THETH 2 DITË €85

View photos

Description

 • UDHETIM NE THETH, SHKODER.

 • ►  
  Akomodimi ne Bujtinen me te mire te zones  
 •  

  ►QERSHOR: 27-28, 29-30.

 • STANDART ROOM €85/personi ( MENGJES + DREKE + DARKE )
  DELUXE ROOM  €99/personi  ( MENGJES + DREKE + DARKE )
 •  
 • ►KORRIK: 5-6, 6-7, 12-13, 13-14,19-20, 20-21, 26-27, 27-28.
 • ►GUSHT: 2-3, 9-10, 10-11, 16-17, 17-18, 22-23, 23-24, 24-25, 29-30, 30-31, 31 GUSHT - 01 SHTATOR.
 • ►SHTATOR: 5-6, 7-8, 12-13, 14-15, 19-20, 21-22, 26-27, 28-29.

 • STANDART ROOM €89/personi ( MENGJES + DREKE + DARKE )
  DELUXE ROOM  €105/personi  ( MENGJES + DREKE + DARKE )
 •  

 

 •  


 •  


Program

 • 1

  Dita e pare

  THETH 2 DITE

  Nisja nga Tirana ne oren 06:30.
  Nisja nga Durresi ne oren 05:40. (Pagesë extra 5 euro/personi)

  (Per realizimin e transfertave nga Durresi duhen minimalisht 9 persona pjesemarres, ne te kundert duhet kryer me transport individual)

  Pushim per kafe gjate rruges. Ndalesa e radhes eshte ne Qafen e Thores rreth 40 minuta, ne lartesine 1630 m. ku kemi nje pamje panoramike te Alpeve Shqiptare. Mberrijme ne Theth. Kryejme akomodimin ne bujtine. Konsumimi i drekes ne restorantet e zones. Pas konsumimit te drekes behemi gati per te vizituar Syrin e Kalter dhe vaskat e Nderlysajt. Per te shkuar te Syri i Kalter perdoren automjete te zones e cila ka nje kosto extra prej 700 leke vajtje-ardhje deri ne Nderlysa. Me pas vazhdojme ecje me kembe per rreth 40 minuta. Pas vizites kthehemi per ne bujtine. Konsumimi i darkes ne restorantin e bujtines. 

 • 2

  Dita e dyte

  Ora 8.00 – 9.00 mengjesi me produkte te fresketa vendi (buke, djathe, recel, mjalte, qumesht, caj,veze,etj.) Pas mengjesit zbresim ne lugine dhe vazhdojme ecjen paralel me lumin. Vizitojme kishen. Pas kishes zbresim tek lumi ku vizitojme Kullen e Ngujimit, ku jane pajtuar mbi 300 gjaqe, nga i gjithe bajraku i Shales. Vazhdojme ecjen drejt ujevares se Grunasit, e cila eshte një ndër bukuritë natyrore më të veçanta në alpet Shqiptare, shpallur monument natyre që mbrohet nga shteti. Ujëvara e Grunasit me trupin e saj te hollë me mbi 30 metër të larte së bashku me cirqet përreth dhe Mullirin e Blojës, formojne një nga vendet më interesante për t’u vizituar nga çdo turist që viziton Thethin. Ujëvara e Thethit ka si karakeristikë të veçantë faktin që uji i saj buron i gjithi nga një shkëmb dhe është ujë dëbore. Pushojme rreth 30 minuta per te shijuar pamjen ose per te bere foto. Me pas kthehemi per ne bujtine. Nisja drejt Shkodres rreth ores 13.00. Ndalese per pushim dhe dreken. Mberritja ne Tirane rreth ores 19.00-20.00

  Fundi i sherbimit tone!

  ►Sugjerohet te keni me vete :

  -Veshje Sportive, Kepuce per Hiking ose Atlete, Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderrese, fruta te thata, cokollata.

  ►Shenim : 

  Nga fshati per te shkuar te ujevara e Grunasit zgjat 1 ore e 30 min  ecje ne kemb vajtje ardhje .

  Vajtja per  te syri i kalter behet me  automjetet e zones  duke qene se automjeti yne nuk mund te shkoje per arsye te terrenit te veshtire .

  Cmimi per te shkuar me automjet kushton 700 leke/personi vajtje-ardhje.

  ►Sugjerim:

  NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE .

  POLITIKAT E FEMIJEVE
  Ne rastin kur nje femije akomodohet ne nje dhome me 2 te rritur aplikohet ulja si me poshte:
  • 0-1.99 VJEC JANË FALAS
  • 2-5.99 VJEC PERFITON 15% ZBRITJE
  • MBI 6 VJEC PAGUAN SI I RRITUR

  SHENIM
  ► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA 75%.
  ► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET).
  ► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT NGA AGJENCIA KLIENTI NJOFTOHET 1- 3 DITË PARA, DHE PAGESA RIMBURSOHET 100%.
  ► PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES.
  ► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME NE RAST ANULLIMI NGA KLIENTI.
  ►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI  PER MBERRITJEN NE DESTINACION APO NDRYSHIMIN E PROGRAMIT NE VARESI TE KUSHTEVE ATMOSFERIKE APO FORCA TE NDRYSHME MADHORE.
  ►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PRISHJE TE AUTOMJETIT DERI NE 2h 59min, PAS KSAJ ORE, NESE AUTOMJETI NUK RREGULLOHET APO NUK ZEVENDESOHET AGJENSIA JU RIMBURSON 35% TE CMIMIT TE PAKETES.

