MOSTAR – MEDJUGORJE – UJËVARA KRAVICA, 2 DITË €69

View photos

Description

MOSTAR - MEDJUGORJE


►QERSHOR: 22-23.

Hotel 3* ose 4* (Ne Medjugore)


Program

 • 1

  DITA E PARE

  DITA E PARË: VIZITË NË MOSTAR DHE MEDJUGORJE

  -Nisja nga Tirana në orën 05:00.

  Vazhdimi i udhëtimit drejtë pikës kufitare të Hanit të Hotit. Procedura doganore. Pas kalimit në territorin e Malit të Zi, ndalesa e parë do të jetë në Tuz të Malit të Zi per kafe.
  Vazhdimi i udhëtimit me pas drejtë Bosnje dhe Hercegovinës. Vizitë në Mostar ose ndryshe qyteti i Menekshese ku do të kemi mundësinë të shohim:
  – Urën e famshme të Mostarit;
  – Rrugën e famshme te mjeshtërve të vjetër;
  – Xhaminë e madhe;
  – Katedralen e betontë të Mostarit (e vetmja në Europë);

  Kohë e lirë më pas për të shëtitur në qytetin e vjetër të Mostarit. Pas vizitës së Mostarit, vazhdimi udhëtimit për në Medjugorje. Akomodimi në hotel. Darka ne hotel

  Pas darkes vizitojmë Medjugorjen ose vendi i ”Gospa Mira” (Zonja e Paqes), shtatoren që qan, si dhe Katedralen e Shenjtë të qytetit duke shijuar bukuritë e këtij vendi të bekuar.

 • 2

  DITA E DYTE

  ►DITA E DYTË: PELIGRINAZH NË MEDJUGORJE - UJËVARA KRAVICA

  Mëngjesi në hotel.
  Pas mëngjesit, nisja më pas drejtë vendit ku është shfaqur Shën Mëria  vendi i mrekulllive për shumë besimtarë që vijnë nga shtete të ndryshme të botës për të vizituar këtë vend hyjnor.

  Më pas vazhdojmë vizitën tonë në ujëvarat e Kravicës, në një nga mrekullitë e natyrës në zonën e Medjugorjes.  ( Opsionale 10 euro extra bileta )
  Vazhdimi i udhëtimit për kthim në Tiranë me ndalesa të shkurtra gjatë rrugës.
  Mbërritja në Tiranë në darkë.
  Fundi i shërbimit tonë.

  POLITIKAT E FEMIJEVE:
  Ne rastin kur nje femije akomodohet ne nje dhome me 2 te rritur aplikohet ulja si me poshte:

  • 0-2.99 VJEC JANË FALAS

  • 3-6.99 VJEC PERFITON 50% ZBRITJE

  • MBI 7 VJEC PAGESË E PLOTË

   

  SHENIM:

  ► AKOMODIMI NË DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESË EXTRA, NË VARESI TË HOTELEVE KU QËNDROHET.
  ► NESE KREVATI NUK DO TË JETË DOPJO, DO TE JENË DY KREVATE TEKE TË BASHKUAR.
  ► PËR REALIZIMIN E KËTIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 PERSONA.
  ► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT, KLIENTI NJOFTOHET 3 DITË PARA.
  ► PËR REZERVIM DUHET KRYER 50% E SHUMËS BRENDA 24H, NDËRSA PAGESËN E PLOTË DERI 7 DITË PARA NISJES.
  ► NË RAST ANULLIMI NGA KLIENTI PAGESA E BËRË ËSHTË E PAKTHYESHME.
  ► AGJENSIA NUK MBAN PËRGJEGJËSI PËR PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PËR ARSYE TË NDRYSHME SIÇ JANË: MUNGESË DOKUMENTACIONI, EKSPULS ETJ.
  ► NËSE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEÇ, DHE UDHËTON ME NJËRIN OSE ASNJËRIN NGA PRINDËRIT, I DUHET PATJETËR PROKURË E NOTERIZUAR.

  ► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PRISHJE TE AUTOMJETIT DERI NE 2h 59min, PAS KSAJ ORE, NESE AUTOMJETI NUK RREGULLOHET APO NUK ZEVENDESOHET AGJENSIA JU RIMBURSON 35% TE CMIMIT TE PAKETES.

  CMIMET E MUZEUMEVE, EKSKURSIONEVE DHE CDO AKTIVITET TJETER LOKAL MUND TE NDRYSHOJNE DHE JANE PERGJEGJESI E VETE OPERATOREVE LOKALE QE MUNDESOJNE KETO SHITJE. PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME KETO AKTIVITETE, KLIENTI LAJMEROHET PERPARA KRYERJES SE SHERBIMIT.

  REZERVIMI I VENDEVE TE PARA NE AUTOBUS, KA NJE KOSTO EKSTRA 15 EURO/PERSON, VENDET E DYTA KANE KOSTO 10 EURO/PERSON, VENDET E TRETA 5 EURO/PERSON, NDERSA PJESA TJETER E VENDEVE TE AUTOBUSIT NUK MUND TE REZERVOHEN DHE MUND TE MERREN VETEM NE MOMENTIN E NISJES.
   
  TE DHENAT E NISJES DERGOHEN MINIMALISHT NJE DITE PERPARA UDHETIMIT ME MESAZH NE NUMRIN TUAJ TE KONTAKTIT. (SIGUROHUNI QE NUMRI JUAJ TE JETE I VENDOSUR SAKTE GJATE MOMENTIT TE REZERVIMIT)


Included

 • Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit
 • Akomodimi në hotel 3* ose 4*
 • Transporti me automjet komod
 • Mëngjesi dhe darka
 • Taksa e hyrjes ne Bosnje 3 euro/personi

Not included

 • Siguracioni i shëndetit në udhëtim
 • Dreka
 • Hyrjet në monumente dhe muzeume.
 • Taksa lokale 1 EUR
 • Bileta e hyrjes në Ujëvaren Kravica. extra 10 euro

Review:

AMBRA VOGLI – 27-05-2024:

Vlersime maximale per zotin e guides,Hasan dhe shoferin fantastik. Ju faleminderit!

KLAUDIA MARKU – 13-05-2024:

Jeni te mrekullueshem,, nje udhetim i qete dhe me nje Shoqerus (Hasanin ) e shum durushem dhe i mrekullushem.

LIDJA XHIKA – 01-05-2024:

Cdo pjese e udhetimit me ka pelqyer!

FJORALBA XHAFERRI – 29-04-2024:

Udhetimi ishte i bukur ne teresi. Guida Klesti ishte i pergatitur dhe i sjellshem. Faleminderit per sherbimin. Shihemi ne udhetime te tjera.

LUTFI VALISHTA – 27-06-2023:

Ju urojme suksese ne punen tuaj.Edhe nga udhetimi ne Mostar ngelem shume te kenaqur si nga guida edhe nga shoferi.

LINDITA KURTI – 22-05-2023:

Udhetim shume i kendshem dhe nje staf i komunikueshem,i gjendshem ne cdo moment .Sigurisht qe do e rekomandoj ZENITHin dhe do udhetoj perseri.Faleminderit!

UARDA SINA – 08-05-2023:

Udhetim shume i kendshem! Do ia sygjeroja te gjitheve. Ju falenderoj per perkushtimin dhe punen tuaj. Staf shume i kualifikuar dhe i sjellshem. Good job!

ERVINA KULLA – 03-05-2023:

Udhetim komod, staf i sjellshem