ROMË - FIRENZE, ME AVION, 4 DITË €329

Description

Itinerari dhe oraret e fluturimit sipas datave 


27-30  Tetor  - €329/person
  Nisja:  Tirane  06:15 -
07:55 Rome
  Kthimi: Rome 16:55 - 18:30 Tirane / (3 nete fjetje ne Rome )

 
26-29 Nëntor - €369/person
  Nisja:  Tirane 11:55 - 13:20 Rome
  Kthimi:  Pisa  20:35 - 22:10 Tirane / (2 nete fjetje ne Rome, 1 nate ne Firence)


27-30 Nëntor - €349/person
  Nisja:  Tirane  14:45 - 16:20 Rome
  Kthimi: Rome 12:45 -14:20 Tirane / (3 nete fjetje ne Rome ) 


Program

 • 1

  Dita e Parë

  Takimi me stafin tonë në Aeroportin "Nënë Tereza" 2 orë përpara fluturimit , në orën 11:45 nis fluturimi direkt për në Romë, mbërritja në orën 13:20. Pas procedurave takimi me autobusin vendas dhe transferimi për në qytet. Do të bëjmë një vizitë panoramike dhe këtë vizitën e parë do ta fillojmë me Kështjellën Sant’Angelo ndërsa më pas do të vizitojmë Vatikanin edhe muzeun e Vatikatit. Pas këtyre vizitave, do të shkojmë në hotel. Sistemi dhe akomodim në hotel në Romë. Mbrëmja a lirë.

 • 2

  Dita e Dytë

  Mëngjesi në hotel. Nisemi pas mëngjesit, në orën 8 për në Firence. Rruga zgjat 4 orë me gjithë ndalesën. Në Firence do të vizitojmë: Piazza dela Signora, Sheshi Duomo Katedralja Santa Maria del Fiore, Ponte Vecchio si dhe Galeria Uffizi. Pas vizititës në qytet do të rikthehemi edhe njëherë në Romë. Mbërritje në orën 21. Sistemi dhe akomodim në hotel në Romë. Mbrëmja a lirë.

 • 3

  Dita e Tretë

  Mëngjesi në hotel. Vazhdon vizita në Romë dhe këtë ditë kemi një vizitë të monumenteve kryesore të qytetit si;  Roman Forum, Piazza Venezia, Piazza Di Spanja, Fontana di Trevi, Piazza del Popolo si dhe Koloseum.Mbrëmja e lirë. Kthimi dhe akomodimi në hotel.

 • 4

  Dita e Katërt

  Mëngjesi në hotel. Pas mëngjesit do të vizitojmë Pantheon dhe  Piazza Navona. Kohë e lire për drekë.Pas drekës nisemi drejt aeroportit.
  Transfertë për në aeroportin e Romës. Fluturimi kthyes për në Shqipëri. Mbërritja në Tiranë në 18:05. Fundi i shërbimit tonë.

 • 1

  INFORMACIONE TË RËNDËSISHME

  Informacion rreth rezervimit:
  -AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
  -NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  -PER REZERVIM NEVOJITET 30% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES .
  -FEMIJA, I CILI DUHET TE JETE NGA MOSHA 0 - 9.99 VJEC, DO T'I APLIKOHET NJE ULJE PREJ 20 EUR NGA CMIMI PER TE RRITUR.
  -PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
  Informacione rreth dokumentacionit:
  -AGJENCIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER MBERRITJEN NE DESTINACION APO NDRYSHIMIN E PROGRAMIT NE VARESI TE KUSHTEVE ATMOSFERIKE APO FORCA TE NDRYSHME MADHORE.
  -AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
  -NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.
  -PASAPORTA DUHET TE KETE MINIMALISHT 3 MUAJ VLEFSHMERI NE MOMENTIN QE KTHEHENI NGA UDHETIMI.
  -GJATE QENDRIMIT NE AUTOBUS DUHET TE JENI TE PAJISUR ME MASKA MBROJTESE.
  COVID-19
  -CMIMET DHE DISPONUESHMERIA E MUZEUMEVE, EKSKURSIONEVE DHE CDO AKTIVITET TJETER LOKAL MUND TE NDRYSHOJNE DHE JANE PERGJEGJESI E VETE OPERATOREVE LOKALE QE MUNDESOJNE KETO SHITJE.
  PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME KETO AKTIVITETE, KLIENTI LAJMEROHET PERPARA KRYERJES SE SHERBIMIT.
  -PERZGJEDHJA E VENDEVE NE AVION ESHTE RASTESORE NE MOMENTIN E CHECK IN-IT ONLINE. (PER VENDE SPECIFIKE KA KOSTO EKSTRA NE VARESI TE FLUTURIMIT).


Included

 • Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit
 • Akomodimi në hotel 3* ose 4*
 • Bileta e avionit vajtje – ardhje.
 • Transfertat dhe shëtitjet me autobus.
 • Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
 • Bagazhe dore me përmasa deri në 40x30x20cm

Not included

 • Darka
 • Dreka
 • Gjithcka e papërmendur me sipër.
 • Hyrjet në monumente dhe muzeume.
 • Vizite Firence (20€/p. 27-30 Tet/Nent)Opsionale
 • Taksa e qytetit, 4 Eur/p/nate per hotel 3* dhe 6*

Location