METEORA – KALLABAKA - JANINE 2 DITE €65

View photos

Description

JANINE - METORA - KALLABAKA - KASTORIA


 • ►QERSHOR: 08-09, 15-16, 22-23, 29-30

HOTEL 3* ose 4* 65 EURO/PERSONI BB


Program

 • 1

  DITA E PARE

  -Nisja nga Tirana në oren 05.00.
  Nisja nga Durresi ne oren 05:30. (Kthimi ne Durres 5 euro extra)

  Vazhdojme udhëtimin me autobus për në Janinë. Pushime të shkurtra gjatë rrugës. Kalimi nga Pika kufitare e Kakavisë drejt Janinës, kryeqendrës së Epirit. Vizitohet Kalaja, Sheshi Qëndror, Manastiret dhe Xhamitë e vjetra dhe ishulli i Janines ku ndodhet dhe shtepia muzeale e Ali Pashe Tepelenes . Pasdite, vonë, vazhdimi i rrugës për në Kallabaka. Sistemimi dhe akomodimi në hotel.

 • 2

  DITA E DYTE

  Dita e Dytë: Mengjesi në hotel. Paradite, vizitë panoramike e disa prej manastireve më të famshëm të Meteorës. Zonës më të bukur në Greqi që shquhet për bukurinë e saj natyrore dhe pjesë e trashëgimisë botërore të UNESCO. Konsumimi i ushqimit në Meteora. Vizitë në Kostur. Kthimi ne Shqipëri nga dogana e Kapshticës. Ndalesa të shkurtra gjatë rrugës për kafe.
  Mberritja në Elbasan dhe Tiranë në mbremje.

  Fundi i shërbimit tonë!

  Duhet te keni me vete:

  -Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderres ,fruta te thata, cokollata,

  SUGJERIM: NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT, NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE.


  POLITIKAT E FEMIJEVE:
  Ne rastin kur nje femije akomodohet ne nje dhome me 2 te rritur aplikohet ulja si me poshte:

  • 0-3.99 VJEC FALAS
  • 4-8.99 VJEC 50 % ZBRITJE
  • MBI 9 VJEC PAGUAJNE SI TE RRITUR

  SHENIM

  ► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
  ► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ► PER REALIZIMIN E KETIJ UDHETIMI NUMRI MINIMAL I PJESMARRESVE ESHTE 20
  ► NE RAST ANULLIMI TE UDHETIMIT KLIENTI NJOFTOHET 1-3 DITE PARA
  ► PER REZERVIM, MUND TE PAGUANI 50% TE SHUMES TANI, NDERSA PAGESEN E PLOTE DERI 7 DITE PARA NISJES.
  ► NE RAST ANULLIMI NGA KLIENTI PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
  ► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
  ► NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR .
  ► CMIMET DHE DISPONUESHMERIA E MUZEUMEVE, EKSKURSIONEVE DHE CDO AKTIVITET TJETER LOKAL MUND TE NDRYSHOJNE DHE JANE PERGJEGJESI E VETE OPERATOREVE LOKALE QE MUNDESOJNE KETO SHITJE.
  PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME KETO AKTIVITETE, KLIENTI LAJMEROHET PERPARA KRYERJES SE SHERBIMIT.
  ► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PRISHJE TE AUTOMJETIT DERI NE 2h 59min, PAS KSAJ ORE, NESE AUTOMJETI NUK RREGULLOHET APO NUK ZEVENDESOHET AGJENSIA JU RIMBURSON 35% TE CMIMIT TE PAKETES. 

  CMIMET E MUZEUMEVE, EKSKURSIONEVE DHE CDO AKTIVITET TJETER LOKAL MUND TE NDRYSHOJNE DHE JANE PERGJEGJESI E VETE OPERATOREVE LOKALE QE MUNDESOJNE KETO SHITJE. PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME KETO AKTIVITETE, KLIENTI LAJMEROHET PERPARA KRYERJES SE SHERBIMIT.

