AMALFI-POSITANO-CAPRI, 5 DITË AVION & GUIDË €599

Description

►VIZITOHEN: NAPOLI, AMALFI, POSITANO, CAPRI, SALERNO, SORENTO

Itinerari i fluturimeve:
19 - 23 Qershor: €599
Tirana-Bari: 11:15-12:10.
Bari-Tirane: 19:10-20:05.

10 - 14 Korrik: €629
Tirana-Bari: 11:15-12:10.
Bari-Tirane: 19:10-20:05.Program

 • 1

  Dita e parë

  Takimi në aeroportin e Tiranës me shoqëruesin në orën 09:15, 2 orë përpara fluturimit.
  Fluturimi direkt Tiranë - Bari.
  Mbërritja në Aeroportin e Barit ne oren 12:10.
  Nisja për në Napoli me autobus. Shëtitje panoramike në monumentet kryesore të qytetit, ku vizitohen: Duomo, Pallati Mbretëror, Sheshi Plebiscito, Teatri San Carlo, Castel Nuovo,etj. 
  Transferta nga Napoli drejt Salernos.
  Akomodimi ne hotel ne Salerno.

 • 2

  Dita e dytë

  Mëngjesi në Hotel.
  Nisja herët me autobus për në Sorrento.
  Shëtitje në Këmbë në Sorrento, ku vizitohen: Porti, Katedralja, Manastiri St Frencis, Sheshi shën Antoni,Bazilika Sant Antonio etj. 
  Nisja me traget per ne ishullin Kapri. 
  Shëtitje panoramike në Ishull e Kaprit ku vizitohen: Marina Grande, sipas deshirës qendrim ne Marina Grande, pjesa tjeter e grupit vazhdon për në pjesën e qëndrës se Kaprit që ndodhet në pjesën e siperme të ishullit. Ngjitja me fenikular qe  ka një pagese mesatarisht 5 euro vajtje ardhje ku do vizitohet Piazzeta, Kisha e Shen Stefanit,  Grand hotel Quisisana,  Kopshtet e Agustit, Belvedere di Punta Cannone, Vila Krupp.
  Kthimi me traget në Sorrento. 
  Kthimi ne Hotel ne Salerno. 
  Mbremje e lire.

 • 3

  Dita e Tretë

  Mëngjesi në Hotel.
  Vizite me anije Salerno-Positano- Salerno. (Opsionale 40 euro/person)
  Vizite ne shetitoren e Positanos, kishen e Santa Maria Assunta dhe ngjitje ne nje nga pikat me panoramike te zones ku do te shijoni nje nga pamjet me piktoreske te rivieres.
  Kohe e lire per te qendruar ne zonen e plazhit.
  Kthimi ne Hotel ne Salerno. 
  Mbremje e lire.

 • 4

  Dita e Katërt

  Vizite me anije Salerno-Amalfi- Salerno. (Opsionale 30 euro)
  Shëtitje në këmbë në Amalfi, ku vizitohen: Katedralja, Muzeu i Letrës, Chiostro del Paradiso.
  Kohe e lire per te qendruar ne zonen e plazhit.
  Kthimi ne Hotel ne Salerno. 
  Mbremje e lire.

 • 5

  Dita e Pestë

  Mëngjesi në hotel.
  Transferta nga hoteli drejt aeroportit të Barit.
  Nisja nga Bari në orën 18:20.
  Mbërritja ne Tiranë në orën 19:15.

 • 0

  INFORMACIONE TË RENDËSISHME

  - Nëse krevati nuk do te jetë dopjo, do te jene dy krevat teke te bashkuar.
  - Akomodimi ne dhome single ka pagese extra ne varesi te hoteleve ku qendrohet.
  -Femijet nen 2 vjec paguajn 110 euro/person.
  -Femijet 2-12 vjec e perfitojne paketen me 50 euro zbritje.

  - Për rezervim nevojitet 50% e pageses parapagim dhe pjesa tjeter 2 jave para nisjes 

  - Pagesa e bërë është e pakthyeshme.

  - Agjencia nuk mban përgjegjësi për mbërritjen në destinacion apo ndryshimin e programit në varësi të kushteve atmosferike apo forca te ndryshme madhore.

  - Agjensia nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme siç janë: mungesë dokumentacioni, espuls, etj.

  - Nëse personi që udhëton me grupe nuk i ka mbushur 18 vjeç, dhe udheton me njërin ose asnjërin nga prindërit, i duhet patjetër prokurë e noterizuar (dy kopje)
  - Pasaporta duhet të ketë minimalisht 3 muaj vlefshmëri në momentin që ktheheni nga udhëtimi
  - Për cdo ndryshim në lidhje me oraret e fluturimit që mund të kryhen nga kompania ajrore, ju do të njoftoheni në kohë reale.
  - Përzgjedhja e vëndeve në avion është rastesore në momentin e check in-it online. (Për vënde specifike ka kosto ekstra në varësi të fluturimit).

   
  ► CMIMET DHE DISPONUESHMERIA E MUZEUMEVE, EKSKURSIONEVE DHE CDO AKTIVITET TJETER LOKAL MUND TE NDRYSHOJNE DHE JANE PERGJEGJESI E VETE OPERATOREVE LOKALE QE MUNDESOJNE KETO SHITJE. PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME KETO AKTIVITETE, KLIENTI LAJMEROHET PERPARA KRYERJES SE SHERBIMIT.

  ► ORARET E TUREVE DO TE PERSHTATEN NE VARESI TE DATAVE

  SUGJERIM:
  NËSE NGELENI TË KËNAQUR NGA SHËRBIMI I GUIDËS NË BAZË TË MUNDËSIVE TUAJA MUND TË VENDOSNI NJË SHUMË MINIMALE SI BAKSHISH PËR VLERËSIMIN E STAFIT TONË!

   


Included

 • Akomodimi në hotel 3* ose 4*
 • Mëngjesi dhe darka
 • Guida shoqëruese gjatë udhëtimit
 • Bileta e avionit vajtje – ardhje.
 • Transfertat dhe shëtitjet me autobus.
 • Cante shpine me permasa 40x30x20 cm (10 kg)
 • Anija vajtje-ardhje ne Capri

Not included

 • Siguracioni i shëndetit në udhëtim
 • Gjithcka papërmendur në çmim përfshihet
 • Hyrjet në monumente dhe muzeume.
 • Taksa lokale për turistët