DUBROVNIK - TIVAT, 3 DITË €139

View photos

Description

 • DUBROVNIK - KOTORR - tivat - budva
 •  
 • ► 15-17 SHTATOR 
 • ► 29 SHTATOR - 1 TETOR  
 • ► 6-8  TETOR 

CARINE DELFINE 4* ( MENGJES + DARKE ) - €139

PISHINE E BRENDSHME + PISHINE E JASHTME


Program

 • 1

  TIRANE - HERCEGNOVI

  ► Nisja nga Tirana në orën 06:00.
  ► Nisja nga Durresi ne oren 5:20. (Pagesë extra 5 euro
  /personi)
  (Per realizimin e transfertave nga Durresi duhet minimalisht 9 persona pjesemarres)

  Pas kalimit te pikes doganore Murriqan, ndalese per te konsumuar mengjesin.
  I drejtohemi më pas Ishullit të Shën Stefanit ku do të kryejmë një ndalesë të shkurtër panoramike. Vizita e rradhës do të jetë qyteti i Kotorrit i cilesuar si nje nga qytetet me te bukura ne Malin e Zi. Ne Kotor do te vizitojme Qytetin e Vjeter, Portin e Jahteve, Gjirin e Kotorit (Opsionale shetitje me anije ne Gjirin e Kotorit 6 euro/personi). Kohe e lire per te konsumuar dreken ne Kotor (individuale). Nisemi drejt Hercegnovi ku do te bejme akomodimin ne hotel. Pasdite e lire prane ambienteve te hotelit ku mund te shfrytezojme facilitetet e hotelit. Darka ne hotel.

   

   

   

   

 • 2

  DUBROVNIK

  Pas mengjesit ne hotel nisemi drejt qytetit te vjeter te DUBROVNIKUT.Ai cilesohet si nje nga perlat e Adriatikut. Raguza ka qene gjithmone ure komunikimi per Europen. Qyteti eshte pjese e Trashegimive Kulturore te UNESCO-s. Vizita perfshin: Manastirin Francescan & Domenican. Porta e Piles dhe Ujembledhesin  Onofrio, Farmacia e Vjeter, Shetitorja kryesore e qytetit Stradun, Katedralja e qytetit ( Katedralja e St. Blaise, shenjtorit te Dubrovnikut do te jete nje eksperience e bukur per viziten tuaj), Pallati i Dukes, Kulla e Sahatit, Statujen e Heroit Orlando dhe Shkrimtarit Marin Drizic, Kullen e Mincetes. Portin e Qytetit.  Pas vizites se qytetit te Dubrovnikut kthehemi ne hotel. Darka dhe Akomodimi ne hotel.

 • 3

  TIVAT - BUDVA - TIRANE

  Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit ne hotel nisemi drejt Tivat i cili eshte nje nder qytetet bregdetare me terheqes,  vazhdojme drejt Porto Montenegro , një nga vendet më lluksoze të Malit të Zi.  Me pas i drejtohemi qytetit te Budves, vizitojme qytetin e vjeter te Budvas dhe kohe e lire. Me pas nisemi per ne Muriqan per te vazhduar me procedurat e kalimit te kufirt Shqiptar. Mberritja neTirane ne mbremje rreth ores 20:00.

  Fundi i sherbimit tone!

   

  Duhet te keni me vete:

  -Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderres ,fruta te thata, cokollata,

  SUGJERIM: NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE .

   

  1. Për të udhëtuar nga Shqipëria drejt Kroacise, duhet të posedoni:

   Pasaporte Biometrike e cila duhet te kete vlefshmeri 3 muaj nga momenti i daljes nga Kroacia.

