DUBROVNIK – KOTOR – TIVAT, 2 DITË

Description

DUBROVNIK - KOTOR - TIVAT 

 • ► 25-26 MARS
  ► 01-02, 15-16, 22-23 PRILL
  Hotel Adria 4* Dubrovnik €79 ( ME PISHINE ) HB 
 •  


Program

 • 1

  DITA E PARE

  ► Nisja nga Tirana në orën 05:00.

  ► Nisja nga Durresi në orën 04:15. (5 EURO/personi pagese extra)

   

  ►(Per realizimin e transfertave nga Durresi duhet minimalisht  9 persona pjesemarres)

  Pas kalimit te pikes doganore Murriqan, ndalese per te konsumuar mengjesin. Vizita e rradhës do të jetë qyteti i Kotorrit i cilesuar si nje nga qytetet me te bukura ne Malin e Zi. Ne Kotor do te vizitojme Qytetin e Vjeter, Portin e Jahteve, Gjirin e Kotorit (Opsionale (shetitje me anije ne Gjirin e Kotorit 5 euro/personi). Kohe e lire per te konsumuar dreken ne Kotor (individuale). Më pas i drejtohemi qytetit të Dubrovnikut. Akomodim në hotel, konsumimi i darkes dhe kohë e lirë për shfrytëzimin e faciliteteve të hotelit.

 • 2

  DITA E DYTE

  Pas mengjesit ne hotel nisemi viziten ne qytetin e vjeter te DUBROVNIKUT. Ai cilesohet si nje nga perlat e Adriatikut. Raguza ka qene gjithmone ure komunikimi per Europen. Qyteti eshte pjese e Trashegimive Kulturore te UNESCO-s. Vizita perfshin: Manastirin Francescan & Domenican. Porta e Piles dhe Ujembledhesin Onofrio,  Farmacia e Vjeter, Shetitorja kryesore e qytetit Stradun, Katedralja e qytetit ( Katedralja e St. Blaise, shenjtorit te Dubrovnikut do te jete nje eksperience e bukur per viziten tuaj), Pallati i Dukes, Kulla e Sahatit, Statujen e Heroit Orlando dhe Shkrimtarit Marin Drizic, Kullen e Mincetes. Portin e Qytetit.Me pas do te vizitojme Uren Tudjman e cila eshte ndertuar per nder te Presidentit te pare Kroat, Franjo Tudjman, gjate viteve 1999 – 2001. Nisemi drejt qytetit te Tivatit ku do te kemi mundesi te shikojme PORTO MONTENEGRO, nje nga portet me te medha luksoze ne Europe.  Me pas nisemi per ne Muriqan per te vazhduar me procedurat e kalimit te kufirt Shqiptar.

  Fundi i sherbimit tone .

  SUGJERIM: NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE .

  SHENIM

  1. Për të udhëtuar nga Shqipëria drejt Kroacise, duhet të posedoni:

   Pasaporte Biometrike e cila duhet te kete vlefshmeri 3 muaj nga momenti i daljes nga Kroacia.

    

   POLITIKAT E FEMIJEVE:
   Ne rastin kur nje femije akomodohet ne nje dhome me 2 te rritur aplikohet ulja si me poshte:
   • 0-2.99 VJEC  FALAS
   • 3-11.99 VJEC 50% ZBRITJE
   • MBI 12 VJEC PAGUAJNE SI TE RRITUR

   SHENIM

   ► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA .
   ► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR, DHE ANASJELLTAS.
   ► PER REZERVIM NEVOJITET PAGESE E PLOTE
   ► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
   ► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)
   ► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 1-2 DITË PARA.
   ► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
   ► NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.

    CMIMET E MUZEUMEVE, EKSKURSIONEVE DHE CDO AKTIVITET TJETER LOKAL MUND TE NDRYSHOJNE DHE JANE PERGJEGJESI E VETE OPERATOREVE LOKALE QE MUNDESOJNE KETO SHITJE. PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME KETO AKTIVITETE, KLIENTI LAJMEROHET PERPARA KRYERJES SE SHERBIMIT.

   REZERVIMI I VENDEVE TE PARA NE AUTOBUS, KA NJE KOSTO EKSTRA 15 EURO/PERSON, VENDET E DYTA KANE KOSTO 10 EURO/PERSON, VENDET E TRETA KANE KOSTO 10 EURO/PERSON,NDERSA PJESA TJETER E VENDEVE TE AUTOBUSIT NUK MUND TE REZERVOHEN DHE MUND TE MERREN VETEM NE MOMENTIN E NISJES.
    
   TE DHENAT E NISJES DERGOHEN MINIMALISHT NJE DITE PERPARA UDHETIMIT ME MESAZH NE NUMRIN TUAJ TE KONTAKTIT. (SIGUROHUNI QE NUMRI JUAJ TE JETE I VENDOSUR SAKTE GJATE MOMENTIT TE REZERVIMIT)


Included

 • Akomodimi në hotel me 4*
 • Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit
 • Transporti me automjet komod
 • Mëngjesi dhe darka
 • Perdorimi i pishines dimerore per hotel Adria

Not included

 • Siguracioni i shëndetit në udhëtim
 • Hyrja në monumente dhe muzeume.
 • Taksa e qytetit 1.90 EURO/person për natë
 • Shëtitja me anije në Kotorr 5 EUR/personi
 • Dreka
 • Taksa e qytetit të Kotorrit 1 EUR/person

Review:

TEA GJIKA – 13-03-2023:

I gjithe udhetimi ishte nje eksperience shume e bukur. Vleresim maksimal do te jepja edhe per udheqesin e guides, Gentian Proseku.