SARAJEVË, 3 DITE €129

View photos

Description

MOSTAR - SARAJEVE - MEDJUGORE - UJEVARA KRAVICA

 • SHTATOR: 29 - 1 TETOR.
 • TETOR: 6-8, 20-22
 •  
 • *HOTEL HOLLYWOOD 4* ( PISHINE OLIMPIKE ).
 • MBREMJE FESTIVE ME MUZIKE LIVE.
 •  

 


Program

 • 1

  Dita e pare

  ►Dita e pare:

  -Nisja nga Tirana ne oren 05:00 .

  Kryerja e procedurave kufitare. Vizite e shkurter dhe pushim kafeje ku mund te konsumohet nje mengjes i lehte ne Nikshiq. Me pas nisemi drejt Mostarit  ose qyteti i Menekshese ku do te kemi mundesine te shohim Uren e famshme te Mostarit, rrugen e dyqaneve te mjeshterve te vjeter, Xhamine e Madhe dhe Katedralene e Betonte te Mostarit (e vetmja ne bote). Pas perfundimit te vizites ne Mostar. Nisja per ne Sarajeve. Akomodimi dhe darka ne Hotel.

 • 2

  Dita e dyte

  ►Dita e dyte: Konsumimi i Mengjesit. Fillojme vizitat ne oborrin dhe pas kesaj vizite transferohemi ne Vrela Bosna ose Mushkerite e Sarajeves. ( pagese extra 1 euro). Nisemi per vizitat ne Bashqarshi, Xhamite dhe Kishat e Sarajeves, qe jo me kot eshte quajtur Jeruzalemi i Europes. Ne marreveshje me grupin mund te organizohet shopping ne qendrat e medha tregtare si SKENDERAJ, OBI, VISA ose ROBOT. Kohe e lire dhe konsumimi i drekes ne nje nga lokalet e qendres se qytetit. Kthimi ne hotel dhe shfrytezimi i ambienteve te hotelit. ( pishina olimpike e mbyllur banja turke xhakuzi etj. )

  Mbremje festive me muzike gjate konsumimit te darkes.

 • 3

  Dita e trete

  Dita e trete: Pas mengjesit nisja per ne Medjugorje ose vendi I Gospa Mira (Zonja e Paqes) ku do te vizitojme Katedralen e Shenjte dhe shijojme bukurite e ketij vendi te bekuar. Nisemi per ne ujevaren Kravica.

  Pasi te kemi shijuar bukurite e ujevares nisemi drejt Tiranes me ndalesa te shkurtra gjate rruges.

  Duhet te keni me vete :

  -Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderres ,fruta te thata, cokollata,

  Sugjerim :

  NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE.

   POLITIKAT E FEMIJEVE

  • 0- 2.99 VJEC JANË FALAS
  • 3- 11.99 VJEC, NËSE AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, 50% zbritje
  • 12  VJEC  DHE SIPER PAGUAN SI I RRITUR

  Shenim
  ►Akomodimi ne dhome Teke (single) ka pagese extra 75% te cmimit.
  ►Nese krevati nuk do te jete dopjo , do te jene dy krevat teke te bashkuar.
  ►Per rezervim nevojitet 50% e pageses parapagim dhe pjesa tjeter 7 dite para nisjes .

  ► Ne rast anullimi te udhetimit klienti njoftohet 2-3 dite para

  ► Per realizimin e ketij udhetimi numri minimal i pjesmarresve eshte 30.
  ►Pagesa e bere eshte e pakthyeshme.
  ►Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj.
  ►Nese nuk i ka mbushur 18 vjec, dhe udheton me njerin ose asnjerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar .

  REZERVIMI I VENDEVE TE PARA NE AUTOBUS, KA NJE KOSTO EKSTRA 15 EURO/PERSON, VENDET E DYTA KANE KOSTO 10 EURO/PERSON, VENDET E TRETA KANE KOSTO 5 EURO/PERSON,NDERSA PJESA TJETER E VENDEVE TE AUTOBUSIT NUK MUND TE REZERVOHEN DHE MUND TE MERREN VETEM NE MOMENTIN E NISJES.


Included

 • Akomodimi në hotel me 4*
 • Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit
 • Transporti me automjet komod
 • Mëngjesi dhe darka
 • Përdorimi i pishinës dimërore, SPA
 • MBREMJE ME MUZIKE LIVE DITEN E DYTE

Not included

 • Siguracioni i shëndetit në udhëtim
 • Gjithcka papërmendur në çmim përfshihet
 • Taksa lokale 1.50 EUR për person/natë
 • Dreka
 • Bileta e hyrjes në Ujëvaren Kravica. extra 10 euro
 • HYRJA NE VRELA BOSNE ( EXTRA 1 EURO )
 • Taksa e hyrjes ne Bosnje 3 euro/personi