BARCELONË MADRID TOLEDO ME AVION&GUIDË 5 DITË €459

Description

VIZITOHET: BARCELONE, MADRID, TOLEDO 

26-30 TETOR

►Itinerari i fluturimeve:
Nisja 26 Tetor: Tiranë 18:50 - 21:40 Barcelone.
Kthimi 30 Tetor: Madrid 21:55 - 01:10 Tiranë.


Program

 • 1

  Dita e Parë

  Takimi në aeroportin e Tiranës me shoqëruesin në orën 16:00, 3 orë përpara fluturimit. Fluturimi direkt Tiranë - Barcelonë. Nisja në orën 18:50 nga aeroporti i Tiranës. Mbërritja në Barcelonë në orën 21:40, pas mbërritjes nisemi drejt hotelit për të kryer akomodimin.

 • 2

  Dita e Dytë

  Mëngjesi në hotel. Gjatë paradites, do të vizitojmë Sagrada Familian dhe më pas do të shkojme drejt Harkut te Triumfit ku do të kryejmë vizitë panoramike. Do të shkojmë drejt Portit të Krociereve ku gjendet Mirador de Colom, statuja e Kristofor Kolombit. Do të fillojmë shëtitjen në këmbë drejt Palau Guell, La Ramblen, Placa Reial, Placa de Sant Jaume, Bashkine e Barcelones, Qeverine e Katalonnes, Lagjen Gotike, Uren e Peshkopeve, Katedralen Sant Eualia, Sheshin Katalanya. Vazhdojmë drejt një prej rrugëve më të bukura të Barcelonës, "Passeiga de Gracia" per tu derejtuar më pas drejt Casa Amatller dhe Casa Milla. Qëndrojmë për të konsumuar drekën dhe më pasë nisemi nga Casa Milla drejt Kodrës Montjuik ku gjendet Muzeu Kombëtar i Artit Katalan.

  Kthimi në hotel. Sistemim edhe akomodim në hotel. Fjetje në Hotel.

 • 3

  Dita e Tretë

  Mëngjesi në hotel. 
  Gjatë paradites do të vizitojmë Parkun Guell dhe më pas
  vazhdojmë drejt Barcelonetes per te konsumuar dreken dhe per te vizituar Akuariumin.
  Transferta Barcelone - Madrid

  Mb
  ërritja në Madrid. Transferimi në Hotel. Sistemimi dhe fjetja ne hotel.

 • 4

  Dita e Katërt

  Mëngjesi në hotel.  Vizitë Panoramike e Monumenteve kryesore të qytetit: Parku Buen Retiro, Prado Museum, Plaza Mayor, Mercado San Miguel, Royal Palace, Puerta del Sol, Gran Via.

  Opsionale ne mbremje: Flamenco show, shfaqje tradicionale folklorike e jugut te Spanjes.

 • 5

  Dita e Pestë

  Mëngjesi në Hotel. Nisja për në Toledo. Udhëtimi zgjat rreth 1 orë. Vizitë Panoramike e Monumenteve të Qytetit: Katedralja e Toledos, Fortesa Alcazar, Puerta Bisagra, Puente de San Martin, Mirador del Valle, Sinagoga Juderia, Muzeu El Greco. Transferta në Aeroportin e Madridit. Fluturimi direkt Madrid - Tiranë. Nisja nga Madridi në orën 21.55. Mbrritja në Tiranë në orën 01:10.


Included

 • Mëngjesi
 • Akomodimi në hotel 3* ose 4*
 • Guida shoqëruese gjatë udhëtimit
 • Bileta e avionit vajtje – ardhje.
 • Transfertat dhe shëtitjet me autobus.
 • Bagazhe dore me përmasa deri në 40x30x20cm

Not included

 • Siguracioni i shëndetit në udhëtim
 • Hyrja në monumente dhe muzeume.
 • Gjithcka e papërmendur me sipër.
 • Taksa lokale për turistët
 • Dreka dhe darka
 • Hyrja në Park Guell, Sagrada, Camp Nou, Akuarium