VALBONË 2 DITË €89 Paketa Turistike

View photos

Description

UDHETIM NE VALBONË, udhetime turistike 2 ditore
 • HOTEL FUSHA E GJESE €89 (Mengjes+Dreke+Darke me muzike).
  HOTEL VALBONA RESORT & SPA €109  ( Mengjes+Darke )
 •  

  ►KORRIK: 24-25, 27-28, 31-01 GUSHT.

  ►GUSHT: 03-04, 07-08, 10-11, 14-15, 17-18, 21-22, 24-25, 28-29, 31-01 SHTATOR.


Program

 • 1

  Dita e Parë

  ► Nisja nga Tirana në orën 06:30.
  Nisja nga Durresi ne oren 05:45.  (Pagesë extra 5 euro/personi)

  (Per realizimin e transfertave nga Durresi duhen minimalisht 9 persona pjesemarres, ne te kundert duhet kryer me transport individual)

  Ndalese e shkurter gjate rruges per kafen e mengjesit. Vazhdimi i udhetimit drejt Liqenit te Komanit, do te marrim tragetin ne portin e Komanit ku do te shijojme pamjet magjepsese qe Liqeni i Komanit na ofron (cilesuar si Tailanda Shqiptare). Mberrijme ne portin e Fierzes dhe me pas vazhdojme udhetimin drejt Lugines se Valbones.
  Mberritja ne hotel, konsumimi i drekes dhe me pas kryhet akomodimi ne hotel. Me pas do te vizitojme Ujevaren e Rrogamit (extra opsionale 500 Leke/Personi). Kthimi ne Hotel dhe me pas konsumimi i Darkes shoqeruar me mbremje festive.

 • 2

  Dita e Dytë

  Mëngjesi në hotel.Më pas vizitojmë pikat turistike te Valbones si Mullirin e Vjetër dhe Liqenin e Xhemës përpara se të nisemi drejt Bajram Currit. Do të ndalemi në qendër të qytetit ku do kemi mundësi të vizitojmë pikat kryesore të tij. Me pas nisemi drejt qytetit te Prizrenit ku do te vizitojme pikat kryesore te qytetit, gjithashtu edhe konsumimi i drekes opsionale ne nje nga restorantet e qytetit. Vazhdojme udhetimin drejt doganes se Morines.

  Mbërritja në Tiranë, në mbrëmje.
  Fundi i shërbimit tonë!

  ►Kujdes:

  Duhet të jeni të pajisur me Letërnjoftim ose Pasaportë gjatë udhëtimit!

  SUGJERIM:
  NËSE NGELENI TË KËNAQUR NGA SHËRBIMI I SHOFERIT APO I GUIDËS NË BAZË TË MUNDËSIVE TUAJA MUND TË VENDOSNI NJË SHUMË MINIMALE SI BAKSHISH PËR VLERËSIMIN E STAFIT TONË!


  POLITIKAT E FEMIJEVE
  Ne rastin kur nje femije akomodohet ne nje dhome me 2 te rritur aplikohet ulja si me poshte:
  • 0-2.99 VJEC JANË FALAS
  • 3-5.99 VJEC 30 % ZBRITJE
  • MBI 6 VJEC PAGUAJNE SI TE RRITUR

  SHENIM

  ► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE SHTESE 75%.

  ► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO, DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR DHE ANASJELLTAS.

  ► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)

  ► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 1-3 DITË PARA.

  ► PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES.

  ► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME NE RAST ANULLIMI NGA KLIENTI.

  ► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.

  ► NESE FEMIJA NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.

  ► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PRISHJE TE AUTOMJETIT DERI NE 2h 59min, PAS KSAJ ORE, NESE AUTOMJETI NUK RREGULLOHET APO NUK ZEVENDESOHET AGJENSIA JU RIMBURSON 35% TE CMIMIT TE PAKETES.

  ► Konsumimi i vakteve eshte i perbashket me pjesen e grupit.

