LEFKADA 6 DITE

View photos

Description

► Red Tower 4* (Mëngjes + Darke) 
► Ionian Star 4* (Mëngjesi i përfshirë)
► 3Island View Hotel (Mëngjesi i përfshirë)
► Lefkas 3* (Mëngjesi i përfshirë)
► Tesoro 3* Superior (Mëngjesi i përfshirë)
► Sunrise 3* (Mëngjesi i përfshirë)

*Korrik 3 €299 Red Tower 4*, Lefkas 3*, Tesoro 3* Superior

*Korrik 10 - €319 Sunrise 3*, €330 Red Tower 4* 

*Korrik 17 - €319 Sunrise 3*, €330 Lefkas 3*, Ionian Star 4* , Red Tower 4*

*Korrik 24, 31 - €349 Sunrise 3*, €360  Ionian Star 4* , Red Tower 4*, Tesoro 3* Superior 

*Gusht 7 €380  Ionian Star 4*, Red Tower 4*

*Gusht 14, 21, 28 €380  Red Tower 4*

*Shtator 4 €320 Ionian Star 4*, Red Tower 4*


Program

 • 1

  DITA E PARE

  Nisja nga Tirana ne oren 2:00 te mengjesit. Ndalesa të shkurtra gjate rrugës për në kufirin e Qafe Botes.

  Pasi te kalojme ne token Greke ndalesa e pare do te behet ne qytetin turistik te Parges te ndërtuar në qafëmali dhe bregdet ku do te konsumojme edhe dreken. Kohegjatesia e vizites 1 ore e 30 min. Vazhdojmë me një shëtitje të shkurtër në qytet dhe ne shetitoren kryesore buze detit. Me pas nisemi drejt ishullit te Lefkades. Akomodimi ne hotel. Mbremje ne hotel. Darka ne Hotel.

 • 2

  DITA E DYTE

  Mëngjesi në hotel dhe nisja për në qëndrën më të famshme turistike të ishullit, Nidri.Aty na pret anija për një ditë plot ngjyra deti. Fillon udhëtimi në orën 9:45 Vizitojmë bregdetet me famë boterore të Lefkades...Porto Katsiki ose Egremni, Meganisi, Scorpions ....dhe shpellen Papanikolis. Vizitojmë dhe ndalojmë 1 orë në ishullin më të madh të detit Jon, Kefalonia dhe ishullin e Odisesë Itaka. Gjatë ditës bëhen 3-4 ndalesa për plazh. Kjo shëtitje e mrekullueshme eshte opsionale sipas deshires pasi ka kosto extra prej 35 Euro per person  mbaron rreth ores 18:00  te pasdites. Kthimi ne hotel. Darka ne hotel. Qendrim i lire ne qender te ishullit . 

 • 3

  DITA E TRETE

  Pas mengjesit, nisemi per plazh ne Kathisma-Lefkada, ku do te qendrojme nga ora 10:00 deri ne oren 17:00. Pas plazhit ne Kathisma kthehemi ne hotel. Pasdite e lire. Darka ne hotel.

 • 4

  DITA E KATERT

  Qendrim i lire per plazh ose opsionale turi “3 Beaches “ qe realizohet me anije ne 3 plazhet me kryesore te Lefkada , “Egremni , Porto Katsiki , Red Rocks “ dhe ndalohet pothuajse 2 ore ne cdo plazh. Kjo shetitje kushton 35 Euro dhe nuk eshte e detyrueshme por e keshillueshme. (Ky udhetim eshte i realizueshem nga nje numer i konsiderueshem personash)   

  Pasdite rreth ores 18:00 kthehemi ne hotel . Konsumimi i darkes ne hotel. Pas darkes organizim i sugjeruar ne party ne anije.

   

 • 5

  DITA PESTË

  Qendrim i lire.

 • 6

  DITA E GJASHTE

  Mëngjesi në hotel. Nisja për kthim nga kufiri Kakavisë. Kthimi ne Tirane ne darke rreth ores 21:00 te darkes. Fundi i sherbimit tone.

  SHENIM

  *POLITIKAT E FEMIJEVE:

  • 1 Femije nga 0-2.99 vjec e perfiton falas. 

  • Femijet nga 3-10.99 vjec perfitojne 50 % zbritje ( kur shoqerohet me 2 te rritur )
  MBI 11 VJEC PAGUAN SI I RRITUR

  ►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) PAGUAN 75% ME SHUME.
  ►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ►PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 20 DITE PARA NISJES.
  ►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
  ►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
  ►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.

  CMIMET  E MUZEUMEVE, EKSKURSIONEVE DHE CDO AKTIVITET TJETER LOKAL MUND TE NDRYSHOJNE DHE JANE PERGJEGJESI E VETE OPERATOREVE LOKALE QE MUNDESOJNE KETO SHITJE.

  PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME KETO AKTIVITETE, KLIENTI LAJMEROHET PERPARA KRYERJES SE SHERBIMIT.


Included

 • Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit
 • Transporti me automjet komod
 • Akomodimi 5 nete në hotelet perkates.
 • Perdorim i pishines se jashtme
 • Baza e shërbimit të vakteve sipas hotelit

Not included

 • Siguracioni i shëndetit në udhëtim
 • Hyrjet në monumente dhe muzeume.
 • Taksa lokale €1.5 per dhome hotel 3*
 • Taksa lokale €3 per dhome hotel 4*
 • Shëtitjet me anije, €35 per person
 • Party i darkes ne anije 20€/ Hyrja + 1 pije falas

Location