  CMIMET E MUZEUMEVE, EKSKURSIONEVE DHE CDO AKTIVITET TJETER LOKAL MUND TE NDRYSHOJNE DHE JANE PERGJEGJESI E VETE OPERATOREVE LOKALE QE MUNDESOJNE KETO SHITJE. PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME KETO AKTIVITETE, KLIENTI LAJMEROHET PERPARA KRYERJES SE SHERBIMIT.

  REZERVIMI I VENDEVE TE PARA NE AUTOBUS, KA NJE KOSTO EKSTRA 15 EURO/PERSON, VENDET E DYTA KANE KOSTO 10 EURO/PERSON, NDERSA PJESA TJETER E VENDEVE TE AUTOBUSIT NUK MUND TE REZERVOHEN DHE MUND TE MERREN VETEM NE MOMENTIN E NISJES.
   
  TE DHENAT E NISJES DERGOHEN MINIMALISHT NJE DITE PERPARA UDHETIMIT ME MESAZH NE NUMRIN TUAJ TE KONTAKTIT. (SIGUROHUNI QE NUMRI JUAJ TE JETE I VENDOSUR SAKTE GJATE MOMENTIT TE REZERVIMIT)

  ► Konsumimi i vakteve te bujtinat ne zonen e Thethit eshte i perbashket me pjesen e grupit.
   


Included

 • Akomodimi në Bujtinë
 • Mëngjesi, dreka, darka
 • Guida shoqëruese gjatë udhëtimit
 • Transporti

Not included

 • Bileta në Kullën e Ngujimit 150 leke
 • Vizita në Syrin e Kaltër me mjetet vendase 700L/p
 • Hyrja në monumente dhe muzeume.
 • Gjithcka papërmendur në çmim përfshihet

Review:

ENXHI HAXHIU – 10-06-2024:

BRUNILDA HOXHA – 03-06-2024:

Udhëtimi ishte mbresëlënës për të gjithë grupin tonë.Guida Sherifi shumë i sjellshëm dhe i përgatitur, po kështu dhe udhëtimi me shoferin tuaj i rehatshëm dhe i përpiktë. Akomodimi ishte në dhoma të pastra dhe me të gjitha komoditetet. Ushqimi të ishte më cilësor përkundrejt pritshmërive

LETISIA TOSKU – 06-05-2024:

✨✨✨✨✨✨✨

HYGERTA RRAPO – 29-04-2024:

10 ✨ Xhaferi super guidë dhe udhëtimi ishte perfekt.

KLEVIS DOSTI – 01-04-2024:

Përshëndetje, ju faleminderit për shërbimin e ofruar! Çdo gjë shkoj perfekte dhe në përputhje me itenerarin e përcaktuar. Një falenderimin i veçantë shkon për shoferin, Xhulion dhe guidën Sherifin. Mirë u takofshim në udhëtime të tjera. Gjithë të mirat

ELENI HYSENLLARI – 18-09-2023:

Me pelqeu shume udhetimi dhe djali qe bente guiden ishte shume i sjellshem

MAJLINDA PIRE – 08-09-2023:

Daniel (our guide) was very kind and responsive. Great tour. Food was amazing as well.

REDINA MUCAJ – 20-08-2023:

Ne pergjithesi eksperience e bukur

ANDI MITLLARI – 12-08-2023:

Sherbimi shume i mire .. guida fantastike

ISA ABIBOR – 21-07-2023:

We had an amazing experience, I would definitely recommend to anyone else. The trip was very affordable!

BORA LAPRAKU – 17-07-2023:

Super

EZMERALDA XHERAJ – 17-07-2023:

Udhetim shume i bukur dhe mbreselenes.Shume vleresime per guiden tone Kledis Kovacaj,i cili me shume qetesi dhe profesionalizem e ka bere udhetimin shume te bukur ne cdo detaj te organizimit.Zgjedhje e duhur edhe per bujtinen ,programin,gjithcka shume korrekte sic ishte pershkruar ne te.Shume vleresime edhe per Z.Mentor drejtuesi i mjetit i cili ishte shume i kujdeseshem dhe eshte pergjigjur ne cdo kerkese te udhetareve.Faleminderit per korrektesine tuaj.

ENDI TOMINI – 19-06-2023:

SUPER

LAVDRIM KEQA – 01-05-2023:

E pergjithshmja shum mire