  Mengjes: Petulla, djathe, gjalp, caj , recel, veze te ziera dhe sherbehet Bufe.

  Dreke: Mesore te perbashketa (sallata, fli, Perime zgare), pjate personale mish e shoqeruar me patate.

   

  Darka: Mesore te perbashketa (sallata, fli, Perime zgare, xaxiq) pjate personale trofte/fileto pule e shoqeruar me patate.

  CMIMET E MUZEUMEVE, EKSKURSIONEVE DHE CDO AKTIVITET TJETER LOKAL MUND TE NDRYSHOJNE DHE JANE PERGJEGJESI E VETE OPERATOREVE LOKALE QE MUNDESOJNE KETO SHITJE. PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME KETO AKTIVITETE, KLIENTI LAJMEROHET PERPARA KRYERJES SE SHERBIMIT.

  REZERVIMI I VENDEVE TE PARA NE AUTOBUS, KA NJE KOSTO EKSTRA 15 EURO/PERSON, VENDET E DYTA KANE KOSTO 10 EURO/PERSON, VENDET E TRETA KANE KOSTO 5 EURO/PERSON, NDERSA PJESA TJETER E VENDEVE TE AUTOBUSIT NUK MUND TE REZERVOHEN DHE MUND TE MERREN VETEM NE MOMENTIN E NISJES.
   
  TE DHENAT E NISJES DERGOHEN MINIMALISHT NJE DITE PERPARA UDHETIMIT ME MESAZH NE NUMRIN TUAJ TE KONTAKTIT. (SIGUROHUNI QE NUMRI JUAJ TE JETE I VENDOSUR SAKTE GJATE MOMENTIT TE REZERVIMIT)

  UDHETIM NE VALBONE ME ZENITH TRAVEL


Included

 • Transporti sipas programit
 • Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit
 • Akomodim në hotel
 • Bileta e tragetit (Koman-Fierzë)
 • Vaktet sipas hoteleve perkates.
 • Mbremje Festive tek Hotel Fusha e Gjësë

Not included

 • Dreka e dites se dyte.
 • Transporti Lokal 500 L/person
 • Pijet gjatë vakteve
 • Hyrjet në monumente dhe muzeume.

Review:

NORA VUKA – 16-07-2024:

Udhetimi i mrekullueshem! Shoqeruesja Kristula dhe Shoferi teper te sakte ne menagjimin e udhetimit. Suksese si Kompani.

JONIDA HADERAJ – 01-07-2024:

Kaluam shume mire ne Valbone, mbeta e kenaqur nga ky udhetim... cdo gje ishte korrekte, guida me Kristulen nje vajze e komunikueshme dhe shoferi Flori shume profesionist dhe i qete, shpresojme ne udhetime te tjera te bukura me kompanine tuaj.

OLIMBI QOSE – 03-06-2024:

Shume te kenaqur.

MORIN KONINI – 27-05-2024:

Kompania me e mire ever.... super atmosfere, super sherbim, dhe ambjent mjaft komod udhetimi

EUGEN SHOLLA – 06-10-2023:

Kristula nje vajze shuuuume e sjellshme dhe e dedikuar, ndaj te gjitheve. :)

SIDORELA VEIZ – 18-09-2023:

Sherbim i dedikuar

AURORA MOLISHTI – 18-09-2023:

Gjithcka ishte e organizuar shume mire dhe Viola ishte shume bashkepunuese. :)

GEZIM HOXHA – 11-09-2023:

flm

CAROLINA AMADO VITTORINO – 04-09-2023:

Amazing guide! Great food and places :)

ARJANA SHYTI – 28-08-2023:

Pershtypjet me te mira

DENATA CAMAJ – 21-08-2023:

Udhetim shume i kendshem!

DENATA CAMAJ – 19-08-2023:

Super eksperiencë!

DESARA MULLAYMERI – 09-08-2023:

Gjithcka e organizuar shume mire!

SOSINA LICA – 08-08-2023:

10/10

VERA TRESKA – 07-08-2023:

Shume mire