KOLASHIN - PODGORICE, 2 DITË

View photos

Description


 • ►MARS: 04-05, 

 • ►Hotel VERDE 3* €65 ( Pishine olimpike )
 • ►Hotel VOCO 5* €75  ( Pishine olimpike )
 • ►Hotel  HILTON PODGORICA 5*  €85 ( Pishine, Jacuzzi, Sauna )
 •  
 •  
 •  

 


Program

 • 1

  Dita e pare

  -Nisja nga Tirana ne oren 06:30 .

  -Nisja nga Durresi ne oren 05:45 (Pagese extra 5 Euro/personi)

  ►(Per realizimin e transfertave nga Durresi duhet minimalisht  9 persona pjesemarres)

  Kalimi I kufirit nga dogana e Hanit te Hotit. Ndalese per kafe gjate rruges. Pas proceduarave kufitare, vazhdimi i udhetimit  per ne ujevaren e Niagares per konsumim kafe. Ndalesa e dyte do te jete te qendra tregetare Delta City per shooping ku do te keni mundesi te konsumi dhe ushqim ne lokalet e ndryshme qe kjo qender ofron . Pas Delta City do te bejme akomodimin ne hotelet perkatese. Konsumimi i darkes. (me ane te sugjerimit te guides mund te frekuentoni jeten e nates ne qytetin e Podgorices)

 • 2

  Dita e dyte

  Pas konsumimit te mengjesit, nisemi per ne Kolashin. Mberritja ne Kolashin rreth ores 10:00 - 10:30 dhe qendrimi ne Kolashin perafersisht 3 – 4 ore.Nisja per ne kthim pas drekes.
  Mundesi per te bere sporte dimerore, si Ski, Snowboard ose Motor-Bore. Sugjerohet te konsumohet dreka ne restorantet e zones.
  PISTA E SKIJIMIIT NE KOLASHIN konsiderohet si me e madhja ne Malin e Zi, duke zoteruar 14 km hapsire per skijim te ndara ne pista te ndryshme skijimit sipas kategorive te veshtiresise.
  Gjithashtu ndodhen edhe 6 teleferik per tu zhvendosur skiatoret nga njera pist ne tjetren.Pas shfrytezimit te Kolashines me natyren e bardhe qe ajo ofron,nisemi per ne Shqiperi me ndalesa te shkurtra gjate rruges.

  Fundi i sherbimit tone.

   

  Sugjerohet te keni me vete :

  -Veshje Dimerore kundra bores,Kambale ose cizme kundra bores ,Doreza kundra bores ,Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderres ,fruta te thata, cokollata,

  Sugjerim :

  NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE .

  SHENIm

  POLITIKAT E FEMIJEVE:

  • 0-2.99 VJEC JANË FALAS
  • 3-11.99 VJEC PERFITON 35% DISCOUNT
  • MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR

  SHENIM:

  ►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA NJE KOSTO EXTRA 75%.

  ►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.

  ►PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES.

  ►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.

  ►AGJENCIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER KUSHTET ATMOSFERIKE, HAPJEN E TELEFERIKUT NGA OPERATORET LOKALE DHE ZHVILLIMIN E SPORTEVE DIMERORE.

  ►AGJENCIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER VAJTJEN NE DESTINACIONIN KRYESOR ME TRANSPORTIN TONE NE RASTE TRAFIKU TE RENDUAR DHE MOSLEJIMI NGA POLICIA LOKALE.

  ► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)

  ► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 1-2 DITË PARA.

  ►AGJENCIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.

  ►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR .

  TE DHENAT E NISJES DERGOHEN MINIMALISHT NJE DITE PERPARA UDHETIMIT ME MESAZH NE NUMRIN TUAJ TE KONTAKTIT. (SIGUROHUNI QE NUMRI JUAJ TE JETE I VENDOSUR SAKTE GJATE MOMENTIT TE REZERVIMIT)

  REZERVIMI I VENDEVE TE PARA NE AUTOBUS, KA NJE KOSTO EKSTRA 15 EURO/PERSON, VENDET E DYTA KANE KOSTO 10 EURO/PERSON, VENDET E TRETA KANE KOSTO 10 EURO/PERSON,NDERSA PJESA TJETER E VENDEVE TE AUTOBUSIT NUK MUND TE REZERVOHEN DHE MUND TE MERREN VETEM NE MOMENTIN E NISJES.


Included

 • Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit
 • Transporti me automjet komod
 • Mëngjesi dhe darka
 • Akomodimi sipas hoteleve përkatëse
 • Perdorimi i pishines olimpike

Not included

 • Siguracioni i shëndetit në udhëtim
 • Pajisjet e skive
 • Gjithcka papërmendur në çmim përfshihet
 • TAKSA LOKALE 2.90 EUR për persona mbi 12 vjec/natë

Review:

IRIS MYFTIU – 26-02-2023:

Me pelqeu korrektesia, do doja me shume info nga guida.

ANDI JANO – 21-02-2023:

Punonjesa ku bera pagesen prane zyrave te Zenith ishte e shpejte dhe e sakte. Guida ishte sqarues dhe ndihmues per cdo gje qe kishim nevoje, mbi te gjitha shume i organizuar. Shoferi gjithashu pati kontributin e tij per mbarevajtjen e udhetimit. Jam shume i kenaqur nga Zenith per udhetimin ne fjale. Shpresoj te kem te njejten eksperience edhe ne vazhdim.

BLERTA BRAKAJ – 20-02-2023:

Sherbim i shkelqyer!