KORÇË - VOSKOPOJE - PËRMET 2 DITË €55

View photos

Description

DRILON-KORCE-VOSKOPOJE-FARMA SOTIRA - BANJAT E BENJES - PERMET
 • ► 1-2, 8-9, 15-16, 22-23, 29-30 TETOR

 • HOTEL KOCIBELLI 4* POOL & SPA (Qender te Korces) (Me mengjes).


Program

 • 1

  Dita e pare:

  ► Dita e pare:

  Nisja nga Tirana ne oren 06:00.
  Nisja nga Elbasani ne oren 06:30.

  Vazhdim i udhetimit tone drejt Parkut Natyror ne Drilon me nje ndalese gjate rruges per pushim dhe kafe. Vizite ne Tushemisht tek "Teto Ollga".  Opsionale lundrim me varke ne Drilon. Vazhdimi i udhetimit per ne Voskopoje . Dreka e lire me gatime tradicionale ne tavernat e zones . Me pas kthimi ne Korce . Nisim vizitat ne pikat kryesore te qytetit: Bulevardi, Katedralja, Pazari i Vjeter, Mesonjtorja e Pare, etj.

  Akomodohemi ne hotel Kocibelli. Mbremje e lire.

 • 2

  Dita e dyte:

  ► Dita e dyte:

  Pas mëngjesit në hotel nisemi drejt Qytetit të Leskovikut ku do të kalojmë përmes Qytetit të Ersekës. Vazhdimi i kalimit drejt Gërmenjit. Ndalese në Farma Sotira në ajrin e paster dhe natyren mahnitese . Pas dreke vazhdimi i udhëtimit drejt Përmetit, qytetit të trëndafilave. Ndalese ne Banjat e Benjes dhe  qytetin e Përmetit. Vazhdojmë udhëtimin drejt Tiranës nëpermjet grykes së Këlcyrës. Ndalesa për pushim në Fier. Mbërritja në Tiranë në mbrëmje.

  FUNDI I SHËRBIMIT TONË

   

  ►Sugjerohet te keni me vete :

  -Veshje Sportive ,Kepuce per Hiking ose Atlete, Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderrese,  Krem dielli, Kapele, Syze Dielli, fruta te thata, cokollata,

  ►Sugjerim :

  NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE .

   

  POLITIKAT E FEMIJEVE

  • 0-2.99 VJEC JANË FALAS
  • 3-11.99 VJEC PERFITON 35 % ZBRITJE
  • MBI 12 PAGUAN SI I RRITUR

  SHENIM

  ► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
  ► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)
  ► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 1- 3 DITË PARA.
  ► PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES.
  ► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
  ► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER KUSHTET ATMOSFERIKE.

  CMIMET E MUZEUMEVE, EKSKURSIONEVE DHE CDO AKTIVITET TJETER LOKAL MUND TE NDRYSHOJNE DHE JANE PERGJEGJESI E VETE OPERATOREVE LOKALE QE MUNDESOJNE KETO SHITJE. PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME KETO AKTIVITETE, KLIENTI LAJMEROHET PERPARA KRYERJES SE SHERBIMIT.

  REZERVIMI I VENDEVE TE PARA NE AUTOBUS, KA NJE KOSTO EKSTRA 15 EURO/PERSON, VENDET E DYTA KANE KOSTO 10 EURO/PERSON, NDERSA PJESA TJETER E VENDEVE TE AUTOBUSIT NUK MUND TE REZERVOHEN DHE MUND TE MERREN VETEM NE MOMENTIN E NISJES.
   
  TE DHENAT E NISJES DERGOHEN MINIMALISHT NJE DITE PERPARA UDHETIMIT ME MESAZH NE NUMRIN TUAJ TE KONTAKTIT. (SIGUROHUNI QE NUMRI JUAJ TE JETE I VENDOSUR SAKTE GJATE MOMENTIT TE REZERVIMIT)


Included

 • Mëngjesi
 • Transporti sipas programit
 • Guida shoqëruese gjatë udhëtimit
 • Akomodim në hotel

Not included

 • Dreka dhe pijet gjatë vakteve
 • Hyrjet në monumente dhe muzeume.
 • Darka (opsionale +12 EUR)

Location