LEFKADA - PARGA - JANINE, 3 DITE €139

View photos

Description

QYTETET: PARGA , LEFKADA,
 •  
 • ►QERSHOR: 07-09, 14-16, 21-23, 28-30
  HOTEL SUNRISE
  3*  €139 HB (mëngjes+darkë)
 • HOTEL TESORO SUPERIOR 3*  €149 HB (mëngjes+darkë)

  ►KORRIK: 05-07, 12-14
 • HOTEL SUNRISE 3*  €155 HB (mëngjes+darkë)
 • HOTEL TESORO SUPERIOR 3*  €169 HB (mëngjes+darkë)

 • ►KORRIK: 19-21, 26-28
 • HOTEL SUNRISE 3*  €165 HB (mëngjes+darkë)
 • HOTEL TESORO SUPERIOR 3*  €185 HB (mëngjes+darkë)


 • ►GUSHT: 02-04, 09-11, 16-18, 23-25
 • HOTEL SUNRISE 3*  €179 HB (mëngjes+darkë)
 • HOTEL TESORO SUPERIOR 3*  €189 HB (mëngjes+darkë)


 • ► 30 GUSHT - 01, 06-08 SHTATOR
 • HOTEL SUNRISE 3*  €149 HB (mëngjes+darkë)
 • HOTEL TESORO SUPERIOR 3*  €159 HB (mëngjes+darkë)


 •  
 • **PER TE DY HOTELET DARKA DO TE KONSUMOHET TEK HOTEL TESORO, I CILI NDODHET 3 MINUTA DISTANCE ECJE NE KEMBE NGA HOTEL SUNRISE**
 •  
 • Paketa turistike ne Lefkada– Pushime në Lefkada– Pushime Verore - Plazh ne Lefkada
 •  
 •  
 •  
 •  


Program

 • 1

  DITA E PARE

  Nisja nga Tirana ne mbremje ne oren 23:00 (NISJA KRYHET 1 DITE PERPARA DATES SE UDHETIMIT)
  (Nisja nga Durresi ne oren 23:30).
  Ndalesa të shkurtra gjate rrugës për në kufirin e Qafe Botes.

  Pasi te kalojme ne token Greke ndalesa e pare do te behet ne qytetin turistik te Parges te ndërtuar në qafëmali dhe bregdet ku do te konsumojme dhe dreken. Kohegjatesia e vizites 1 ore e 30 min. Vazhdojmë me një shëtitje të shkurtër në qytet dhe ne shetitoren kryesore buze detit. Me pas nisemi drejt ishullit te Lefkades. Akomodimi ne hotel. Kohe e lire per plazh prane hotelit. Darka ne Hotel. Pas darkes opsionale party ne anije(E sugjeruar)

   

 • 2

  DITA E DYTE

  Mëngjesi në hotel dhe nisja për në qëndrën më të famshme turistike të ishullit, Nidri. Aty na pret anija për një ditë plot ngjyra deti. Fillon udhëtimi në orën 9:45, vizitojmë bregdetet me famë boterore të Lefkades, Porto Katsiki ose Egremni, Meganisi, Scorpions ....dhe shpellen Papanikolis. Vizitojmë dhe ndalojmë 1 orë në ishullin më të madh të detit Jon, Kefalonia dhe ishullin e Odisesë Itaka. Gjatë ditës bëhen 3-4 ndalesa për plazh. Kjo shëtitje e mrekullueshme eshte opsionale sipas deshires pasi ka kosto extra prej 35 euro per person dhe mbaron rreth ores 18:00 .Kthimi ne hotel.Darka ne hotel .Qendrim i lire.

 • 3

  DITA E TRETE

  Mëngjesi në hotel. Nisja për kthim nga kufiri Kakavisë. Vizite e shkurter ne Janine. Kthimi ne Tirane rreth ores 21:00 ne darke.
  Fundi i sherbimit tone .

   

  Sugjerim :

  NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE .

  SHENIM

  POLITIKAT E FEMIJEVE
  • 0-2.99 VJEC JANË FALAS
  • 3-11.99VJEC, NËSE NJE FEMIJE AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, PËRFITON 50  % ZBRITJE
  • MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR
  SHENIM
  ►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) PAGUAN 75% ME SHUME.

  ►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.

  ►PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 7 DITE PARA NISJES.

  ►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME NE RAST ANULLIMI NGA KLIENTI.

  ►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.

  ►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.

  ►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER KUSHTET ATMOSFERIKE DHE ZHVILLIMIN E SPORTEVE DIMERORE

  ► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)

  ► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 2-3 DITË PARA.


  ►PASAPORTA DUHET TE KETE MINIMALISHT 6 MUAJ VLEFSHMERI NE MOMENTIN QE NISENI NE UDHETIM.


