STAMBOLL - SELANIK ME AUTOBUS, 4 DITË

View photos

Description

 • VIZITOHET STAMBOLL, SELANIK.

 • ►TETOR: 05-08, 12-15, 19-22, 26-29   -  €109

  ► NENTOR: 2-5, 9-12, 16-19, 26-29 - €109
 •  
 • HOTEL 3* ose 4*
 •  
 •  


Program

 • 1

  DITA E PARE

  ►Dita e Parë:

  ►Nisja nga Tirana ne oren 19:00, (1 dite para dates se nisjes).
  ► Nisja nga Durresi ne oren 18:00 (1 dite para dates se nisjes). Pagesë extra 5 euro/personi

  (Per realizimin e transfertave nga Durresi duhet minimalisht 9 persona pjesemarres)

  Vazhdojme udhetimin drejt Stambollit nepermjet Kapshtices. Ndalesa te shkurtra gjate rruges. Pas kryerjes se formaliteteve kufitare mberrijme ne Stamboll. Akomodimi ne hotel pasdite. Vizite  Mega Outlet.

 • 2

  DITA E DYTE

  ►Dita e dyte:

  Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit nisim turin e vizitave ne Stamboll dhe i drejtohemi pikave me te bukura te ketij qyteti nga Hipodromi, Xhamia Blu, Kisha e Shen Sofise me madheshtoria ne boten Ortodokse, Sarajet e Sulltanit (TopKapi). Kohe e lire ne Grand Baazar. Akomodimi ne hotel ne Stamboll. Opsionale, TURKISH SHOW.

 • 3

  DITA E TRETE

  ►Dita e trete:

  Mengjesi ne hotel. Nisim turin e vizitave ne akuariumin e Stambollit, Muzeu Historik Panorama 1453 , shetitje me anije ne Bosfor, vizite ne Dolma Bahce & ne shetitoren kryesore (SHESHI TAKSIM). Qendrim i lire nen sugjerimin e guides. Akomodimi ne hotel.

 • 4

  DITA E KATERT

  ►Dita e katert:

  Mengjesi ne hotel, nisja drejt Tiranes.Vizite rreth 1 ore ne Selanik. Mberritja ne Tirane, dhe Elbasan ne darke vone.

  Fundi i sherbimit tone!


  POLITIKAT E FEMIJEVE:

   • 0-2.99 VJEC JANË FALAS

  • 3-6.99 VJEC PERFITON 50 % ZBRITJE

  • MBI 7 VJEC PAGESE E PLOTE


  SHENIM

   CMIMET E MUZEUMEVE, EKSKURSIONEVE DHE CDO AKTIVITET TJETER LOKAL MUND TE NDRYSHOJNE DHE JANE PERGJEGJESI E VETE OPERATOREVE LOKALE QE MUNDESOJNE KETO SHITJE. PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME KETO AKTIVITETE, KLIENTI LAJMEROHET PERPARA KRYERJES SE SHERBIMIT.
  REZERVIMI I VENDEVE TE PARA NE AUTOBUS, KA NJE KOSTO EKSTRA 15 EURO/PERSON, VENDET E DYTA KANE KOSTO 10 EURO/PERSON, VENDET E TRETA KANE KOSTO 10 EURO/PERSON,NDERSA PJESA TJETER E VENDEVE TE AUTOBUSIT NUK MUND TE REZERVOHEN DHE MUND TE MERREN VETEM NE MOMENTIN E NISJES.
   
  TE DHENAT E NISJES DERGOHEN MINIMALISHT NJE DITE PERPARA UDHETIMIT ME MESAZH NE NUMRIN TUAJ TE KONTAKTIT. (SIGUROHUNI QE NUMRI JUAJ TE JETE I VENDOSUR SAKTE GJATE MOMENTIT TE REZERVIMIT)
  ►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA 75% NGA CMIMI FILLESTAR I PAKETES.
  ►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ►PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES .
  ► NE RAST ANULLIMI TE UDHETIMIT KLIENTI NJOFTOHET 3 DITE PARA
  ► PER REALIZIMIN E KETIJ UDHETIMI NUMRI MINIMAL I PJESMARRESVE ESHTE 35.
  ►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
  ►AGJENCIA NUK MBAN PERGJEGJESI  PER MBERRITJEN NE DESTINACION APO NDRYSHIMIN E PROGRAMIT NE VARESI TE KUSHTEVE ATMOSFERIKE APO FORCA TE NDRYSHME MADHORE.
  ►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
  ►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.
  ►PASAPORTA DUHET TE KETE MINIMALISHT 6 MUAJ VLEFSHMERI NE MOMENTIN QE NISENI NE UDHETIM.


Included

 • Transporti sipas programit
 • Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit
 • Akomodimi në hotel 3* ose 4*
 • Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.

Not included

 • Siguracioni i shëndetit në udhëtim
 • Nata Turke 35 Euro/personi
 • Istanbul Aquarium 25 EUR/personi
 • Panorama 1453, 22 EUR/personi
 • Hyrja në monumente dhe muzeume.
 • Gjithcka papërmendur në çmim përfshihet
 • Lundrimi me anije 10 euro ( e detyrueshme )
 • Sarajet e Top Kapi, 30 EUR/personi
 • Dreka dhe darka
 • Bileta e hyrjes Dollmabahce - €30

Review:

MARIGLEN KAZIAJ – 19-06-2023:

Nje udhetim I bukur

ANILA SHEME – 01-05-2023:

Stafi ishte shume miqesor dhe shume te komunikueshem... udhetimi ishte shume i qete dhe mjaft komod ☺️