VITI I RI NË HILTON PODGORICA 5*, 3 DITË €299

View photos

Description

► 31 DHJETOR - 2 JANAR

* HOTEL HILTON PODGORICA 5* 299 ( EXTRA TRANSPORTI €30)

* MBREMJE GALA NE DATE 31 DHJETOR - MUZIKE LIVE RENIS GJOKA ( BAND ).

* MBREMJE GALA NE DATE 1 JANAR - MUZIKE LIVE LORENC HASRAMA & OLSI BYLYKU.

( Tashmë Kolashina vetëm 30 min. larg me autostradën e re )

 


Program

 • 1

  Dita e Pare

  Ujevara e Niagares – Podgorice – Delta City shopping
  Nisja nga Tirana ne oren 08:00. Ndalese gjate rruges per te konsumuar mengjesin. Kalimi ne piken doganore Hani i Hotit. Pas doganes do bejme nje ndalese ne Ujvaren e Niagares (Podgorice).
  Pas vizites ne Ujevaren e Niagares vazhdim i udhetimit per ne Podgorice ne qendren tregtare Delta City (me e madhja ne Malin e Zi). Kohe e lire per te konsumuar dreken ne restorantet e shumte dhe per te bere shopping. Akomodimi ne Hotel HILTON 5* ne qender te Podgorices . Kohe e lire per te pushuar dhe per te perdorur jakuzzi dhe palestren.
  – Mbremja Gala e Nderrimit te viteve 31 Dhjetor ( ushqim pije pa limit nga ora 21:00 deri ne oren 2:30 ).

 • 2

  Dita e Dyte

  PODGORICE - KOLASHIN - PODGORICE
  Mengjesi ne hotel (bufe e hapur). Pas mengjesit nisemi drejt Kolashines. Tashme me hapjen e autostrades se re rruga Podgorice - Kolashin behet per 35-40 minuta. Pasi mberrijme ne Kolashin, kohe e lire per te bere Ski dhe per te konsumuar dreken ne restorantet e zones.
  PISTA E SKIJIMIT NE KOLASHIN konsiderohet si me e madhja ne Malin e Zi, duke zoteruar 14 km hapsire per skijim te ndara ne pista te ndryshme skijimit sipas kategorive te veshtiresise.
  Gjithashtu ndodhen edhe 6 teleferik per tu zhvendosur ne pistat e shumta te Kolashinit. Pas drekes, rreth ores 15:30 nisemi drej Podgorices. Kohe e lire per te shetitur qytetin e Podgorices. Darka ne hotel.

 • 3

  Dita e Trete

  DITA E TRETE: PODGORICE- BUDVA -TIRANE

  Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit nisemi drejt qytetit te Budvas.Vizite dhe dreke ne Budva.

  Nisja per ne Tirane pasdreke.

  Mberritja ne mbremje.

  Fundi i Sherbimit tone.

   

  SHENIM:

  POLITIKAT E FEMIJEVE:

   • 0-1.99 VJEC  FALAS.

   • 2-5.99 VJEC PAGUAN 50 EURO ( NE KREVAT ME PRINDERIT ).

   • 6-11.99 VJEC PAGUAN 149 EURO ( NE EXTRA BED )

  • MBI 12 VJEC PAGESE E PLOTE.

 • 0

  PROGRAMI I MBREMJES GALA

  • MBREMJA GALA E NDERRIMIT TE VITEVE NE DATE 31 DHJETOR NGA 21:00 - 02:30. - MUZIKE LIVE NGA RENIS GJOKA & BAND.

   

  • MBREMJA GALA NE DATE 1 JANAR NGA 21:00 - 02:30. - MUZIKE LIVE NGA LORENC HASRAMA & OLSI BYLYKU.

   

  * PAKETA E USHQIMEVE - BUFE:

  • ANTIPASTA: ( Djathe me fruta te thata, Sallate Greke, Sallate Ruse, Sallate e stines, Sallate Peshku, etj..)

  • TE NGROHTA:

  -PATATE FURRE.

  -PERIME ZGARE.

  -RIZOTO ME FRUTA DETI.

  -NJOKI ME DJATHE, SPINAQ DHE ARRA.

  -SHISHQEBAP PULE, SALCA TE NDRYSHME DHE PERIME.

  -MISH GICI I PJEKUR.

  -FILETO PESHKU ME SALCE LIMONI.

   

  * PAKETA E PIJEVE:

  • Ujë mineral, pije joalkoolike (Coca Cola, Fanta, Ujë Tonik,), Lëngje (Portokalli, Limoni,Mollë, Boronice).

  • Verëra (Chardonnay, Vranac 13. Jul Plantaže, Rose).

  • Raki (rrushi, kumbulle).

  • Pijet alkoolike ( Pelinkovc, Amaro Montenegro ).

  • Birra (Nik Gold, Bavaria).

  • Uiski (Johnny Walker Red, Ballantine's)

   

  * EMBELSIRA:

  -MINI TORTA

  -FRUTA 


Included

 • Përdorimi i pishinës dimërore dhe SPA
 • Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
 • Mbrëmja Gala e datës 31 Dhjetor dhe 1 Janar
 • Muzik Live 31 Dhjetor nga Renis Gjoka & BAND
 • AKOMODIMI NE KING STANDART ROOM
 • Muzike Live 1 Janar nga Olsi Bylyku&Lorenc Hasrama

Not included

 • Siguracioni i shëndetit në udhëtim
 • Gjithcka papërmendur në çmim përfshihet
 • Dreka
 • TAKSA LOKALE 2.90 EUR për persona mbi 12 vjec/natë
 • TAKSA LOKALE 2.50 EUR person/natë DERI 11.99 VJEC
 • Extra 30 EUR/person(Transporti me minibus/autobus)

Location