SKI NË BOGË, 2 DITË

View photos

Description

 • ►DHJETOR: 10-11, 17-18, 24-25.
   HOTEL KARAGAQ 4* BB 49/person  
   HOTEL DUKAGJINI 5* BB €59/person

 • ►JANAR: 1-2, 2-3,  HOTEL KARAGAQ 4* BB 59/person / HOTEL DUKAGJINI 5* BB €69/person
 •  
 • ►JANAR: 7-8, 14-15, 21-22, 28-29
 • ►SHKURT: 4-5, 11-12, 18-19, 25-26. 
 • -HOTEL KARAGAQ 4* BB 55/person
 • -HOTEL DUKAGJINI 5* BB €65/person

 


Program

 • 1

  Dita e pare

  ► Nisja nga Tirana ne oren 06:30 .

  ► Nisja nga Durresi ne oren 05:45 .(Pagese extra 5 euro/personi)

  ►(Per realizimin e transfertave nga Durresi duhet minimalisht  9 persona pjesemarres NGA TOTAL AUTOBUSI )

  Vazhdimi i udhëtimit drejt pikës së doganes në Morinë me një ndalesë të shkurtër gjatë rrugës. Nisemi  per ne qytetin e Prizrenit . Vizite ne qender te Prizrenit dhe ne shetitoren buze lumit .Me pas ne drejtim te Pejes, për të vizituar Shpellën e Radacit dhe Ujëvarën e Drinit të Bardhë. Vazhdojme vizitat për në Grykën e Rugovës ku do të keni mundësinë të prekim natyrën mbresëlënëse (Sipas kohes kryerja e Zip Line opsionale). Pas vizitave do kemi kohë të lirë për të konsumuar edhe drekën . Mepas  kryejme akomodimin tek hotelet perkatese. Qëndrim i lirë për të shfrytëzuar sherbimet trajtuese te hotelit si pishina dimërore, jacuzzi, sauna dhe palestër per hotelin qe e disponon. Opsionale shëtitje në qytetin e Pejës për të vizituar Pazarin e Vjetër, Mullirin e Haxhi Zekës, Parkun e Paqes, etj.

  Darka në hotel dhe pas saj guida shoqëruese ju sugjeron disa vende me muzikë ku mund të kaloni mbrëmjen.

 • 2

  Dita e dyte

  Pas mëngjesit në hotel nisemi  në drejtim te zones se Rugoves dhe fshatit turistik te Boges. Qendrim i lire per te shijuar kafen e mengjesit ne natyren e bardhe te Boges apo edhe per te shfrytezuar pisten e skive deri ne oret  e pasdites. Mund te merrni asistence dhe sugjerime nga shoqeruesi yne per perdorimin e skive. Vazhdimi i udhetimit per ne kthim ne Tirane rreth ores 14.00 me ndalesa per kafe gjate rruges . Mberritje ne Tirane.

  Fundi i sherbimit tone.

  SHENIM

  POLITIKAT E FEMIJEVE:

  0-2.99 VJEC PA PAGESE
  3-6.99 VJEC NËSE AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, PËRFITON 50 % ZBRITJE

  7 VJEC E SIPER PAGUAN SI I RRITUR

  ► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
  ► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ► PER REZERVIM NEVOJITET 30% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES.
  ► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
  ► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)
  ► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 1-3 DITË PARA.
  ► AGJENCIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER KUSHTET ATMOSFERIKE DHE ZHVILLIMIN E SPORTEVE DIMERORE
  ► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
  ► NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR

   

  SUGJERIM : NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE .


Included

 • Mëngjesi
 • Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit
 • Transporti me automjet komod
 • Akomodimi sipas hoteleve përkatëse
 • Perdorimi i pishinës dimërore për hotel Dukagjini

Not included

 • Siguracioni i shëndetit në udhëtim
 • Pajisjet e skive
 • Gjithcka papërmendur në çmim përfshihet
 • Darka (opsionale +10 EUR)
 • Bileta e teleferikut

Location