SKI NE BREZOVICË - 2 DITË

View photos

Description

VIZITOHET: BREZOVICE, PREVALLE, PRIZREN.

 • DHJETOR: 10-11, 17-18, 24-25.
  JANAR:  1-2, 2-3, 7-8, 14-15, 21-22, 28-29.
 • SHKURT: 4-5, 11-12, 18-19, 25-26.
 •  
 • ►HOTEL YJET E SHARRIT €75
 • ►ABI GREEN HOTEL €79 ( Jacuzzi & Sauna )
 • ►HOTEL SHARRI €84 ( Pishine e brendshme, Pishine e jashtme termale, Jacuzzi )


Program

 • 1

  Dita e pare: Tirane - Brezovice - Prevalle

  ►Dita e parë:

  - Nisja nga Tirana ne oren 06:30.

  - Nisja nga Durresi ne oren 05:45. ( Pagese extra €5/PERSON )

  ►(Per realizimin e transfertave nga Durresi  duhet minimalisht  9 persona pjesemarres)

  Vazhdimi i udhetimit per ne Kosove nga dogana e Morines.
  Ndalesa te shkurtera gjate rruges per kafe. Nisemi drejt  Brezovices. Qendrim i lire  Ski ne Brezovice dhe konsumimin e drekes ne menyre individuale (nuk mungojne sugjerimet e guides nese deshironi). 

  Akomodimi ne hotel. Qendrim i lire per relaks, ne ambientet e hoteleve qe ofrojne facilitete.

  Darka ne Hotel.

 • 2

  Dita e dyte: Prevalle - Prizren - Tirane

  ►Dita e Dyte:

  Mengjesi ne hotel.
  Nisja per ne qendren e skive te Prevalles. Qendrim ne Prevalle per skijim dhe per te shijuar natyren e bardhe perafersisht deri ne mesdite.

  Nisemi per ne qytetin e Prizrenit. Vizite ne qender te Prizrenit dhe ne shetitoren buze lumit.

  kthimi rreth ores 15:00.

  Mberritja ne Tirane, Durres ne mbremje.

  Fundi i sherbimit tone!

   SHENIM

  ►AGJENCIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER VAJTJEN NE DESTINACIONIN KRYESOR ME TRANSPORTIN TONE NE RASTE TRAFIKU TE RENDUAR DHE MOSLEJIMI NGA POLICIA LOKALE.

  ►NE RAST SE NUK MUND TE KALOHET DITEN E PARE RRUGA PER TE SHKUAR NE BREZOVICE DO TE BEHET NDRYSHIM ITINERARI: DITA E PARE PREVALLE, DITA E DYTE BREZOVICE.

  Sugjerohet te keni me vete:

  -Veshje Dimerore kundra bores, Kambale ose cizme kundra bores, Doreza kundra bores, Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderres ,fruta te thata, cokollata,

  SUGJERIM:

  NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDESIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERESIMIN E STAFIT TONE .

  Fundi i sherbimit tone! 

  POLITIKAT E FEMIJEVE:

  • 0-2.99 VJEC JANË FALAS
  • 3-6.99 VJEC PERFITON 50% DISCOUNT
  • MBI 7 VJEC PAGUAN SI I RRITUR

  SHENIM

  ►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.

  ►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.

  ►PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES.

  ►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.

  ►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER KUSHTET ATMOSFERIKE DHE ZHVILLIMIN E SPORTEVE DIMERORE

  ► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)

  ► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 1-3 DITË PARA.

  ►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.

  ►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR .

   


Included

 • Transporti me automjet komod
 • Mëngjesi dhe darka
 • Guida shoqëruese gjatë udhëtimit
 • Pishinë dimërore, Jacuzzi (për Hotel Sharrin)
 • Pishinë e jashtme termale (për hotel Sharrin)
 • Jacuzzi & Sauna ( Per hotel Abi Green )

Not included

 • Siguracioni i shëndetit në udhëtim
 • Pajisjet e skive
 • Gjithcka papërmendur në çmim përfshihet
 • Hyrjet në monumente dhe muzeume.
 • Taksa turistike e hyrjes në Brezovicë, 1 EUR/p

Location