SELANIK - STAMBOLL – SOFJE, 5 DITË €169

View photos

Description

 • DATAT E UDHETIMIT:
 •  
 •  

Hotel 3* ose 4* ( 1 Nate ne Selanik, 2 nete ne Stamboll, 1 nate ne Sofje )


Program

 • 1

  Tirane-Selanik

  – Nisja nga Tirana në oren 05.00

  - Nisja nga Durresi 04:10 (EXTRA 5 EURO / PERSONI)

  (Per realizimin e transfertave nga Durresi duhen minimalisht 9 persona pjesemarres, ne te kundert duhet kryer me transport individual)

   

  Ndalesa te shkurtra gjate rruges. Akomodimi ne hotel 3*.

  Pasdite Shetitje ne qender te qytetit per te vizituar atraksionet kryesore te Selanikut si: Sheshi Aristotelus, Kisha e Sh. Dhimitrit dhe Forumi Romak qe ne shekullin e dyte pas Krishtit, Harku i Galerios i cili ka qene Perandor deri ne 311 si dhe Mausoleumi i tij, zona Tsimiski dhe Kulla e Bardhë.

  Akomodimi ne hotel.

 • 2

  Selanik - Stamboll

  Mëngjesi në hotel. Vazhdojme udhetimin drejt Stambollit. Vizite ne Aquariumin e Stambollit i cili eshte nder me te medhenjte ne bote per nga Vellimi, shumllojshmeria e specieve te ujit dhe aktiviteteve.Pas vizites se Akuariumit kohe e lire ne Shopping Center. Ne mbremje akomidimi ne hotel.

 • 3

  Stamboll – Sofje

  Mëngjesi në Hotel. Paradite, Vashdojme drejt Sheshit Taksim, vizitë panoramike me guidë në Monumentet Kryesore të qytetit, si: Xhamia Blu, njohja me Bazilikën famshme të Shën Sofisë.

   

  Në mbrëmje, Nisja për mbremje festive me anije për Shëtitje në Bosfor gjatë Natës, Darkë me Pije pa limit dhe Shfaqje Tradicionale dhe Moderne Turke. Hyrja 35 Euro – Qëndrimi 3 orë. Kthimi në Hotel. Fjejte në hotel.

   

 • 4

  STAMBOLL - SOFJE

   Stamboll – Sofje 

  Mëngjesi në Hotel. Vizite ne Dollmabahce, dhe me pas nisemi per ne portin e Kabatashit (stacioni i anijeve dhe jahteve për në Bosfor). Lundrim me anije për rreth 1 orë në Ngushticën e Bosforit në drejtim të Detit të Zi për të vizituar pjesën bregdetare të Stambollit, Evropën dhe Azinë, si dhe për të parë nga anija kalanë e vjetër, Rumelitisa.  Nisja per ne Sofje. Mberritja dhe akomodimi ne hotel.

 • 5

  SOFJE - TIRANE

  Mëngjesi në Hotel. Vizitë në Monumentet Kryesore te qytetit të Sofjes. Udhëtimi i kthimit me autobus për në Tiranë. Pushime të shkurtra gjatë rrugës. Mbrritja në Tiranë.

  Fundi i sherbimit tone!


  POLITIKAT E FEMIJEVE:
  Ne rastin kur nje femije akomodohet ne nje dhome me 2 te rritur aplikohet ulja si me poshte:

   • 0-2.99 VJEC JANË FALAS

  • 3-6.99 VJEC PERFITON 50 % ZBRITJE

  • MBI 7 VJEC PAGESE E PLOTE


  SHENIM

   CMIMET E MUZEUMEVE, EKSKURSIONEVE DHE CDO AKTIVITET TJETER LOKAL MUND TE NDRYSHOJNE DHE JANE PERGJEGJESI E VETE OPERATOREVE LOKALE QE MUNDESOJNE KETO SHITJE. PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME KETO AKTIVITETE, KLIENTI LAJMEROHET PERPARA KRYERJES SE SHERBIMIT.
  REZERVIMI I VENDEVE TE PARA NE AUTOBUS, KA NJE KOSTO EKSTRA 15 EURO/PERSON, VENDET E DYTA KANE KOSTO 10 EURO/PERSON, VENDET E TRETA KANE KOSTO 10 EURO/PERSON,NDERSA PJESA TJETER E VENDEVE TE AUTOBUSIT NUK MUND TE REZERVOHEN DHE MUND TE MERREN VETEM NE MOMENTIN E NISJES.
   
  TE DHENAT E NISJES DERGOHEN MINIMALISHT NJE DITE PERPARA UDHETIMIT ME MESAZH NE NUMRIN TUAJ TE KONTAKTIT. (SIGUROHUNI QE NUMRI JUAJ TE JETE I VENDOSUR SAKTE GJATE MOMENTIT TE REZERVIMIT)
  ►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA 75% NGA CMIMI FILLESTAR I PAKETES.
  ►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ►PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES .
  ► NE RAST ANULLIMI TE UDHETIMIT KLIENTI NJOFTOHET 3 DITE PARA
  ► PER REALIZIMIN E KETIJ UDHETIMI NUMRI MINIMAL I PJESMARRESVE ESHTE 35.
  ►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME NE RAST ANULLIMI NGA KLIENTI.
  ►AGJENCIA NUK MBAN PERGJEGJESI  PER MBERRITJEN NE DESTINACION APO NDRYSHIMIN E PROGRAMIT NE VARESI TE KUSHTEVE ATMOSFERIKE APO FORCA TE NDRYSHME MADHORE.
  ►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
  ►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.
  ►PASAPORTA DUHET TE KETE MINIMALISHT 6 MUAJ VLEFSHMERI NE MOMENTIN QE NISENI NE UDHETIM.
  ► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PRISHJE TE AUTOMJETIT DERI NE 2h 59min, PAS KSAJ ORE, NESE AUTOMJETI NUK RREGULLOHET APO NUK ZEVENDESOHET AGJENSIA JU RIMBURSON 35% TE CMIMIT TE PAKETES.


Included

 • Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit
 • Akomodimi në hotel 3* ose 4*
 • Transporti me automjet komod
 • Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.

Not included

 • Nata Turke 35 Euro/personi
 • Hyrja në monumente dhe muzeume.
 • Gjithcka papërmendur në çmim përfshihet
 • Lundrimi me anije 10 euro ( e detyrueshme )
 • Sarajet e Top Kapi, 30 EUR/personi
 • Istanbul Aquarium 22 EUR/Personi