PRISHTINË – PEJË - UJËVARA E DRINIT, 2 DITË €49

View photos

Description

►QERSHOR: 29-30

HOTEL KARAGAQ 4* BB 49/person
HOTEL DUKAGJINI 5* BB €65/person

 

 


Program

 • 1

  Dita e pare : Tirane - Peje - Ujevara e Drinit

  ► Nisja nga Tirana në orën 06:00.
  ► Nisja nga Durresi në orën 05:30. (Pagesë extra 5 euro/personi)
  (Per realizimin e transfertave nga Durresi duhen minimalisht 9 persona pjesemarres, ne te kundert duhet kryer me transport individual)

  Vazhdimi i udhëtimit drejt pikës së doganes në Morinë me një ndalesë të shkurtër gjatë rrugës. Nisemi ne drejtim te Prizrenit ku do te ndalojme per nje vizite te shkurter. Me pas vazhdojme drejt qytetit Pejes, për të vizituar Shpellën e Radacit dhe Ujëvarën e Drinit të Bardhë edhe per konsumimin e drekës në një nga restorantet.

  Me pas  kryejme akomodimin tek hotel Dukagjini 5* ose Hotel Karagaq 4*. Qëndrim i lirë.

  Opsionale shëtitje në qytetin e Pejës për të vizituar Pazarin e Vjetër, Parkun e Paqes, etj.

 • 2

  Dita e dytë: Peje - Prishtine - Prizren

  Pas mëngjesit në hotel nisemi  në drejtim te Prishtinës, ku do të vizitojmë pikat kryesore të qytetit të rëndësishëm shqiptar që përbëjnë atraksion turistik dhe na flasin më shumë për historinë e Prishtinës, si Librarinë Kombëtare, monumentin Newborn dhe Statujën e Skënderbeut dhe me pas konsumimi i drekes dhe shopping ne qendren me te madhe tregtare ne Prishtina Mall.

  Nisja në rrugën e kthimit me ndalesa të shkurtra.

  Mbërritja në Tiranë në mbrëmje.

   

  Fundi i shërbimit tonë!

   

   

  POLITIKAT E FEMIJEVE:
  Ne rastin kur nje femije akomodohet ne nje dhome me 2 te rritur aplikohet ulja si me poshte:
  0-2.99 VJEC PA PAGESE
  3-4.99 VJEC PAGUAJNE 50 %

  MBI 5 VJEC PAGUAN SI I RRITUR

  SHENIM
  ►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
  ►HOTELI NUK DISPONON DHOMA TRIPLE NDAJ DO TE KENI NJE KREVAT EKSTRA/PORTATIV.
  ►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ►PER REZERVIM NEVOJITET 30% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES.
  ►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
  ►PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)
  ►NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 1-3 DITË PARA.
  ►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
  ►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.
  ► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PRISHJE TE AUTOMJETIT DERI NE 2h 59min, PAS KSAJ ORE, NESE AUTOMJETI NUK RREGULLOHET APO NUK ZEVENDESOHET AGJENSIA JU RIMBURSON 35% TE CMIMIT TE PAKETES.

  CMIMET E MUZEUMEVE, EKSKURSIONEVE DHE CDO AKTIVITET TJETER LOKAL MUND TE NDRYSHOJNE DHE JANE PERGJEGJESI E VETE OPERATOREVE LOKALE QE MUNDESOJNE KETO SHITJE. PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME KETO AKTIVITETE, KLIENTI LAJMEROHET PERPARA KRYERJES SE SHERBIMIT.

  REZERVIMI I VENDEVE TE PARA NE AUTOBUS, KA NJE KOSTO EKSTRA 15 EURO/PERSON, VENDET E DYTA KANE KOSTO 10 EURO/PERSON, NDERSA PJESA TJETER E VENDEVE TE AUTOBUSIT NUK MUND TE REZERVOHEN DHE MUND TE MERREN VETEM NE MOMENTIN E NISJES.
   
  TE DHENAT E NISJES DERGOHEN MINIMALISHT NJE DITE PERPARA UDHETIMIT ME MESAZH NE NUMRIN TUAJ TE KONTAKTIT. (SIGUROHUNI QE NUMRI JUAJ TE JETE I VENDOSUR SAKTE GJATE MOMENTIT TE REZERVIMIT)


Included

 • Mëngjesi
 • Transporti me automjet komod
 • Guida shoqëruese gjatë udhëtimit
 • Akomodimi sipas hoteleve përkatëse
 • Perdorimi i pishinës dimërore për hotel Dukagjini

Not included

 • Gjithcka papërmendur në çmim përfshihet
 • Dreka
 • Hyrjet në monumente dhe muzeume.

Review:

ETLEVA LICI – 03-06-2024:

Super!

ELONA KUMBE – 20-05-2024:

Danieli, guida ishte shume i komunikueshem dhe i durueshem. Ishte kenaqesi udhetimi

RESMI MEMISHAHI – 22-04-2024:

Sherbim profesional dhe mese korrekt.

GLEDIS BLLANO – 10-04-2023:

Udhetimi edhe pse me shi qe i mire, guida shume e disponueshme.

FREDERIKO HOXHA – 02-10-2023:

Cdo gje shume ok.

HAXHIRE KETA – 08-08-2023:

Udhetim i kendshem, kristula guida jone nje vajze e thjeshte edhe e gjendur . Cdo gje shume mire !

ERGYN GOKOVI – 07-08-2023:

Shleqyeshem! Organizuar shume bukur!

ABDULLA ALMESHAL – 07-08-2023:

Very lovely and friendly tour guide, Kristula. She understands and talks in english very well. We need her in Theth tour on 9-10 Gusht

IRENA ALIAJ – 10-04-2023:

Shërbimi shumë i mirë. Gjithmonë udhëtoj me Zenith. Jeni korrekt dhe te sjellshëm. The best!

MANUELA CELIKU – 11-04-2023:

Falenderim për ju nga grupi jonë, për profesionalizmin dhe korrektësinë në këtë udhëtim