SARANDË - KSAMIL - GJIROKASTËR, 2 DITË €59

View photos

Description

SARANDË, KSAMIL, GJIROKASTËR, Syri i kalter, lËkurËs

 • ► 30 Shtator - 01 Tetor
  €59/personi BB


 • HOTEL VOLA 3* (Me mëngjes)
 •  
 •  


Program

 • 1

  Dita e parë

  Nisja nga Tirana në orën 06:30.

  ► Nisja nga Durrësi në orën 07:00

  Vazhdimi i udhetimit drejt qytetit  historik te Gjirokastres ku do te vizitojme: Pazarin e Vjeter dhe Kalane e Gjirokastres. Ndalese gjate rruges per kafe. Nisemi per vizite ne  Syrin e Kalter. ( PER TE SHKUAR TE SYRI I KALTER KA ECJE RRETH 1.5 KM NE KEMBE ) Akomodimi ne hotel. Vizite ne Kalane e Lekursit (Catia e qytetit te Sarandes) . Darka me muzike ne hotel. 

 • 2

  Dita e dytë

  ► Dita e dytë:

  Mengjesi ne hotel . Pas mengjesit nisemi per ne BUTRINT . Vizite ne BUTRINT. Me pas dreke ne Ksamil.

  Pas konsumimit te drekes startojm udhetimin per ne kthim  . Mberritje ne Tirane , Durres & Elbasan  ne darke .

  Fundi i sherbimit tone .

  ►Sugjerohet të keni me vete:

  Çantë shpine, shishe uji 1 litër, rroba pambuku për ndërresa, fruta të thata, çokollatë

  SHENIM

  POLITIKAT E FEMIJEVE

  Ne rastin kur nje femije akomodohet ne nje dhome me 2 te rritur aplikohet ulja si me poshte:
  0 – 2.99 VJEC (FALAS)

  3– 11.99 (35 % DISCOUNT )

  12 VJEC DHE SIPER  – PAGESE E PLOTE

  CMIMET E MUZEUMEVE, EKSKURSIONEVE DHE CDO AKTIVITET TJETER LOKAL MUND TE NDRYSHOJNE DHE JANE PERGJEGJESI E VETE OPERATOREVE LOKALE QE MUNDESOJNE KETO SHITJE. PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME KETO AKTIVITETE, KLIENTI LAJMEROHET PERPARA KRYERJES SE SHERBIMIT.

  REZERVIMI I VENDEVE TE PARA NE AUTOBUS, KA NJE KOSTO EKSTRA 15 EURO/PERSON, VENDET E DYTA KANE KOSTO 10 EURO/PERSON, NDERSA PJESA TJETER E VENDEVE TE AUTOBUSIT NUK MUND TE REZERVOHEN DHE MUND TE MERREN VETEM NE MOMENTIN E NISJES.
   
  TE DHENAT E NISJES DERGOHEN MINIMALISHT NJE DITE PERPARA UDHETIMIT ME MESAZH NE NUMRIN TUAJ TE KONTAKTIT. (SIGUROHUNI QE NUMRI JUAJ TE JETE I VENDOSUR SAKTE GJATE MOMENTIT TE REZERVIMIT)


Included

 • Transporti me automjet komod
 • Mëngjesi dhe darka
 • Guida shoqëruese gjatë udhëtimit
 • Akomodim në hotel
 • SHEZLLONET NE PLAZH(SIPAS DISPONUESHMERISE)

Not included

 • Biletat e hyrjes nëpër muze
 • Gjithcka e papërmendur me sipër.

Review:

APRIL HATCHER – 21-06-2023:

We had a fantastic time on the tour. We met some lovely people and great places to visit. Thank you to our tour guide, he was very welcoming and accommodating. As we are English, he kindly shared information to us in English. Thank you!