PAMUKKALE - CAPPADOCIA - STAMBOLL 8 DITE €359

View photos

Description

25 NENTOR - 2 DHJETOR - 359 EURO

Akomodimi ne hotel 3 ose 4*.

Canakale (1 nate) – hotel 3 Yje ne qender te qytetit.

Izmir (1 nate) – hotel 4 Yje ne qender te qytetit,.

Pamukale (1 nate) – hotel 4 Yje ne Denizili qender te qytetit.

Cappadocia (2 nete) – hotel 4 Yje ne zonen turistike.

Stamboll (2 nete) – hotel 3 ose 4 Yje.

 


Program

 • 1

  DITA E PARE

  DITA 1

  -Nisja nga Tirana ne oren 19:00 , (1 dite para dates se nisjes )

  -Nisja nga Elbasani ne oren 19:30 , ( 1 dite para dates se nisjes )

  *Vazhdojme udhetimin ne drejtim te Turqise, duke pershkruar itinerarin Selanik, Canakale

  Me pas vazhdojme udhetimin drejt Turqise duke kaluar nga Edemir (ish kryeqyteti i Turqise) per te mberritur ne Canakale, ne pjesen europiane te qytetit, ku eshte i lokalizuar edhe qytet antik i Canakales i njohur ndryshe si Troja.

  Akomodimit ne hotel 3 ose 4 Yje ne qender te qytetit. Kohe e lire per te pushuar dhe me pas, ne shoqerine e guides vizitojme qytetin bregdetar te famshem per betejen e Ataturkut qe ndryshoi Turqine duke e shnderruar ne shtetin qe eshte sot, ku nder atraksionet permendin kalin e Trojes (ne qender te qyteti), bulevardin lungomare, etj.

 • 2

  DITA E DYTE

  DITA 2.

  *Pas mengjesit, vazhdimi udhetimit per ne Izmir.

  Pas mberritjes ne Izmir vizitojme Parkun Botanik Zoologjik te Izmirit (me i madhi ne Turqi). I shtrire ne nje siperfaqe prej 450’000 metra katror, kopshti eshte i ndertuar qe te vizitoni ne habitate reale mbi 2600 kafshe te egra nga 138 specie te ndryshme.

  Nje eksperience per tu mos u humbur.

  Pas vizites se kopshtit zoologjik (i pozicionar ne periferi te qytetit) akomodohemi ne hotel ne qender te Izmirit.

  Ne shoqerine e guides vazhdojme vizitat e qytetit si Sheshi Konak, Ora e Izmirit, Bulevardin buze detit “Lungomare”, etj.

  Vizitat vazhdojme drejt atraksionit “Ashensori”, nje kulle e vjeter e ndertuar qe me 1907 kur per vite ka sherbyer si lidhje midis rivieres se Izmirit dhe qytetit te dikurshem i ndertuar ne koder. Ne ditet e sotme, kulla me ashensorin e vjeter ne brendesi, te ofron nje peisazh 360 grade te qytetit Izmir.

  *Mbremja e lire per te shetitur ne bulevardin buze detit “Lungomare”, ku ndodhen kafene dhe restorante te shumta.

  *Akomodimi ne hotel 4 Yje ne qender te Izmirit.

 • 3

  DITA E TRETE

  DITA 3.

  *Mengjesi ne hotel.

  *Pas mengjesit ne hotel nisja ne drejtim te Pamukales per te shijuar mrekulline e natyres – vaskat e ujerave termale te Pamukales.

  Gjate rruges do te bejme nje ndalese ne qytetit antik te EFES, i cili daton ne shekullin e V para Krishtit, vizite ne Bibloteken CELSUS e cila u ndertua ne vitin  114 – 135 ajo eshte e dyta me e madhe pas Aleksandrise dhe perfaqeson kulmin e mendimit Arkitektonik Helenistik.

  *Pas vizites ne Efes, vazhdimi udhetimit per ne Denezli (qyteti i Pamukales). Mberritja ne Pamukale ku vizitojme ujrat termale me fame boterore të Pamukale-se, qe quhet ndryshe Keshtjella e Pambukut. Vizitë edhe në Pishinën e Kleopatrës dhe kodrën e pambuktë.

  Kohe e lire per shijuar, bere plazh dhe per tu lare ne ujin ngjyre blu te Pamukales.

  Akomodimi ne hotel 4 Yje ne Denizli

  Pasdite vizite e qytetit te Denizli.

 • 4

  DITA E KATERT

  DITA 4:

  *Mengjesi ne hotel

  Pas mengjesit nisemi drejt Qytetit te KAPADOKYA-s (Cappadocia). Mberrjtia ne qytetin balonave dhe akomodimi e hotel 4 yje ne Cappadocia.

  Kohe e lire per te pushuar.

  Sipas deshires se grupit mundesi per te provuar ekperiencen e fluturimit me balone ( KOSTO EXTRA ). Fluturimi me balona duke shetitur mbi shkretetiren e valezuar dhe guvat shkembore te Kapadokya-s, do te jete nje eksperience jetesore e qe do skalitet thelle ne kujtesen dhe ndiesite tuaj.

  Mbremija e lire per te shijuar qytetin e magjishem.