   CMIMET E MUZEUMEVE, EKSKURSIONEVE DHE CDO AKTIVITET TJETER LOKAL MUND TE NDRYSHOJNE DHE JANE PERGJEGJESI E VETE OPERATOREVE LOKALE QE MUNDESOJNE KETO SHITJE. PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME KETO AKTIVITETE, KLIENTI LAJMEROHET PERPARA KRYERJES SE SHERBIMIT.

  REZERVIMI I VENDEVE TE PARA NE AUTOBUS, KA NJE KOSTO EKSTRA 15 EURO/PERSON, VENDET E DYTA KANE KOSTO 10 EURO/PERSON, NDERSA PJESA TJETER E VENDEVE TE AUTOBUSIT NUK MUND TE REZERVOHEN DHE MUND TE MERREN VETEM NE MOMENTIN E NISJES.
   
  TE DHENAT E NISJES DERGOHEN MINIMALISHT NJE DITE PERPARA UDHETIMIT ME MESAZH NE NUMRIN TUAJ TE KONTAKTIT. (SIGUROHUNI QE NUMRI JUAJ TE JETE I VENDOSUR SAKTE GJATE MOMENTIT TE REZERVIMIT)

  1.  


Included

 • Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit
 • Transporti me automjet komod
 • Akomodimi sipas hoteleve përkatëse
 • Vaktet sipas hoteleve perkates.
 • Perdorim i pishines se jashtme

Not included

 • Siguracioni i shëndetit në udhëtim
 • VIZITE NE ISHUJT ME ANIJE €35/PERSONI HYRJA+DREKA
 • Party i darkes ne anije 15€/ Hyrja + 1 pije falas
 • TAKSA LOKALE HOTEL 3* €3 DHOMA/NATE
 • TAKSA LOKALE HOTEL 4* €7 DHOMA/NATE
 • TAKSA LOKALE HOTEL 5* €10 DHOMA/NATE

Review:

ANXHELA DYRMYSHI – 04-09-2023:

Shumë të kënaqur nga udhëtimi i fundit në Lefkada me guidën Z. Bujar Ago. Super organizim!

KOZETA LIKA – 21-08-2023:

Udhetim shume i mire.

KLEA NACI – 21-08-2023:

Super

ILVI SINANI – 14-08-2023:

Ishte nje eksperience vertet e bukur dhe kenaqesi qe udhetuam dhe perzgjodhem Zenith travel !

SINDI SHEHI – 14-08-2023:

Shume e mire.

PAMELA BOSTANI – 09-08-2023:

Shume i mire

KLAJDA GUSHO – 07-08-2023:

Eksperiencë fantastike 3-ditore me Zenith Travel. Çdo gjë ishte perfekt në këtë udhëtim, por do të veçoja guidën Klevis Kovacaj. Na dha informacionin e nevojshëm për vendet që vizituam dhe gjithmonë kujdesej që ne të ndiheshim të sigurt dhe të shijonim këtë eksperiencë. Absolutisht do e rekomandoja udhëtimin me Zenith Travel.

LAURETA SULAJ – 01-08-2023:

Guida dhe gjithcka ishte shume e mire. Vlera qe paguam ishte shume e vogel krahasuar me sherbimin qe morem. I'm suprised

AMBRA DURAJ – 31-07-2023:

Sherbimi shume i mire, si dhe stafi. Shume e kenaqur.

EMILJANO KROJ – 31-07-2023:

Cdo gje super. Faleminderit per sherbimin

ALIME CACOLLARI – 26-07-2023:

Perfect!

AMBRA SEJATI – 26-07-2023:

Great

ANXHELA DALIPI – 17-07-2023:

Shum e kenaqur

KLEJDA AJDINI – 12-07-2023:

Shume mire

ORIADA DAJKO – 10-07-2023:

Udhetimi per ne Lefkada ishte mbreselenes. Zenith shquhet per korrektesi, organizim dhe informacion. Nje merite te vecante merr guideri, zoti Bujar Ago. Per ne ishte si nje profesor qe na shperndau dijen. Nje merite te vecante ka edhe shoferi, Danieli.

ERMELINDA MERO – 10-07-2023:

Guida ne Lefkada ishte fantastike. Çdo gje perfekt sipas programit . Udhetimi me Z.Bujar Ago ishte si te lexoje nje enciklopedi . Faleminderit shume.

SPIRO DHIMA – 26-06-2023:

****

DENADA CELA – 26-06-2023:

Super udhetim

SOFIA SALKU – 12-06-2023:

Shume te kenaqura!

ARSIDA MECA – 12-06-2023:

Eksperienc e mrekullueshme me stafin e pergatitur dhe shume miqesor.

ILVA MELEQI – 12-06-2023:

Shume mire