SARANDË - KSAMIL 3 DITË €119

View photos

Description

-Hotel Nertili 4* (Mengjes+darke): Ndodhet buze detit, disponon plazh privat, vetem 7-8 minuta ne kembe larg nga qendra e qytetit. Shezllonat jane te perfshire ne pakete mund te perdoren sipas disponueshmerise. 95 % e dhomave te gjithe godines jane me pamje nga deti. Hotel i restauruar ne Shkurt 2023!

 

-Hotel Vola 3* (Mengjes)  Ndodhet prane detit dhe vetem 7-8 minuta ne kembe larg nga qendra e qytetit .Shezllonat jane te perfshire ne pakete (tek plazhi privat i Hotel Nertilit) mund te perdoren sipas disponueshmerise. 90 % e dhomave te gjithe godines jane me pamje nga deti. Dhoma te restauruara ne vitin 2023!

**SHEZLLONET (sipas disponueshmerise) DHE DARKA DO TE KONSUMOHET TEK HOTEL NERTILI!!

DATAT E UDHETIMIT:

►MAJ: 31-02 QERSHOR. €119
-HOTEL NERTILI  €119 Mengjes + Darke.

►QERSHOR: 7-9, 14-16, 21-23, 28-30. €129
-HOTEL VOLA 3*  €99 Mengjes.
-HOTEL NERTILI 4*  €129 Mengjes+Darke.

►KORRIK: 05-07, 12-14, 19-21, 26-28  €149
-HOTEL VOLA 3*  €129 Mengjes.
-HOTEL NERTILI 4*  €149 Mengjes+Darke.

►GUSHT: 02-04, 09-11, 16-18, 23-25, 30-01 SHTATOR   €169
-HOTEL VOLA 3*  €149 Mengjes.
-HOTEL NERTILI 4*  €169 Mengjes+Darke.


Program

 • 1

  DITA E PARE

  ► Nisja nga Tirana oren 06:00 .

  ► Nisja nga Durresi ne oren 06:30.

  Vazhdimi i udhetimit drejt qytetit te Sarandes, Ndalese gjate rruges per kafe. Me pas do te bejme ndalese per vizite  ne qytetin  historit te Gjirokastres. Pas vizites ne Gjirokaster. Nisemi per vizite ne  Syrin e Kalter. ( Distanca nga trau deri te syri i Kalter eshte 2 km me kembe ) Pas vizites ne syrin e kalter vazhdojme udhetimin drejt qytetit te Sarandes. Akomodimi ne hotel.  Shfrytezimi i faciliteteve te hotelit. Pasdite e lire, Darka ne hotel. Pas darkes mbremja e lire.

 • 2

  DITA E DYTE

  Lundrim me Skaf ose Anije , Krorez – Kakome - Gremina - Plazhi Ushtarit - Gjiri Rrojdhes .

  Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit shkojm ne portin kryesor te qytetit te Sarandes dhe fillojm lundrimin me skaf ose anije. Gjate ketij lundrimi fantastik do te ndalojm ne plazhin e Krorezes, Kakomes, Plazhin e Ushtarit dhe Gjirin e Rrojdhes. Kthimi perseri ne port rreth ores 16:00. (Lundrim me anije e cila ka nje kosto prej 25 euro). Pjesmarrja minimale per tu realizuar eshte 10 persona. Personat qe nuk duan te jene pjesmarres mund te qendrojn per plazh ne Sarande.  Konsumimi i darkes ne hotel.

  ( NE RASTE KUR NUK ESHTE E PERSHTATSHME TE LUNDROHET, NJOFTIMI BEHET NGA KAPITENERIA E PORTIT DHE PLAZHI DO TE BEHET PRANE HOTELEVE PERKATESE )

 • 3

  DITA E TRETE

  Ksamil  - Tirane 

  Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit nisemi per ne Ksamil. Qendrim per plazh dhe konsumimin e drekes ne Ksamil.  Pasdreke startojm udhetimin per ne kthim. Mberritje ne Durres dhe Tirane,  ne darke.

  Fundi i sherbimit tone.

  Duhet te keni me vete :
  Veshje Sportive, Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderrese, rroba banjo, Krem dielli, Kapele, Syze Dielli, fruta te thata, cokollata.

  Sugjerim :
  NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE.

   POLITIKAT E FEMIJEVE

  • 0-2.99 VJEC JANË FALAS
  • 3-11.99 VJEC, NËSE AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, PËRFITON 50 % ZBRITJE
  • MBI 12 VJEC PAGUAJNE SI TE RRITUR

  SHENIM
  ► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) PAGUAN 75% ME SHUME..
  ► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET).
  ► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 3 DITË PARA.
  ► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ► PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 7 DITE PARA NISJES .
  ► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME
  ► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PRISHJE TE AUTOMJETIT DERI NE 2h 59min, PAS KSAJ ORE, NESE AUTOMJETI NUK RREGULLOHET APO NUK ZEVENDESOHET AGJENSIA JU RIMBURSON 35% TE CMIMIT TE PAKETES.

  ► CMIMET DHE DISPONUESHMERIA E MUZEUMEVE, EKSKURSIONEVE DHE CDO AKTIVITET TJETER LOKAL MUND TE NDRYSHOJNE DHE JANE PERGJEGJESI E VETE OPERATOREVE LOKALE QE MUNDESOJNE KETO SHITJE.
  PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME KETO AKTIVITETE, KLIENTI LAJMEROHET PERPARA KRYERJES SE SHERBIMIT.


Included

 • Akomodimi në hotel me 4*
 • Transporti me automjet komod
 • Guida shoqëruese gjatë udhëtimit
 • Shezllonat ne plazh per Hotel Nertilin.
 • Mengjesi dhe darka per hotel Nertili

Not included

 • Hyrja në monumente dhe muzeume.
 • Gjithcka papërmendur në çmim përfshihet
 • Lundrimi me anije 25 euro
 • Bileta e hyrjes ne Syrin e Kalter - 50 LEKE/PERSON

Review:

ALBANO TAFA – 03-07-2023:

Sherbimi super Pilo guida jon ishte super djal e edukuar

HYSNI LLESHI – 19-06-2023:

Super