  REZERVIMI I VENDEVE TE PARA NE AUTOBUS, KA NJE KOSTO EKSTRA 15
  EURO/PERSON, VENDET E DYTA KANE KOSTO 10 EURO/PERSON, VENDET E TRETA 5 EURO/PERSON, NDERSA PJESA TJETER E
  VENDEVE TE AUTOBUSIT NUK MUND TE REZERVOHEN DHE MUND TE MERREN VETEM NE MOMENTIN E NISJES.
   
  TE DHENAT E NISJES DERGOHEN MINIMALISHT NJE DITE PERPARA UDHETIMIT ME MESAZH NE NUMRIN TUAJ TE KONTAKTIT. (SIGUROHUNI QE NUMRI JUAJ TE JETE I VENDOSUR SAKTE GJATE MOMENTIT TE REZERVIMIT)


Included

 • Mëngjesi
 • Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit
 • Akomodimi në hotel 3* ose 4*
 • Transporti me automjet komod

Not included

 • Siguracioni i shëndetit në udhëtim
 • Hyrja në monumente dhe muzeume.
 • Gjithcka e papërmendur me sipër.
 • TAKSA LOKALE HOTEL 3* €3 DHOMA/NATE
 • TAKSA LOKALE HOTEL 4* €7 DHOMA/NATE
 • TAKSA LOKALE HOTEL 5* €10 DHOMA/NATE

Review:

ALBANA LILE – 19-05-2024:

Eksperiencë e shkëlqyer .përtej pritshmërive..korrektësi rehati siguri..jeni the best

BLENDI BANDILLI – 13-05-2024:

Guida e pregatitur Udhetimi shume i qete, eksperience per tu ribere

JULI LAMANI – 22-04-2024:

Udhetimi 2 ditor ne Janine-Meteora-Kallabaka ishte nje udhetim shume i bukur per nje fundjave. Turi shkoi shume mire, pa probleme apo vonesa. Hoteli i perzgjedhur nga agjencia ishte shume i paster dhe i sigurt, me nje vendndodhje shume te mire. Vleresim te mire jap gjithashtu dhe per guiden Sherifin dhe shoferin Marjo qe bene nje pune shume te mire gjate gjithe turit. E rekomandoj kete udhetim per kedo.

KAYLA EURIDIS GACE – 04-04-2024:

Korrekt, cilesi ne sherbim dhe organizim.

EMAUGLEN SAKO – 01-04-2024:

Udhetimi korrekt me orarin

THANAS STEFA – 01-04-2024:

Gjithcka shkoi shume mire.Respekte per guiden Pilon dhe shofer Arditi .Guida shume profesioniste.Kjo na ben te programojme sa me shpejt udhetimin e rradhes.

HYGERTA BAHJA – 21-08-2023:

Jam shume e kenaqur nga zenith travel.

ELIDA CUMANI – 26-06-2023:

Persa i perket sherbimit nga Stafi juaj ishte shume i mire, me Kledisin kemi qene dhe ne udhetim tjeter dhe mbetem i mendimit qe eshte i shkelqyer, dhe Artur shoferi shume i sjellshem, problemi i vetem ishte largesia ndoshta duhen me shume dite se ishte shume e lodhshme.

SANIE SADIKAJ – 24-04-2023:

Shume mire

ERMELINDA FOTI – 10-04-2023:

Ne nje vleresim te pergjigjthshem ishte nje organizim goxha i mire. Çuni qe drejtonte guiden Kledis ishte shume i sjellshem dhe i kujdesshem per cdo gje. E vetmja gje qe nuk me pelqeu, ishte fakti qe disa udhetare u toleruan vazhdimisht per vonesat e tyre te gjata.

LIMONE MIHALI – 20-03-2023:

Cdo gje ishte shume e organizuar. Drejtuesi i guides ishte shume profesional dhe i komunikueshem. Faleminderit

MARCELA SKENDA – 13-03-2023:

Cdo gje shkoi shume mire

REA ALIAJ – 27-02-2023:

Udhetim i kendshem