 Euro per person  mbaron rreth ores 18:00  te pasdites .Kthimi ne hotel.Darka ne hotel .qendrim I lire ne qender te ishullit . 

 • 3

  DITA E TRETE

  Pas mengjesit, nisemi per plazh ne Kathisma-Lefkada, ku do te qendrojme nga ora 10:00 deri ne oren 17:00 . Pas plazhit ne Kathisma kthehemi ne hotel . Pasdite e lire. Darka ne hotel.

 • 4

  DITA E KATERT

  Qendrim i lire per plazh ose opsionale   turi “3 Beaches “ qe realizohet  me anije ne 3 plazhet me kryesore te Lefkada , “Egremni , Porto Katsiki , Red Rocks “ dhe ndalohet pothuajse 2 ore ne cdo plazh . Kjo shetitje kushton 35 Euro dhe nuk eshte e detyrueshme por e keshillueshme .(ky udhetim eshte i realizueshem nga nje numer i konsiderueshem personash)   

  Pasdite rreth ores 18:00 kthehemi ne hotel . Konsumimi I darkes ne hotel . Pas darkes organizim i sugjeruar ne party ne anije .

   

 • 5

  DITA PESTË

  Qendrim i lire.

 • 6

  DITA E GJASHTE

  Mëngjesi në hotel.Nisja për kthim nga kufiri Kakavisë. Ndalesë dhe shetitje në liqenin dhe kalanë e Janinës.Kthimi ne Tirane ne darke rreth ores 21:00 te darkes. Fundi I sherbimit tone.

  SHENIM

  *POLITIKAT E FEMIJEVE:

  • Femijet nga  0-2.99 vjec e perfitojne falas. 

  • Femijet nga 3-11.99 vjec perfitojne 50 % zbritje ( kur shoqerohet me 2 te rritur )
  MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR

  ►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) PAGUAN 75% ME SHUME.
  ►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ►PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 20 DITE PARA NISJES.
  ►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
  ►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
  ►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.

  CMIMET  E MUZEUMEVE, EKSKURSIONEVE DHE CDO AKTIVITET TJETER LOKAL MUND TE NDRYSHOJNE DHE JANE PERGJEGJESI E VETE OPERATOREVE LOKALE QE MUNDESOJNE KETO SHITJE.

  PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME KETO AKTIVITETE, KLIENTI LAJMEROHET PERPARA KRYERJES SE SHERBIMIT.


Included

 • Transporti me automjet komod
 • Shoqërues shqiptar
 • Akomodimi 5 nete në hotelet perkates.
 • Vaktet sipas hoteleve perkates.
 • Perdorim i pishines se jashtme

Not included

 • Siguracioni i shëndetit në udhëtim
 • Hyrjet në monumente dhe muzeume.
 • Taksa lokale €1.5 per dhome hotel 3*
 • Taksa lokale €3 per dhome hotel 4*
 • Shëtitjet me anije, €35 per person
 • Party I darkes ne anije 10 euro.Hyrja+1 pije falas

Location