TOSCANA, 4 DITË €399

View photos

Description

► VIZITOHET: PISA, FIRENZE, SIENA
► 16-19 qershor €419

Nisja 16 qershor: Tiran
ë 10:35 -12:25 Pisa.
Kthimi 19 qershor: Pisa 13:30 - 14:40 Tiran
ë.

 


Program

 • 1

  Dita e pare

  Takimi në aeroportin e Tiranës me shoqëruesin në orën 2 orë përpara fluturimit.
  Fluturimi direkt Tiranë - Pisa.
  Mbërritja në Aeroportin e Pises ne oraret e mesiperme.
  Nisja për në Pisa me autobus. Shëtitje në monumentet kryesore të qytetit, ku vizitohen: 
  - Kulla e Pises, e cila eshtë kambanorja e Katedrales së Pizës. Ajo është vendosur mbrapa Katedrales së Pizës dhe është ndërtesa e trete më e vjetër në sheshin e Katedrales së Pizës.

  -Sheshi Santa Maria Assunta, e njohur gjithashtu si Piazza dei Miracoli ku ndodhet katedralja mesjetare e Pizës.

  Nisja drejt qytetit te Firences.
  Sistemimi dhe akomodimi ne hotel.Mbremje e lire.

   

 • 2

  Dita e dyte

  Mëngjesi në Hotel.
  Transporti nga Firenze drejt Sienes. Udhetimi zgjat rreth nje 1 ore e 30 minuta pa ndalesa. Mberritja ne qytetin e Sienes ku do te vizitojme:
  -Museo della Opera 
  -Duomo di Siena
  -Piaza del Campo
  -Torre di Mangia

  Panorama mahnitëse në Toskanë dallohet nga peisazhet e saj piktoreske ku më i famshmi është Chianti. E vendosur në një zonë që përfshin Firencen dhe Sienën, Chianti është po aq i larmishëm në peizazhin e tij sa është në verërat që prodhohen. Aty do të kemi mundësinë të degustojmë dhe të provojmë disa nga prodhimet e klasit të parë si dhe të konsumojmë drekën me gatime tradicionale të zonës.

  Pas drekës vazhdojmë udhëtimin drejt termeve ku do te kemi mundësi të shfrytëzojmë relaksin e pishinave të jashtme termale në mes të pamjes magjike të Toskanës.

  Pas vizitave, kthimi në Hotel në Firenze.

  Mbrëmje e lire.

  Opsionale:
  Hyrja ne agroturizem ne Chianti dhe ne pishinat e jashtme termale jane opsionale dhe kanë një kosto prej 75 euro/person.

  Ne cmim perfshihet: 
  -Degustim vere ne agroturizem.

  -Turi ne vreshtat e agroturizmit.
  -Konsumim drekes me produkte vendase.
  -Pishina te brendshme dhe te jashtme termale.


 • 3

  Dita e trete

  Mëngjesi në hotel.
  Vazhdojme viziten ne qytetin e Firences ne atraksionet si:
  -Porta Rossa , hoteli me i vjeter ne qytet i cili daton qe prej shekullit te XIII.
  -Piazza della Signora
  -Piazza Duomo Cathedral Santa Maria del Fiore
  -Ponte Vecchio
  -Uffizi Gallery.

  Akomodimi ne hotel dhe mbremje e lire.

 • 4

  Dita e katert

  Mëngjesi në hotel.
  Transferta nga hoteli drejt aeroportit të Pises.
  Nisja nga Pisa në orën 13:00.
  Mbërritja ne Tiranë në orën 14:40.

 • 0

  INFORMACIONE TË RËNDËSISHME

  Informacion rreth rezervimit:
  -AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
  -NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  -PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 10 DITE PARA NISJES .
  -FEMIJA, I CILI DUHET TE JETE NGA MOSHA 0 - 9.99 VJEC, DO T'I APLIKOHET NJE ULJE PREJ 20 EUR NGA CMIMI PER TE RRITUR.
  -PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
  Informacione rreth dokumentacionit:
  -AGJENCIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER MBERRITJEN NE DESTINACION APO NDRYSHIMIN E PROGRAMIT NE VARESI TE KUSHTEVE ATMOSFERIKE APO FORCA TE NDRYSHME MADHORE.
  -AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
  -NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.
  -PASAPORTA DUHET TE KETE MINIMALISHT 3 MUAJ VLEFSHMERI NE MOMENTIN QE KTHEHENI NGA UDHETIMI.
  -CMIMET DHE DISPONUESHMERIA E MUZEUMEVE, EKSKURSIONEVE DHE CDO AKTIVITET TJETER LOKAL MUND TE NDRYSHOJNE DHE JANE PERGJEGJESI E VETE OPERATOREVE LOKALE QE MUNDESOJNE KETO SHITJE.
  PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME KETO AKTIVITETE, KLIENTI LAJMEROHET PERPARA KRYERJES SE SHERBIMIT.

  SUGJERIM:
  NËSE NGELENI TË KËNAQUR NGA SHËRBIMI I GUIDËS NË BAZË TË MUNDËSIVE TUAJA MUND TË VENDOSNI NJË SHUMË MINIMALE SI BAKSHISH PËR VLERËSIMIN E STAFIT TONË!

   

   


Included

 • Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit
 • Akomodimi në hotel 3* ose 4*
 • Bileta e avionit vajtje – ardhje.
 • Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
 • Cante shpine me permasa 40x30x20 cm (10 kg)

Not included

 • Gjithcka e papërmendur me sipër.
 • Hyrjet në monumente dhe muzeume.
 • Taksa lokale për turistët
 • Vizita ne Chianti