SELANIK - METEORA 3 DITE €119

View photos

Description

  • SELANIK-METEORA

  • ► MARS: 24-26, 31 MARS - 2 PRILL.
   ► PRILL: 7-9, 15-17, 21-23, 28-30.


Program

 • 1

  Dita e pare:

  – Nisja nga Tirana në orën 04:00
  – Nisja nga Elbasani në orën 04:30

  Ndalese te shkurter per konsumimin e mengjesit. Nisja per ne doganen e Kapshtices, kryejme procedurat doganore dhe vazhdojme drejt qytezes Edesa, ku do te vizitojme Ujevaren Edesa e cila shtrihet ne nje siperfaqe prej 1.1 kilometrash dhe ka nje lartesi renie prej 70 metrash  e cila formon nje park natyror te gjelbert i cili ofron ambjente clodhese edhe mundesi ku mund te konsumojme dreken.
  Qendrimi ne Edessa 2 ore 30 minuta pas vizites ne ujevare nisemi drejt Selanikut ku do te kryejme akomodimin ne hotel. Pergjate mbremjes do te  jemi ne qender te qyteteit te Selanikut ku nen sygjerimin e guides mund te merrni pjese  ne nje darke nga tavernat qe ndodhen ne zonen Ladadika.

 • 2

  Dita e dyte:

  Pas konsumimit te mengjesit, vazhdojme me shetitje ne qender te qytetit per te vizituar atraksionet kryesore te Selanikut si: Sheshi Aristotelus, Kisha e Sh. Dhimitrit dhe Forumi Romak qe ne shekullin e dyte pas Krishtit, Harku i Galerios i cili ka qene Perandor deri ne 311 si dhe Mausoleumi i tij, zona Tsimiski dhe Kulla e Bardhë. Kohe e lire per kafe pas turit te qytetit 45 minuta dhe me pas vazhdojme per ne qendren tregtare Cosmos ku do te qendrojme per 2 ore e 30 minuta ku do te keni mundesi per shopping por edhe te konsumoni dreken. Pergjate pasdites do te vazhdojme udhetimin drejt Kallabakes ku do te akomodohemi per naten e dyte te qendrimit ne Greqi. Mbremje e lire si edhe  mund te kerkoni edhe sygjerimin e guides per konsumin e darkes.

 • 3

  Dita e trete:

  Mengjesi në hotel. Vizitë panoramike e disa prej manastireve më të famshëm të Meteorës, zonës më të bukur në Greqi e cila shquhet për bukurinë e saj natyrore dhe eshte pjesë e trashëgimisë botërore të UNESCO. Konsumimi i drekes në Meteora, me pas vazhdojme udhetimin tone drejt pikes kufitare ne Kakavije. Kemi nje ndalese te shkurter per pak pushim gjate rruges dhe me pas vazhdojme udhetimin tone drejt Durresit dhe Tiranes, mberitja ne mbremje.

 • 0

  INFORMACIONE:

  Duhet te keni me vete :

  -Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderres ,fruta te thata, cokollata,

  SUGJERIM : NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT , NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE .


  POLITIKAT E FEMIJEVE:
  Ne rastin kur nje femije akomodohet ne nje dhome me 2 te rritur aplikohet ulja si me poshte:
  • 0-3.99 VJEC FALAS
  • 4-9.99 VJEC 50 % ZBRITJE
  • MBI 9 VJEC PAGUAJNE SI TE RRITUR

  SHENIM

  ► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
  ► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ► PER REALIZIMIN E KETIJ UDHETIMI NUMRI MINIMAL I PJESMARRESVE ESHTE 20
  ► NE RAST ANULLIMI TE UDHETIMIT KLIENTI NJOFTOHET 3 DITE PARA
  ► PER REZERVIM, MUND TE PAGUANI 50% TE SHUMES TANI, NDERSA PAGESEN E PLOTE DERI 7 DITE PARA NISJES.
  ► NE RAST ANULLIMI NGA KLIENTI PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
  ► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
  ► NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR .
  ► CMIMET DHE DISPONUESHMERIA E MUZEUMEVE, EKSKURSIONEVE DHE CDO AKTIVITET TJETER LOKAL MUND TE NDRYSHOJNE DHE JANE PERGJEGJESI E VETE OPERATOREVE LOKALE QE MUNDESOJNE KETO SHITJE.
  PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME KETO AKTIVITETE, KLIENTI LAJMEROHET PERPARA KRYERJES SE SHERBIMIT.

   CMIMET E MUZEUMEVE, EKSKURSIONEVE DHE CDO AKTIVITET TJETER LOKAL MUND TE NDRYSHOJNE DHE JANE PERGJEGJESI E VETE OPERATOREVE LOKALE QE MUNDESOJNE KETO SHITJE. PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME KETO AKTIVITETE, KLIENTI LAJMEROHET PERPARA KRYERJES SE SHERBIMIT.

  REZERVIMI I VENDEVE TE PARA NE AUTOBUS, KA NJE KOSTO EKSTRA 15
  EURO/PERSON, VENDET E DYTA KANE KOSTO 10 EURO/PERSON, NDERSA PJESA TJETER E 
  VENDEVE TE AUTOBUSIT NUK MUND TE REZERVOHEN DHE MUND TE MERREN VETEM NE MOMENTIN E NISJES.
   
  TE DHENAT E NISJES DERGOHEN MINIMALISHT NJE DITE PERPARA UDHETIMIT ME MESAZH NE NUMRIN TUAJ TE KONTAKTIT. (SIGUROHUNI QE NUMRI JUAJ TE JETE I VENDOSUR SAKTE GJATE MOMENTIT TE REZERVIMIT)


Included

 • Mëngjesi
 • Transporti me automjet komod
 • Guida shoqëruese gjatë udhëtimit
 • Akomodimi në hotel me 3*

Not included

 • Gjithcka e papërmendur me sipër.
 • Hyrjet në monumente dhe muzeume.
 • Taksa lokale 1.5 eur/per dhome/per nate
 • Dreka dhe darka