    

   POLITIKAT E FEMIJEVE:
   Ne rastin kur nje femije akomodohet ne nje dhome me 2 te rritur aplikohet ulja si me poshte:
   • 0-2.99 VJEC FALAS
   • 3-11.99 VJEC 50% ZBRITJE
   • MBI 12 VJEC PAGUAJNE SI TE RRITUR

   SHENIM

   ► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA 75% .
   ► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR, DHE ANASJELLTAS.
   ► PER REZERVIM NEVOJITET PAGESE E PLOTE
   ► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
   ► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)
   ► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 1-2 DITË PARA.
   ► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
   ► NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.

    CMIMET E MUZEUMEVE, EKSKURSIONEVE DHE CDO AKTIVITET TJETER LOKAL MUND TE NDRYSHOJNE DHE JANE PERGJEGJESI E VETE OPERATOREVE LOKALE QE MUNDESOJNE KETO SHITJE. PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME KETO AKTIVITETE, KLIENTI LAJMEROHET PERPARA KRYERJES SE SHERBIMIT.

   REZERVIMI I VENDEVE TE PARA NE AUTOBUS, KA NJE KOSTO EKSTRA 15 EURO/PERSON, VENDET E DYTA KANE KOSTO 10 EURO/PERSON, VENDET E TRETA KANE KOSTO 5 EURO/PERSON,NDERSA PJESA TJETER E VENDEVE TE AUTOBUSIT NUK MUND TE REZERVOHEN DHE MUND TE MERREN VETEM NE MOMENTIN E NISJES.
    
   TE DHENAT E NISJES DERGOHEN MINIMALISHT NJE DITE PERPARA UDHETIMIT ME MESAZH NE NUMRIN TUAJ TE KONTAKTIT. (SIGUROHUNI QE NUMRI JUAJ TE JETE I VENDOSUR SAKTE GJATE MOMENTIT TE REZERVIMIT)


Included

 • Transporti me automjet komod
 • Mëngjesi dhe darka
 • Guida shoqëruese gjatë udhëtimit
 • Akomodim në hotel
 • Perdorim i pishines se jashtme
 • Shezllonet ne plazh ( sipas disponueshmerise )
 • SHEZLLONET NE PISHINE ( SIPAS DISPONUESHMERISE)
 • Perdorimi i pishines se brendshme

Not included

 • Siguracioni i shëndetit në udhëtim
 • Biletat e hyrjes nëpër muze
 • Taksa e qytetit të Kotorrit 1 EUR/person
 • Taksa Lokale ( 2 Euro / Personi ne nate )
 • Shëtitja me anije në Kotor 6 Euro/person

Review:

JORALDA TITI – 24-04-2023:

Eshte Hera e dyte qe udhetoj me Zenith Travel...dhe jam vertet e kenaqur !

NUSHE KOVACICA – 02-05-2023:

Zgjedhja më e mirë që mund të bënim :)

ADELINA VELO – 24-04-2023:

Guida shume e mire

SANIE SADIKAJ – 13-03-2023:

Udhetimi shume korrekt.Stafi shume i mire

JORENA CELA – 29-03-2023:

Udhetimi me mjet komod dhe te sigurte. Staf i kualifikuar dhe korrkte. Glejdi guida, djale pozitiv, i qeshur, korrekt dhe me informacione te vlefshme reth vendeve te vizituara. Hoteli i paster, vendodhje perfekte dhe sherbim me

ISA HIDRI – 20-03-2023:

Super

ANISA DELIAJ – 20-03-2023:

Nisur nga eksperienca ime e udhetimit ne Kroaci dhe gjithashtu e mikeshes time , qe ishim sebashku duam te bejme nje falenderim shume te madh per Shoqeruesin e guides Ornel dhe shoferin Eno. Sjellja super pozitive, profesionale dhe teper mirkuptues ne cdo kerkese qe ne kishim. Jemi falenderuese edhe mirenjohese . Ju urojme suksese dhe sa me shume arritje ne punen e tyre! Faleminderit Zenith Travel

VASILLAQ PLEQI – 21-03-2023:

Udhëtim shumë i këndshëm dhe stafi shumë i sjellshëm