VLORE - HIMARE 2 DITE

View photos

Description

VIZITOHET: ISHULLI I MANASTIRIT ZVERNEC - VLORE - HIMARE


 • ►QERSHOR: 17-18, 24-25
  ►KORRIK: 01-02, 08-09, 15-16, 22-23, 29-30

 • HOTEL 3* OSE 4* NE VLORE.

  •  


Program

 • 1

  DITA E PARE

  ►Nisja nga Tirana në orën 06:30 

  ►Nisja nga Durrësi në orën 07:00

  Në vijimësi të udhëtimit tonë do të kemi një ndalesë të shkurtër për kafe dhe për të konsumuar mëngjesin. Me pas vazhdojmë udhetimin drejt ishullit te Zvernecit, ku do te vizitojme manastirin. Me pas akomodimi ne hotel. Pasdite shetitje me kembe dhe  vizite ne Sheshin Flamur dhe ne qytetin e vjeter te Vlores. Qendrim i lire.

 • 2

  DITA E DYTE

  Mengjesi ne hotel. Vazhdojme udhetimin drejt parkut kombetar te Llogarase. Ndalese tek ballkoni i LLogarase. Vazhdojme udhetimin drejt kalase se Himares ku do te bejme nje vizite rreth saj dhe te shijojme pamjen e magjishme qe ofrohet. Me pas do te zbresim ne qytetin e Himares, buze detit ku do te konsumojme dreken. Kthimi ne Durres, Tirane, me ndalesa te shkurtra gjate rruges.

  Fundi i sherbimit tone!

  Duhet te keni me vete:

  -Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderres ,fruta te thata, cokollata, etj.

  Sugjerim :

  NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE!

  POLITIKAT E FEMIJEVE:

  • 0-2.99 vjec jane falas;
  • 3-6.99 vjec, nese akomodohet ne dhome me 2 te rritur, perfiton  50% Ulje .
  • Mbi 7 vjec paguan si i rritur.

  #SHENIM

  ► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
  ► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ► PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES .
  ► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)
  ► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 1-3 DITË PARA.
  ► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
  ►AGJENCIA NUK MBAN PERGJEGJESI  PER MBERRITJEN NE DESTINACION APO NDRYSHIMIN E PROGRAMIT NE VARESI TE KUSHTEVE ATMOSFERIKE APO FORCA TE NDRYSHME MADHORE .

  CMIMET DHE DISPONUESHMERIA E MUZEUMEVE, EKSKURSIONEVE DHE CDO AKTIVITET TJETER LOKAL MUND TE NDRYSHOJNE DHE JANE PERGJEGJESI E VETE OPERATOREVE LOKALE QE MUNDESOJNE KETO SHITJE.PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME KETO AKTIVITETE, KLIENTI LAJMEROHET PERPARA KRYERJES SE SHERBIMIT.


Included

 • Mëngjesi
 • Akomodimi në hotel 3* ose 4*
 • Transporti me automjet komod
 • Guida shoqëruese gjatë udhëtimit

Not included

 • Gjithcka papërmendur në çmim përfshihet
 • Pijet gjatë vakteve
 • Hyrjet në monumente dhe muzeume.