SHALA RIVER TOUR - LUMI I SHALËS 1 DITË €30

View photos

Description

 • DATAT E UDHETIMIT:
 • QERSHOR: 29, 30.
 • KORRIK: 03, 04, 05, 06, 07, 10, 11, 12, 13, 14,
  17, 18,19,20,21,24,25,26,27,28,31.

 

 •  


Program

 • 1

  Lumi i Shales

  LUMI I SHALES 1 Dite

  ► Nisja nga Tirana ne oren 06:00 .

   

  Vazhdimi i udhetimit drejt liqenit te Komanit. Ndales per kafe gjate rruges. Perpara se te nisim lundrimin me vark qendrojm pak ne portin e Komanit per pushim dhe relaks.Shetitja me varke midis bukurive perrallore qe natyra ofron zgjat rreth 50 minuta vetem 1 drejtim. Ngjyra e kaltër e ujit është karakteristike e lumit te Shales ,shkëmbinjt e thepisur që e rrethojnë dhe malet e gjelbra e bejn kete vend qe te cilesohet si Tajlanda shqiptare. Pasi te kemi mberritur nga lundrimi me varke ne Lumin e Shales do te pushojme buze lumit ne piken me kryesore kulmin e bukurise se natyres ne kete zone ku pervecse konsumimit te drekes apo lojerave te ndryshme mund te notojme ne lume. Kohe e lire per tu relaksuar rreth 3-4 ore , shetitje ne natyren e virgjer, argetim, volejboll , plazh,  dreka me produkte kryesisht te zones.

  Me pas lundrojm perseri  me varka drejt liqenit te  Komanit dhe pergatimemi per t’u kthyer ne Tirane.Mberritja ne Tirane ne mbremje .

  Fundi sherbimit tone!

   

   

  SHENIM

  ► PER REZERVIM NEVOJITET PAGESE E PLOTE  .
  ► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)
  ► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 1-2 DITË PARA.
  ► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
  REZERVIMI I VENDEVE TE PARA NE AUTOBUS, KA NJE KOSTO EKSTRA 5 EURO/PERSON, VENDET E DYTA KANE KOSTO 5 EURO/PERSON, NDERSA PJESA TJETER E VENDEVE TE AUTOBUSIT NUK MUND TE REZERVOHEN DHE MUND TE MERREN VETEM NE MOMENTIN E NISJES.

  POLITIKAT E FEMIJEVE

  0 – 1.99 VJEC PA PAGESE .
  2 – 9.99 VJEC 20% DISCOUNT .MBI 10 VJEC PAGESE E PLOTE .

   

  ►Duhet te keni me vete :

  Çante Shpine, Kepuce te Malit, si dhe shkopinjte e ecjes, kapele, syze dielli, rroba per tu nderruar, ushqim te paketuar, fruta te thata, cokollata, uji 1.5 liter

   

  ►Sugjerim :

  NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE .

  ►Duhet te keni parasysh qe  :

  NE PERIUDHA TE CAKTUARA TE SEZONIT VEROR NIVELI I UJIT NE LUMIN E SHALES ESHTE ME I ULET SE ZAKONISHT, NE RASTE TE TILLA DO TE KEMI NJE ECJE ME NIVEL TE THJESHTE VESHTIRESIE PER RRETH 50-150 METRA DISTANCE.


  Lumi i Shales 1 dite. Udhetim me paketën turistike të Lumi i Shalës. Ndodhur në zemër të Alpeve Shqiptare, Lumi i Shalës, ofron peisazhe të mrekullueshme dhe ujë të kristaltë. Përjetoni aventurë  duke rezervuar tani me Zenith Travel. Ejani dhe zbuloni ku ndodhet Lumi i Shalës dhe përjetoni një eksperiencë të paharrueshme! Shala River, Albania. Pakete Turistike.

  Paketa turistike ne Lumin e Shales nga Agjensi Turistike Zenith Travel.
   


Included

 • Transporti sipas programit
 • Varka, Koman - Lumi Shalës - Koman
 • Shoqërues shqiptar

Not included

 • Dreka

Review:

SIRJUSA SAKOLLAJ – 10-06-2024:

Udhetimi ishte fantastik ashtu sic dhe vete vendi ku shkuam lumi i Shales ishte vertet Tajlanda e Ballkanit sic tha dhe djali qe na shoqeronte Romeo i cili na e beri rrugen me te lehte ,sherbimi fantastik , ju falenderojme dhe do te shihemi perseri ne udhetime te tjera.

JASMINA KASEMI – 12-09-2023:

ADA HAXHI – 04-09-2023:

Ushetimi ishte shume komod. Guida ishte fantastike. Do udhetoj prape me ju ☺️

BRUNILDA MAZARI – 28-08-2023:

Amazing trip to shala river

YAGIZ KOTAN – 05-06-2023:

It was a great experience.