KODRA E DIELLIT - TETOVE, 2 DITË €65

View photos

Description

► DHJETOR: 9-10, 16-17, 23-24
► JANAR: 6-7, 13-14, 20-21, 27-28

HOTEL 3 OSE 4*  €65 HB


Program

 • 1

  Dita e parë

  -Nisja nga Tirana ne oren 06:30 .

  -Nisja nga Durresi ne oren 05:45 . (Pagese extra 5 euro/personi)

  -Nisja nga Elbasani ne oren 07:00 .

  ►(Per realizimin e transfertave nga Durresi duhet minimalisht  9 persona pjesemarres)

  Vazhdimi i udhëtimit drejt pikës së kontrollit në Qafë Thanë me një ndalesë të shkurtër gjatë rrugës.Me pas vazhdojme drejt qytetit piktoresk te Ohrit ku aty do te vizitojme qytetin e vjeter, kalane e qytetit, kishat e njohura dhe do te kemi mundesi te nje eksperience fantastike per personat qe deshirojne te zhvillojme edhe lundrim me anije ne liqen per te prekur pjese te tjera te Ohrit.

  Pas vizites ne qytetin e Ohrit, nisemi drejt Tetovës ku do të kemi mundësi të prekim atraksionet turistike më të bukura të qytetit. Akomodohemi në NB HOTEL 5*.
  Darka në restorantin e hotelit dhe mbremja e lirë.

 • 2

  Dita e dyte

  Pas mëngjesit në hotel do të udhëtojmë drejt qendres se skijimit ne Kodren e Diellit (30 min larg Tetoves)
  *E vendosur midis masivit malor te Bjeshkeve te Sharrit,  “Kodra e Diellit” disponon 11 ski-ashensorë, me gjatësi prej 7.7. km, që lidhin shtigjet e skijimit në lartësi prej 1070-2510m. Gjatësia e shtigjeve të skijimit është 20 km nga të cilat 3 janë sipas kritereve të FIS-it (Federates Boterore te Skijimit).
  *Qendrim i lire per te ushtruar sportin e skijimit ku nuk mungojne dhe sugjerimet e guides.

  *Pas drekes, nisja drejt Tiranes.
  Nisemi në rrugën e kthimit. Mbërritja në Elbasan, Tiranë dhe Durrës në mbrëmje.

  Fundi i shërbimit tonë!

  ►Sugjerim:

  NËSE NGELENI TË KËNAQUR NGA SHËRBIMI I SHOFERIT APO I GUIDËS NË BAZË TË MUNDËSIVE TUAJA MUND TË VENDOSNI NJË SHUMË MINIMALE SI BAKSHISH PËR VLERËSIMIN E STAFIT TONË!

   

  SHENIM

  POLITIKAT E FEMIJEVE

  • 0-2,99 VJEC JANE FALAS;
  • 3-6.99 VJEC, NESE AKOMODOHET NE DHOME ME 2 TE RRITUR, PERFITON  50% ULJE .

  • MBI 7 VJEC PAGUAN SI I RRITUR.
  • NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.

  SHENIM
  ► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
  ► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)
  ► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 1- 3 DITË PARA.
  ► PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES.
  ► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
  ► AGJENCIA NUK MBAN PERGJEGJESI  PER HAPJEN E TELEFERIKUT NGA OPERATORET LOKALE,MBERRITJEN NE DESTINACION APO NDRYSHIMIN E PROGRAMIT NE VARESI TE KUSHTEVE ATMOSFERIKE APO FORCA TE NDRYSHME MADHORE .

   

  TE DHENAT E NISJES DERGOHEN MINIMALISHT NJE DITE PERPARA UDHETIMIT ME MESAZH NE NUMRIN TUAJ TE KONTAKTIT. (SIGUROHUNI QE NUMRI JUAJ TE JETE I VENDOSUR SAKTE GJATE MOMENTIT TE REZERVIMIT)

  REZERVIMI I VENDEVE TE PARA NE AUTOBUS, KA NJE KOSTO EKSTRA 15 EURO/PERSON, VENDET E DYTA KANE KOSTO 10 EURO/PERSON, VENDET E TRETA KANE KOSTO 10 EURO/PERSON,NDERSA PJESA TJETER E VENDEVE TE AUTOBUSIT NUK MUND TE REZERVOHEN DHE MUND TE MERREN VETEM NE MOMENTIN E NISJES.


Included

 • Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit
 • Transporti me automjet komod
 • Mëngjesi dhe darka
 • Akomodimi në hotel me 5 yje

Not included

 • Pajisjet e skive
 • Gjithcka papërmendur në çmim përfshihet
 • Dreka
 • Bileta e teleferikut