VLORE- HIMARE €55

View photos

Description

► 21, 28 MAJ
► 4, 11, 18, 25 Qershor 

 


Program

 • 1

  DITA E PARE

  ►Dita e pare:

  ►Nisja nga Tirana në orën 06:00 

  ►Nisja nga Durrësi në orën 06:30

  ►Nisja nga Elbasani në orën 05:15 (Pagese extra 6 euro/personi )

  ►(Per realizimin e transfertave nga Elbasani duhet minimalisht  9 persona pjesemarres)

  Në vijimësi të udhëtimit tonë do të kemi një ndalesë të shkurtër për kafe dhe për të konsumuar mëngjesin. Me pas vazhdojm udhetimin drejt ishullit te Zvernecit, ku qendrojme 1 ore.

  Pas vites se ishullit vazhdojme per ne qytetin e Vlores. Akomodimi ne hotel.Kohe e lire per dreken.

  Pasdite vizite ne Sheshin Flamur dhe ne qytetin e vjeter te Vlores. Mbremje e lire .

 • 2

  DITA E DYTE

  ►Dita e dyte:

  Mengjesi ne hotel.Vazhdojme udhetimin drejt parkut kombetar te Llogarse . Ndalese te ballkoni i LLogarase. Mberritja ne Himare. Vizite ne kalane e Himares qe  eshtë ndërtuar mbi kodrën e Barbakasë dhe konsiderohet si një nga monumentet më të rëndësishme për shkak të historisë dhe vlerave që mbart. Si një nga perlat e vërteta të qytetit antik, ajo ngrihet mbi një kodër 240 m e lart dhe mund të themi me plot bindje që është simboli i prezencës së pandërprerë të njerëzimit. Pas vizites ne kala nisemi drejt Qytetit te Himares ku qendrojme rreth 1 ore e 30 minuta .Kthimi ne Durres , Tirane , Elbasan ne mbremje me ndalesa te shkurtra gjate rruges .

  Fundi i sherbimit tone!

  Duhet te keni me vete:

  -Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderres ,fruta te thata, cokollata, etj.

  Sugjerim :

  NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE!

  POLITIKAT E FEMIJEVE:

  • 0-2.99 vjec jane falas;
  • 3-11.99 vjec, nese akomodohet ne dhome me 2 te rritur, perfiton  50% Ulje .
  • Mbi 12 vjec paguan si i rritur.
  • Nese nuk i ka mbushur 18 vjec, dhe udheton me njerin ose asnjerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar.

  #SHENIM

  ► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
  ► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ► PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES .
  ► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)
  ► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 1-3 DITË PARA.
  ► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.

  ►AGJENCIA NUK MBAN PERGJEGJESI  PER MBERRITJEN NE DESTINACION APO NDRYSHIMIN E PROGRAMIT NE VARESI TE KUSHTEVE ATMOSFERIKE APO FORCA TE NDRYSHME MADHORE .
  ► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
  ► NESE FEMIJA NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.
  CMIMET DHE DISPONUESHMERIA E MUZEUMEVE, EKSKURSIONEVE DHE CDO AKTIVITET TJETER LOKAL MUND TE NDRYSHOJNE DHE JANE PERGJEGJESI E VETE OPERATOREVE LOKALE QE MUNDESOJNE KETO SHITJE.PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME KETO AKTIVITETE, KLIENTI LAJMEROHET PERPARA KRYERJES SE SHERBIMIT.


Included

 • Akomodimi në hotel me 4*
 • Transporti me automjet komod
 • Mëngjesi dhe darka
 • Guida shoqëruese gjatë udhëtimit

Not included

 • Gjithcka papërmendur në çmim përfshihet
 • Dreka
 • Hyrjet në monumente dhe muzeume.
 • pijet gjate vakteve

Location