KORFUZ 6 DITE

Description

POLITIKAT E FËMIJËVE

• FEMIJA I PARE DERI NE 10.99 VJEC €100 

• FEMIJA I DYTE DERI NE 10.99 €200 

5 korrik  ➤  €319 HOTEL BELVEDERE 3*  €349  Messonghi Beach Resort 3* Superior All Inclusive

 

10,

15, 20 

Korrik➤  €349 HOTEL BELVEDERE 3*  / €379 Messonghi Beach Resort 3* Superior All Inclusive.

Korrik ➤ €359 HOTEL BELVEDERE 3* / €399 Messonghi Beach Resort 3* Superior All Inclusive.

 

 

30 Korrik ,4 , 19 , 24 Gusht

➤€399 Messonghi Beach Resort 3* Superior All Inclusive

29 Gusht , 3 Shtator

➤€379 Messonghi Beach Resort 3* Superior All Inclusive

 


Program

 • 1

  DITA E PARE

  ► Nisja nga Tirana ne oren 04.00 

  ► Nisja nga Durresi ne oren 04:30 

  Në oren 04.00,starton udhëtimi për në Korfuz nëpërmjet Sarandes me autobuz dhe traget. Pushime të shkurtra gjatë rrugës. Mbërritja në Korfuz.

  ►Dita e Parë: Mbërritja në Korfuz rreth orën 12.00 Me pas drejtohemi drejt hotelit. Konsumimi i drekes ne hotel. Kohe e lire ne ambientet e hotelit. Konusmimi darkes ne hotel . Pas darkes qendrim i lire.

 • 2

  DITA E DYTE

  Mengjesi ne hotel. Vizite & plazh ne Paleokastritsa .Rruges ndales ne fabriken e pijeve dhe likereve " Koum Kouat".Qendrimi per plazh deri ne pasdite dhe sipas deshires vizite ne akuariumin & manastirin e Paleokastritses .Kjo shetitje extra ka nje kosto prej  €15/personi dhe ralizohet me pjesmarrje minimale 20 persona dhe shoqerohet me guide lokale. Kthimi ne hotel . Darka ne Hotel .

  Shenim : Ne rastet kur gjate vaktit te drekes do te jeni ne plazhet jasht hotelit , mund te merrni LUNCH BOX nga hoteli .Porosin per LUNCH BOX duhet ta beni nje dite para ne recepsion sebashku me shoqeruesin e grupit.

 • 3

  DITA E TRETE

  Mengjesi ne hotel . Vazhdimi i udhetimit per ne portin kryesor te Korfuzit ku do te startojm udhetimin me anije per te bere vizite dhe plazh ne ishujt fantastik PAXOS - ANTIPAXOS .Ne kete shetitje te mrekullueshme do te kemi mundsi te bejm vizite ne shpellat blue te Ipapajas dhe Ahai .
  Vizite Panoramike ne shkembinjte e bardhe te Erimitis. Plazh ne ujerat fantastike te Antipaxos ne Paradise Beach . Me pas ndales fshatin Gaios per shetitje , plazh dhe konsumimin e drekes .( Kjo shetitje mrekullueshme ka kosto extra 35 euro p/person dhe ralizohet me pjesmarrje minimale 20 persona dhe shoqerohet me guide lokale. )

  Kthimi ne hotel rreth pasdites . Darka ne hotel .Qendrim i lire ne shetitoren e Gouvias .

 • 4

  DITA E KATERT

  Mengjesi ne hotel . Plazh , argetim dhe qendrim all inclusive ne resort.

 • 5

  DITA E PESTE

  Mengjesi ne hotel . Plazh , argetim dhe qendrim all inclusive ne resort.

 • 6

  DITA E GJASHTE

  Mengjesi ne hotel. Plazh ne hotel. Udhëtimi i kthimit me Anije turistike për ne Sarande.  Pushime të shkurtra gjatë rrugës. Mbërritja në Tiranë ne darke .

 • 0

  INFORMACIONE RRETH REZERVIMIT

  POLITIKAT E FËMIJËVE

  • FEMIJA I PARE DERI NE 10.99 VJEC 100 EURO ( KUR SHOQEROHET ME 2 TE RRITUR )

  • FEMIJET I DYTE DERI NE 10.99 VJEC 200 EURO (KUR SHOQEROHET ME 2 TE RRITUR)
  • MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR

  ►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) PAGUAN 75% ME SHUME.
  ►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR, DHE ANASJELLTAS.
  ►PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 10-15  DITE PARA NISJES.
  ►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
  ►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
  ►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.

  CMIMET DHE DISPONUESHMERIA E MUZEUMEVE, EKSKURSIONEVE DHE CDO AKTIVITET TJETER LOKAL MUND TE NDRYSHOJNE DHE JANE PERGJEGJESI E VETE OPERATOREVE LOKALE QE MUNDESOJNE KETO SHITJE. PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME KETO AKTIVITETE, KLIENTI LAJMEROHET PERPARA KRYERJES SE SHERBIMIT.

 • 0

  INFORMACIONE RRETH HOTELIT

  PROGRAMI ALL INCLUSIVE

  ➤ MENGJESI: 7:00 – 9:30

  ➤ APERITIV: 10:30 – 12:00 (kafe, caj, embelsira dhe biskota)

  ➤ DREKA 12:30 – 14:30

  ➤ APERITIV: 16:00 – 18:00 (kafe, caj, embelsira dhe biskota)

  ➤ DARKA: 18:00 – 20:00

  Gjate shijimit te vakteve (mengjes + dreke + darke) sherbehet birre kriko, vere, pije j0-alkolike, uje mineral

  ➤ PIJET E NGROHTA, PIJET E FTOHTA (Alkolike & Jo-Alkolike), AKULLORE: 10:00 – 23:00

  PIJET E NGROHTA: Kafe Filter dhe Caj

  PIJET E FTOHTA: Birre Kriko, Vere, pije jo-alkolie, pijet alkolike vendase

  FACILITETE

  • WI-FI - EXTRA 3 EURO.
  • AJER I KONDICIONUAR PA PAGESE.
  • SHEZLLONET E PISHINES TE PERFSHIRE NE CMIM (NE BAZE TE DISPONUESHMERISE).
  • SHEZLLONET NE PLAZH JANE ME PAGESE EXTRA.


Included

 • Transporti me automjet komod
 • Akomodimi në hotel me 3*
 • Shoqërues shqiptar
 • All inclusive ( mengjes+dreke+darke+pije )
 • Perdorimi falas i pishinave.
 • SHEZLLONET NE PISHINE ( SIPAS DISPONUESHMERISE)

Not included

 • Hyrja në monumente dhe muzeume.
 • Gjithcka e papërmendur me sipër.
 • BILETA E TRAGETIT €20 (Sarande-Korfuz-Sarande)
 • Taksa lokale 1.5 eur/per dhome/per nate
 • WIFI - 3 EURO PERSONI NE DITE.

Location