VERMOSH – TAMARË – PLAVË – GUCI, 2 DITË €69

View photos

Description

 • LEPUSHE - TAMARE - VERMOSH - PLAVE - GUCI - VUTHAJ

  • ►TETOR: 07-08, 14-15, 21-22, 28-29

   ►NENTOR: 04-05, 11-12, 18-19, 25-26, 28-29

  • ►Akomodimi ne Hotel ose Bujtine 69 euro/person
  •  


Program

 • 1

  Dita e Parë

  ►Dita e Parë :

  Nisja nga Tirana ne oren 06:00.
  Nisja nga Durresi ne oren 05:45. (pagese extra 5 euro/personi)

  Ndalesa gjate rruges, nje ne aksin rrugor Lezhe – Shkoder per te pire kafen e mengjesit.
  Ndalese ne Ballkonin Leqet e Hotit ku shijojme pamjen e mrekullueshme qe na rrethon ne te katerta anet.
  Mberritje ne Lepushe, ne dreke.
  Me pas i drejtohemi Ujvares se Lepushes (rreth 45 minuta ecje malore vajtje - ardhje)

  (Shenim per personat qe nuk duan te bejne ecjen mundet te qendrojne tek bujtina, shetitje aty prane ose kohe e lire).Pas Lepushes vizitojme qendren e fshatit te Vermoshit dhe kishen e tij . Me pas nisemi per ne Plavë duke kaluar doganen ''Bashkimi'' dhe vizitojme Liqenin e Plavës.
  Mberrijme ne Guci dhe akomodohemi ne hotel Rosi ose Eko Katun Rosi. Vjen koha e darkes, shijojme ushqimin ne tavolinat e shtruara me gatimet tradicionale te zones. Mbremje festive.

 • 2

  Dita e Dytë

  ►Dita e Dytë :

  Konsumimi i mengjesit ne hotel mes ajrit te paster dhe gjelberimit perreth, duke shijuar gjithe natyren fantastike te trevave Shqiptare ne Malin e Zi.
  Me pas nisemi per ne fshatin Vuthaj ku do te bejme vizite ne Krojet e Ali Pashe Gucise dhe ne Syrin e Kalter te Skafkacit sebashku me Ujvaren GËRLA . I drejtohemi pikes doganore " Bashkimi "dhe mberrijme ne Tamare per konsumimin e drekes . Kthehemi per ne Tirane me nje ndalese te shkurter gjate rruges. Mberritja ne Tirane rreth ores 21:00 - 22:00.

  Fundi i sherbimit tone!

  ►Sugjerohet te keni me vete :

  Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderrese ,fruta te thata, aparat fotografike , cokollata , veshje sportive per ecje dhe shume energji .
  MOS HARRONI DUHET TE MERRNI ME VETE EDHE KARTAT E ID OSE PASHAPORTEN

  ►Info mbi destinacionin :

  Fshati Lepushë ndodhet 21 km larg Tamares dhe 10 km më në juglindje të fshatit Vermosh. Ky fshat gjendet 1200 m mbi nivelin e detit dhe vlerёsohet si kryevepra e natyrёs sё Kelmendit. Ai shtrihet nё njё luginё tё butё tё veshur me gjelbërim, ku pranё saj ngrihen Bjeshkёt e Namuna, vendi ku lindёn legjendat dhe Eposi i Kreshnikёve etj..

  ►Sugjerim:

  NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE .

  SHENIM

  POLITIKAT E FEMIJEVE
  Ne rastin kur nje femije akomodohet ne nje dhome me 2 te rritur aplikohet ulja si me poshte:
  • 0-2.99 VJEC JANË FALAS
  • 3-5.99 VJEC 50 % ZBRITJE
  • MBI 6 VJEC PAGUAJNE SI TE RRITUR

  SHENIM
  ► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
  ► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ► PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES .
  ► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)
  ► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 1-3 DITË PARA.
  ► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME NE RAST  SE ANULLIMI BEHET NGA KLIENTI.
  ► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
  ► NESE FEMIJA NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.
   CMIMET E MUZEUMEVE, EKSKURSIONEVE DHE CDO AKTIVITET TJETER LOKAL MUND TE NDRYSHOJNE DHE JANE PERGJEGJESI E VETE OPERATOREVE LOKALE QE MUNDESOJNE KETO SHITJE. PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME KETO AKTIVITETE, KLIENTI LAJMEROHET PERPARA KRYERJES SE SHERBIMIT.
  REZERVIMI I VENDEVE TE PARA NE AUTOBUS, KA NJE KOSTO EKSTRA 15 EURO/PERSON, VENDET E DYTA KANE KOSTO 10 EURO/PERSON, NDERSA PJESA TJETER E VENDEVE TE AUTOBUSIT NUK MUND TE REZERVOHEN DHE MUND TE MERREN VETEM NE MOMENTIN E NISJES.
   
  TE DHENAT E NISJES DERGOHEN MINIMALISHT NJE DITE PERPARA UDHETIMIT ME MESAZH NE NUMRIN TUAJ TE KONTAKTIT. (SIGUROHUNI QE NUMRI JUAJ TE JETE I VENDOSUR SAKTE GJATE MOMENTIT TE REZERVIMIT)


Included

 • Akomodimi në Bujtinë
 • Transporti me automjet komod
 • Mëngjesi dhe darka
 • Guida shoqëruese gjatë udhëtimit
 • Mbremje Festive

Not included

 • Siguracioni i shëndetit në udhëtim
 • Dreka
 • Gjithcka e papërmendur me sipër.
 • Taksa lokale 1 EUR/person/natë

Review:

KLEMENTINA GJECI – 04-09-2023:

Vlersim maksimal per guiden dhe shoferin, korrekt me shume energji pozitive gjate gjithe udhetimit. Ne kemi bere shume udhetime me zenith travel dhe do vazhdojme te bejme. Suksese ne punen tuaj.