LIQENI MATKA - SHKUP - PRISHTINE 2 DITË €49

View photos

Description

► 17-18, 24-25 Shtator.

► 1-2, 8-9, 22-23, 29-30 Tetor.

HOTEL AEN 3* 49


Program

 • 1

  DITA E PARE

  ►Dita e pare:

  -Nisja nga Tirana ne oren 06:00.

  Kryerja e procedurave kufitare ne piken e kontrollit në Qafë Thanë me një ndalesë të shkurtër gjatë rrugës.  Vazhdimi i udhetimit drejt Shkupit, dhe ndalesa e pare do te jete ne  Kopshtin Zoologjik në Shkup, ku do kemi mundësi të shohim nga afër Xhirafa, Elefantë, Gamile dhe kafshë të tjera nga e gjithë bota që do t’i zbulojmë kur të jeni aty. Me pas do te akomodohemi në hotel.

  Mbremja e lirë ose nen sugjerimet e guides vizitojme disa nga pikat kryesore te qytetit. Vizita jone fillon nga Carshia e Vjeter, sheshi i shatërvanëvë “Aleksandri i Madh”, Ura e Gurit,  Blloku i Muzeve,  shtëpia e Nënë Terezës.

 • 2

  DITA E DYTE

   Pas mëngjesit në hotel  

  Do të udhëtojmë drejt Kanionit Matka, i vendosur në perëndim të Shkupit në një hapsirë rreth 5.000ha, i veshur me bukuri natyrore mbresëlënëse dhe i rrethuar me manastire mesjetare. Pjesa më e madhe e ditës së dytë do të shpenzohet në Liqenin Matka ku sugjerohet të konsumohet dreka në restorantet buzë liqenit dhe të provoni lundrimin me motorskaf në liqen. Lundrimi do të jetë deri në shpellën Vrelo e cila është listuar si një prej bukurive natyrore më të veçanta në botë.

   

  Pas vizitave në Shkup nisemi në rrugën e kthimit nga Kosova ku nda lesa e radhes do te jete ne Prishtine.

  Mbërritja në Tiranë në mbrëmje.

  Fundi i shërbimit tonë!

  ►Duhet të keni me vete:

  Çantë shpine, ujë, rroba për ndërresë, fruta të thata, aparat fotografik, çokollatë, dhe shumë energji, etj.

  ►Sugjerim:

  NËSE NGELENI TË KËNAQUR NGA SHËRBIMI I SHOFERIT APO I GUIDËS NË BAZË TË MUNDËSIVE TUAJA MUND TË VENDOSNI NJË SHUMË MINIMALE SI BAKSHISH PËR VLERËSIMIN E STAFIT TONË!

  POLITIKAT E FEMIJEVE:

  • 0-2,99 VJEC JANE FALAS;
  • 3-7.99 VJEC, NESE AKOMODOHET NE DHOME ME 2 TE RRITUR, PERFITON  50% ULJE .
  • MBI 8 VJEC PAGUAN SI I RRITUR.
  • NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.

  SHENIM
  ► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
  ► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)
  ► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 1- 3 DITË PARA.
  ► PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES.
  ► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
  ► AGJENCIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER KUSHTET ATMOSFERIKE.
  ► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI AS NUK KRYEN RIMBURSIME PER PERSONAT TE CILET REZULTOJNE POZITIV PAS KRYERJES SE TESTIT ANTIGJEN/PCR.
  CMIMET E MUZEUMEVE, EKSKURSIONEVE DHE CDO AKTIVITET TJETER LOKAL MUND TE NDRYSHOJNE DHE JANE PERGJEGJESI E VETE OPERATOREVE LOKALE QE MUNDESOJNE KETO SHITJE. PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME KETO AKTIVITETE, KLIENTI LAJMEROHET PERPARA KRYERJES SE SHERBIMIT.
  REZERVIMI I VENDEVE TE PARA NE AUTOBUS, KA NJE KOSTO EKSTRA 15 EURO/PERSON, VENDET E DYTA KANE KOSTO 10 EURO/PERSON, NDERSA PJESA TJETER E VENDEVE TE AUTOBUSIT NUK MUND TE REZERVOHEN DHE MUND TE MERREN VETEM NE MOMENTIN E NISJES.
  TE DHENAT E NISJES DERGOHEN MINIMALISHT NJE DITE PERPARA UDHETIMIT ME MESAZH NE NUMRIN TUAJ TE KONTAKTIT. (SIGUROHUNI QE NUMRI JUAJ TE JETE I VENDOSUR SAKTE GJATE MOMENTIT TE REZERVIMIT)


Included

 • Mëngjesi
 • Transporti sipas programit
 • Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit
 • Akomodimi në hotel me 3*

Not included

 • Lundrimin në liqenin e Ohrit, 5 EUR (opsionale)
 • Lundrimi në liqenin Matka, 10 EUR/personi
 • Hyrja tek Kopshti Zoologjik - 1.50 EUR (opsionale)
 • Gjithcka e papërmendur me sipër.
 • Hyrjet në monumente dhe muzeume.
 • Darka (opsionale +10 EUR)