 • 5

  DITA E PESTE

  DITA 5: 

  *Pas mengjesit ne hotel fillojme vizitat e Cappadocia-s

  *Ne shoqerine e guides do te vizitojme:

  Muzen e hapur Goreme dhe parkun kombetar Goreme, qe jane cilesuar zemra e qytetit. Me pas vizitat vazhdon ne muzeun e hapur Zelve dhe ne eksperiencen unike te 2 qyteteve nentoksore si Kaymakli dhe Derinkuyu.

  Turi vazhdon me pas duke vizituar luginat Devrent dhe Zemi, per te perfunduar ne vizitimin e keshjelles Urchisar.

  *Pasditja e lire per te shetitur dhe shijuar kete mrekulli te Botes.

  *Akomodimi ne hotel 4 Yje ne Cappadocia.

   

 • 6

  DITA E GJASHTE

  DITA 6:

  *Mengjesi ne Hotel

  *Nisja me pas drejt kryeqytetit te Turqise, Ankara.

  Nen shoqerine e guides vizite e atraksione kryesore te Ankares si Mauzoleumi i Atatürk, Xhamia Kocatepe dhe kohe e lire per te konsumuar dreken.

  *Vazhdimi i udhetimit per ne Stamboll. Ndalesa gjate rruges per pushime dhe kafe.

  Mberritja ne Stamboll ne darke dhe akomodimi ne hotel 4 Yje.

  *Mbremja e lire.

 • 7

  DITA E SHTATE

  DITA 7:

  *Mengjesi ne hotel.

  Pas mengjesit ne shoqerine e guides nisim turin e vizitave ne Stamboll dhe i drejtohemi pikave me te bukura te ketij qyteti.

  Turi fillon me viziten ne Xhamine Blu (nje nder simbolet e madheshtise se Stambollit),

  per te vazhduar me XHamine Axha Sofia me madheshtoria ne boten Ortodokse (vecantia e se ciles eshte se ne brendesi te saj do te gjeni elemente te kishes dhe xhamise te nderthura se bashku).

  Vizitat vazhdojne ne cisternen e vjeter te Kostandinopojes, dhe me pas ne Sarajet e Sulltanit (Topkapise). Vizita e Topkapise do te jete si nje udhetim ne kohe i arkitektures dhe kultures qe secili sulltan ka sjellur gjate sundimit te tij ne perandorine osmane.

  *Pasdite shopping ne Venezia Mega Outlet

  *Gjate darkes organizim me shfaqje dhe muzike (Nata Turke) darke dhe pije pa limit (me deshire), ne traget duke lundruar nen petkun e dritave te Stambollit.

  *Akomodimi ne hotel 4 yje Stamboll.

 • 8

  DITA E TETE

  DITA 8

  *Mengjesi ne hotel.

  *Nisja drejt Shqiperise duke udhetuar nga segmenti Stamboll – Selanik.

  Ndalesa te shkurtra gjate rruges per pushime.

  Mberritja ne Tirane,  Elbasan ne darke.

   

  POLITIKAT E FEMIJEVE:

   • 0-2.99 VJEC JANË FALAS

  • 3-6.99 VJEC PERFITON 50 % ZBRITJE

  • MBI 7 VJEC PAGESE E PLOTE


  SHENIM

   CMIMET E MUZEUMEVE, EKSKURSIONEVE DHE CDO AKTIVITET TJETER LOKAL MUND TE NDRYSHOJNE DHE JANE PERGJEGJESI E VETE OPERATOREVE LOKALE QE MUNDESOJNE KETO SHITJE. PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME KETO AKTIVITETE, KLIENTI LAJMEROHET PERPARA KRYERJES SE SHERBIMIT.
  REZERVIMI I VENDEVE TE PARA NE AUTOBUS, KA NJE KOSTO EKSTRA 15 EURO/PERSON, VENDET E DYTA KANE KOSTO 10 EURO/PERSON, NDERSA PJESA TJETER E VENDEVE TE AUTOBUSIT NUK MUND TE REZERVOHEN DHE MUND TE MERREN VETEM NE MOMENTIN E NISJES.
   
  TE DHENAT E NISJES DERGOHEN MINIMALISHT NJE DITE PERPARA UDHETIMIT ME MESAZH NE NUMRIN TUAJ TE KONTAKTIT. (SIGUROHUNI QE NUMRI JUAJ TE JETE I VENDOSUR SAKTE GJATE MOMENTIT TE REZERVIMIT)
  ►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA 75% NGA CMIMI FILLESTAR I PAKETES.
  ►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ►PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES .
  ► NE RAST ANULLIMI TE UDHETIMIT KLIENTI NJOFTOHET 3 DITE PARA
  ► PER REALIZIMIN E KETIJ UDHETIMI NUMRI MINIMAL I PJESMARRESVE ESHTE 35.
  ►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
  ►AGJENCIA NUK MBAN PERGJEGJESI  PER MBERRITJEN NE DESTINACION APO NDRYSHIMIN E PROGRAMIT NE VARESI TE KUSHTEVE ATMOSFERIKE APO FORCA TE NDRYSHME MADHORE.
  ►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
  ►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.
  ►PASAPORTA DUHET TE KETE MINIMALISHT 6 MUAJ VLEFSHMERI NE MOMENTIN QE KTHEHENI NGA TURQIA.


Included

 • Mëngjesi
 • Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit
 • Akomodimi në hotel 3* ose 4*
 • Transporti me automjet komod

Not included

 • Siguracioni i shëndetit në udhëtim
 • Gjithcka e papërmendur me sipër.
 • Hyrjet në monumente dhe muzeume.
 • LUNDRIM ME ANIJE